Bez kategorii
Like

„Nie 300, a 400 miliardów z Unii? Ciemny lud to kupi”

10/11/2012
268 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

„Nie 300, a 400 miliardów z Unii? Tusk, mówiąc to, potraktował Polaków jak głupców. Tusk pojechał Kurskim, uznał że „ciemny lud to kupi” – mówi Adam Hofman, gość Przesłuchania w RMF FM – podaje rmf24.pl.

0


"Nie ma sprzeczności pomiędzy polityką merytoryczną a działaniami zmierzającymi do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Smoleńskiem będziemy zajmowali się mimo spadków sondażowych" – deklaruje gość RMF FM.

"Odraczamy konstruktywne wotum nieufności na czas po negocjacjach unijnego budżetu" – mówił w tym studiu Joachim Brudziński. To wasz sposób na wygaszenie premiera Glińskiego?

Nie. To nasz sposób na to, by pokazać, że chyba bardziej niż Donald Tusk zabiegamy o pieniądze dla Polski – czyli ponad 300 miliardów na spójność i resztę.

No premier wczoraj mówił o 400 miliardach. Co prawda połączył politykę rolną z spójnością…

Więc jak łączymy to 500, nie 400.

Mi wychodziło 480.

Ja mówię łącznie, z podwyższeniem dopłat rolnych. Czyli to wychodzi: 330 – spójność, 170 – rolnictwo.

Rzeczywiście fascynujące było to oświadczenie. Będzie jakaś reakcja w tej sprawie?

Tak, bo wczoraj zebraliśmy głosy, ale będziemy to jeszcze robić – dlatego, że Donald Tusk potraktował Polaków jak głupców. Uznał, "słuchajcie, ciemny lud to kupi". Pojechał Kurskim wczoraj ewidentnie, to znaczy – że można połączyć wszystko i obniżyć o 100 miliardów i powiedzieć: dobrze, no to teraz ja walczę. Śmieszne. Zsumował i obniżył oczekiwania Polski. To jest dla mnie i dla ekspertów, którzy już dziś mają różne publikacje w różnych miejscach – jasny sygnał białej flagi. Kapitulacja. Pełna kapitulacja.
 

Więcej:

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/przesluchanie/news-hofman-tusk-pojechal-kurskim-uznal-ze-ciemny-lud-to-kupi,nId,708688

Inne zapisy autora:

0

Aleksander Pi

"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

1837 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758