BIZNES
Like

„Nawigatorzy Jutra”- studia o nowej ekonomii

10/08/2013
820 Wyświetlenia
3 Komentarze
3 minut czytania
„Nawigatorzy Jutra”- studia o nowej ekonomii

Jesienią tego roku w Warszawskiej Szkole Zarządzania zostaną uruchomione Studia Podyplomowe „Nawigatorzy Jutra”. Nauka na tym kierunku będzie się odbywała w trybie otwartej Wszechnicy, co oznacza, że posiadanie wyższego wykształcenia nie jest warunkiem przyjęcia na trwające dwa semestry studia. Studenci będą przyjmowani na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej, studia zakończą się także rozmową podsumowującą. Dlaczego te studia są tak nietypowe ? Jest to kierunek studiów jakiego jeszcze na naszych rynku edukacyjnym nie było.

0


Zakres materiału obejmuje m.in. takie przedmioty jak: wartości etyczne dziś i jutro, zmiany w systemie społecznym i gospodarczym na świecie, nawigator inwestycyjny, […] lider przyszłości jako mistrz oddziaływania psychologicznego, techniki samokształcenia czy wypracowywania odporności psychicznej, organizacja i psychologia współdziałania w grupie, a także seminaria na temat funkcji pieniądza, zasad monetyzacji gospodarki, parytetu gospodarczego pieniądza, systemu finansowego państwa, lokalnych walut komplementarnych. Dla wielu osób tego typu przedmioty mogą wydawać się irracjonalne. Te studia z pewnością nie są dla każdego. Jeśli uważasz, że dzisiejsza ekonomia i system kreacji pieniądza są oparte na właściwych zasadach, to nie masz czego szukać na tym kierunku. Natomiast jeśli szukasz alternatyw dla obecnego systemu finansowego i dostrzegasz, że dzisiejszy system ekonomiczno-społeczny oparty jest na lichwie, braku poszanowania drugiego człowieka, to z pewnością znajdziesz na tych studiach coś dla siebie. W trakcie nauki studenci zapoznają się z mechanizmami funkcjonowania obecnego systemu finansowego, poznają najważniejsze problemy dzisiejszego świata wraz z konkretnymi propozycjami zmian. Celem Studiów Podyplomowych „Nawigatorzy Jutra” nie jest tylko przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim nauczenie samodzielnego myślenia, wyciągania właściwych wniosków i samodzielnego zdobywania wiedzy.

 

Więcej o rekrutacji możecie się Państwo dowiedzieć się tutaj:

http://www.wsz-sw.edu.pl/studia/podyplomowe/nawigatorzy_jutra

http://nawigatorzy-jutra.pl/studia-spoleczne

 

Jacek Rossakiewicz o „Nawigatorach Jutra”:

Jeżeli chcesz poznać rzeczywiste zależności ekonomiczno-finansowe w jakich przyszło Ci żyć, zapisz się na nasze studia lub weź udział we Wszechnicy, dedykowanej wszystkim ludziom odczuwającym potrzebę edukacji. Jeżeli chcesz poznać cywilizacyjne uwarunkowania ekonomii, określające cele działania ludzi zajmujących się gospodarką, finansami, ekonomią i polityką (metaekonomia) zapisz się na studia lub weź udział we Wszechnicy. Jeżeli chcesz poznać obecne oraz alternatywne sposoby monetyzacji gospodarki i ich wpływ na społeczeństwa i Narody, zapisz się na studia lub weź udział we Wszechnicy. Jeżeli chcesz żyć w świecie naturalnej demokracji opartej na Prawie naturalnym (a nie w świecie lichwy, zakłamania i niedostatku) poznaj zasady Demokracji finansowej, w której pieniądz jest uprzedmiotowieniem pracy ludzkiej, jest emitowany zgodnie z zasadami parytetu gospodarczego, jest nieoprocentowany (pełnowartościowy) i jest narzędziem prospołecznym (emisja Pro Publico Bono).

 

Oto wypowiedzi kilku wykładowców „Nawigatorów Jutra”:

Stanisław Adamczyk (były makler);

Jacek Rossakiewicz:

Izabela Litwin:

 

Inne zapisy autora:

0

Vash
Vash

Obywatel, któremu zależy na naprawie Polski.

7 publikacje
0 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816