Bez kategorii
Like

Naukowa ewolucja

04/04/2011
317 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Niech mi ktoś wyjaśni, skąd jest Księżyc?

0


Co się dzieje, że mamy taką masę fanów ewolucji? Fanów cieszących się, że pochodzą od małpy- a wcześniej od archaicznej zupy, fanów bezkrytycznych, bezrefleksyjnych, zaprojektowanych na  śmiech, kiedy słyszą, że może stworzyło ich coś alternatywnego? Czy dziecko potrafi zadawać pytania, na które nauczyciel w podstawówce nie potrafi odpowiedzieć? Moja odpowiedź brzmi – NIE! Takiemu młodemu umysłowi można wmówić wszystko, tym bardziej, że okres wpajania mu szkolnych bzdur łączy się z jego wiekiem buntu – kiedy to wszyscy są lepsi i mądrzejsi niż rodzice. Nasza cierpliwość i systematyczność tłumaczenia i przekazywania wątpliwości jest sprawą kluczową. To, że pan profesor Waldek pochodzi od małpy, nie oznacza, że jego uczniowie są również efektem kopulacji szympansów, czy innych – wybranych podczas głosowania Parlamentu Europejskiego – gorylopodobnych klonów Zapatero. Mały ośmiolatek wyedukowany dzięki rodzicom, jest w stanie zabić pytaniami najmądrzejszego nauczyciela, który twierdzi, że stan obecny jaki mamy, wziął się sam z siebie. Czy ewolucja to nauka, czy wiara – dekretem uznana za naukę?

Niech mi ktoś wyjaśni, skąd jest Księżyc? Niech odpowie na pytania, dlaczego składy chemiczne Księżyca i Ziemi się różnią, a niektóre izotopy są takie same? Niech mi jakiś zajebisty ewolucjonista wytłumaczy, jak Ziemia mogła ‘przechwycić’ Księżyc tak, że wpasował się w kołową orbitę. Niech mi ktoś odpowie, jakie są dowody na to, że Księżyc oderwał się od Ziemi, skoro mogło to nastąpić tylko wtedy, gdy Ziemia kręciła się co najmniej 2,5 h/dobę i co się stało z tą energią, bo obecnie Ziemia kręci się 10 razy wolniej.

Niech mi ktoś odpowie, dlaczego Ziemia ma pole magnetyczne a Wenus nie ma, skoro to są bliźniacze planety. Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego Księżyc ma 4,5 miliarda lat, a z jego ruchu oddalającego się od Ziemi można wyliczyć, że 1,5 miliarda lat wstecz stykał się z Ziemią? Niech mi ktoś powie, dlaczego w naszym Układzie istnieje Uran i Neptun, skoro według czystej fizyki planety te powinny utworzyć się za około 5 miliardów lat? Dlaczego Uran jest ‘przewrócony’? Gdzie jest obłok Oorta, skoro na nim opierają się teorie komet krótkookresowych? Dlaczego Ziemia traci moc pola magnetycznego o połowę średnio co 700 lat? Dlaczego Merkury ma tak ogromną gęstość, skoro znajduje się tak plisko Słońca? Dlaczego ma pole magnetyczne? Dlaczego Saturna ma 4,5 mld lat, a jego pierścienie nie mają nawet 500 milionów?

I jeszcze po stokroć dlaczego?

Ja zadaję pytania dotyczące lokalnej przestrzeni, czyli Układu Słonecznego. Pytania odnośnie galaktyk zostawiam na potem.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
marrac7873

zoologiczny antykomuch i co gorsza dla niektórych, przekazujacy te wartosci dzieciom.

24 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816