Globalnie i Lokalnie
Like

Nauka chińskiego w 10 minut. 在 10 分钟内学习中文

28/01/2014
380 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Nauka chińskiego w 10 minut. 在 10 分钟内学习中文

Lepiej uczcie się chińskiego. To język którym posługuje się dzisiaj co czwarty człowiek i zdaje się nie mają oni zamiaru przechodzić na angielski. Nie zapominajcie że wkrótce większość długu światowego będzie w chińskich rękach – razem z nami.

Nauka chineasy – tak nazwano nową ułatwioną wersję języka chińskiego – jest przedsięwzięciem strategicznym. ShaoLan Hsueh, twórczyni nowego sposobu nauki języka chińskiego  wpadła na prosty i skuteczny pomysł. Uczy ludzi chińskich znaków za pomocą prostych ilustracji.

0


ShaoLan  opracowała krótką  prezentację  dzięki której  możemy się przekonać iż nauczyć się znaków kluczowych i fraz może każdy. Wideo poniżej:

 

Nic nie dzieje się samo. tak jest z powstawaniem języka i z jego nauką. Chińskie znaki są obrazkami z natury, ale jest to bardzo mały procent znaków. Zazwyczaj chińczykowi wystarcza znajomość co najmniej 3000 + znaków ale takich które są czystymi obrazkami jest tylko kilkaset. Tak więc w biznesie nie są zbytnio przydatne. Pozostałe znaki i ich  kombinacje mają mniej lub bardziej abstrakcyjny charakter.

Istnieje też niejako dwie wersje językowe: Tradycyjna i uproszczona.

wersja uproszczona: 中华苏维埃共和国战略

wersja tradycyjna :   中華蘇維埃共和國是一種戰略  – to jest to samo zdanie.

Chińczycy krytykują tą metode uważają że jest atrakcyjna i pomyslana tak aby zwrócić na nią uwagę, zwiększyć zainteresowanie nauką. Mówią że technicznie metoda jest genialna ale praktycznie głupia, szybko  stanie się przestarzała.

Ale czy widział ktoś coś lepszego ?

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

935 publikacje
192 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217