ONA I ON
Like

Narzędzia, które powinny znaleźć się w każdym mieszkaniu

15/06/2015
581 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Narzędzia, które powinny znaleźć się w każdym mieszkaniu Nie każdy jest majsterkowiczem, ale wiemy, że w każdym mieszkaniu powinien znajdować się podstawowy zestaw narzędzi, które przydadzą się w razie awarii lub chęci powieszenia obrazka na ścianie. Jeśli jesteśmy zupełnymi laikami w temacie narzędzi najwygodniej będzie kupić gotowy zestaw narzędziowy. Żeby przybić obrazek do ściany Wystarczy zwykły młotek, ale osoby, które mieszkają w blokach z płyty żelbetonowej wiedzą, że bez wiertarki z udarem się nie obędzie. Warto zatem mieć młotek i wiertarkę, a co za tym idzie to obcęgi, bo czasami zamiast wbijać gwoździa w ścianę chcemy go wyciągnąć ze ściany. Jeszcze, aby wisiało prosto przydałaby się poziomica. Przykręcić i odkręcić Śrubokręty to kolejne przydatne narzędzie o wielorakim zastosowaniu niekoniecznie do […]

0


Narzędzia, które powinny znaleźć się w każdym mieszkaniu

Nie każdy jest majsterkowiczem, ale wiemy, że w każdym mieszkaniu powinien znajdować się podstawowy zestaw narzędzi, które przydadzą się w razie awarii lub chęci powieszenia obrazka na ścianie. Jeśli jesteśmy zupełnymi laikami w temacie narzędzi najwygodniej będzie kupić gotowy zestaw narzędziowy.

Żeby przybić obrazek do ściany

Wystarczy zwykły młotek, ale osoby, które mieszkają w blokach z płyty żelbetonowej wiedzą, że bez wiertarki z udarem się nie obędzie. Warto zatem mieć młotek i wiertarkę, a co za tym idzie to obcęgi, bo czasami zamiast wbijać gwoździa w ścianę chcemy go wyciągnąć ze ściany. Jeszcze, aby wisiało prosto przydałaby się poziomica.

Przykręcić i odkręcić

Śrubokręty to kolejne przydatne narzędzie o wielorakim zastosowaniu niekoniecznie do przykręcania śrubek. Obecnie na rynku można kupić komplety, które zawierają śrubokręt z wymiennymi końcówkami, dzięki czemu mamy zarówno śrubokręty płaskie jak i krzyżakowe w różnych rozmiarach w jednym.

Klucze

Nie wolno marnować wody, należy dbać o uszczelki w kranach. Wymiana takiej uszczelki nie jest wielką filozofią, wystarczy poszukać instrukcji w Internecie. Tutaj przydadzą nam się klucze typu „żaba” lub francuski. Oprócz tego warto mieć komplet kluczy nasadowych, aby odkręcić śrubę lub imbusów, aby przykładowo poregulować mechanizm w oknie.

Miejsce na narzędzia

Narzędzia powinny mieć swoje jedno miejsce w mieszkaniu. Nie zawsze mamy osobne pomieszczenie na zorganizowanie warsztatu, wtedy wystarczy jakoś fajnie zagospodarować większą szafkę. Jednak jeśli znajdziemy jakieś małe pomieszczenie, to jak zorganizować mały warsztat domowy, zobacz tutaj.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
katallon

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816