Bez kategorii
Like

Narodowe Święto Niepodległości

11/11/2011
367 Wyświetlenia
0 Komentarze
33 seconde czytania
no-cover

11 Listopada 2011

0


 

Niepodległość – trudne słowo.

Może ono znaczy,

coś ważnego w naszym życiu.

Kto mi wytłumaczy?

Tak to słowo – bardzo ważne.

Jeśli słuchać umiesz

To na pewno już niedługo łatwo je zrozumiesz.

 

Uwięziony ptak nie śpiewa.

A czy wiesz dlaczego?

Bo nie spotkasz nigdy w klatce,

Ptaka szczęśliwego.-Elżbieta Buczyńska-


 

Inne zapisy autora:

0

Bez kategorii
Like

Narodowe Święto Niepodległości

02/11/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Zbliżający się dzień jedenastego listopada – Narodowe Święto Niepodległości – powinien dla nas Polaków, stać się dniem głębokiego zastanowienia.

0


Zbliżający się dzień jedenastego listopada – Narodowe Święto Niepodleglości – powinien dla nas Polaków, stać się dniem glębokiego zastanowienia się, nad dalszym naszym losem – który w obecnym czasie, nie rysuje się wesolą kredką, ale czarnym, ponurym węglem.

Tyle posiadamy wolności, co i wlasności. Więc jeśli tracimy jedno, tracimy jednocześnie i drugie. Tracimy i wówczas, gdy każdy z naszych ziomków traci.

Liberalizm, subiektywizm, pluralizm, a tak w istocie Marksizm – sprzyja tylko i wylącznie tym, dla których ograniczanie naszej wolności, dodatnio wplywa na wypelnianie ich kieszeni. Jesteśmy Narodem naznaczonym, tak przez naszych wiekowych wrogów, jak i sprzyjającym im od kilku stuleci – tzw narodowi wybrańców – do wyssania, wyzucia, nas Polaków z wartości pokoleniowych – byśmy stali się wylącznie uzależnionymi od wyżej wymienionych (uważających się za nad-ludzi) – robolami.

Nasi wrogowie, wszelkimi dostępnymi im środkami (ekonomia, banki itp), nie tylko pragną uczynić z nas niewolników we wlasnym kraju, ale z biegiem czasu odbiorą nam wszystko – wiarę, kościoly, tradycję, ziemię, skarby, wplyw na przyrost naturalny – z końcem tych dzialań, przyjdzie pora na mowę ojczystą Polaków – nie będzie to trudne, gdyż przeciętny Polak przyszlych czasów, będzie bardziej przypominal czarnoskórego Chińczyka, niż Europejczyka.

Brońmy się przed zlem, szanujmy nasze święta i wyrażajmy to jawnie i wyraźnie – a jeśli komu to nie-w-smak i przeciw temu staje – to należy mu wskazać drogę na dworzec i na pożegnanie zawolać – Won!

 

Inne zapisy autora:

0

Edward Snopek
Edward Snopek

Tyle czlowiek ma wolnosci, na ile kieszeń mu pozwoli, czas i zdrowie.

224 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
334816