HYDE PARK
Like

Naród ma władzę na jaką zasługuje

20/09/2014
931 Wyświetlenia
2 Komentarze
7 minut czytania
Naród ma władzę na jaką zasługuje

Powierzenie nieodpowiedniej osobie kierowania krajem takim jak Polska, to tak jakby oczekiwać od krowy jazdy na hulajnodze. Ale zazwyczaj władza jest lustrzanym odbiciem społeczeństwa które ją namaszcza. Znowu macie na coście zasłużyli.

Biedna ta nasza Polska . Najodpowiedzialniejsze funkcje w kraju od czasu gdy Armia Czerwona przywiozła nam patriotów, sprawują najmniej odpowiednie do tego osoby. I będzie tak niestety do czasu gdy na odpowiedzialne funkcje sami będziemy wybierali odpowiedzialne osoby(JOW) a nie będą o obsadzie stanowisk decydować towarzysze kacyki.

0


 

Pamiętam jak na studiach, nasz wykładowca wspominał że oświatą kierował bednarz. To było w czasach powojennych , ale do teraz nic się nie zmieniło.

Nikogo nie dziwi że zwykły partyjny nepotyzm nazywa się poprawianiem jakości kadr. Kiedy na stanowiska specjalistów zatrudnia się kumpli i pociotków bez stażu pracy. Nikt się nie dziwi gdy ministrem skarbu jest geodeta, armią dowodzi psychiatra.

Nie jestem psychiatra ani specem od body language ale każdy powinien się chwile zastanowić: czy może 38 milionowym krajem rządzić ktoś kto zachowuje się tak:

Zapytacie czego ja się czepiam? To ja zapytam: co widzicie na tym zdjęciu?

No co ?

To zapytam inaczej. Czy jesteście pewni że osoba która nie potrafi uporządkować swoich spraw, zorganizować swojej pracy może zorganizować sprawne funkcjonowanie 38mln. organizmu?

Jakiż to może być powód biegania w podkasanej spódnicy, z komórką przy uchu, nocną porą. Przecież nie leci na porodówkę odbierać kolejnego leminga.

Człowiek odpowiedzialny, ułożony nie powoduje chaosu bo ten zawsze prowadzi do nieszczęścia. Wyobrażacie sobie w jakim popłochu biegają współpracownicy takiej szefowej?  Wytrzeszczone ze strachu oczęta, mózg nie potrafi zebrać myśli. Kto dłużej pracuje i z niejednego pieca chleb jadł ten wie, jak potrafią się pieklić takie osobniki i winę za wszystkie swoje niedociągnięcia zrzucają na innych.

U takiego chaotycznego szefa biurko i gabinet wygląda tak :

    zamiast  tak    :  

Porządny szef dysponuje sztabem ludzi nie prawiących mu komplementy „brown nose„, ale grupą osób potrafiących precyzyjnie zaplanować dzień dzisiejszy ale też bliższą i dalszą przyszłość.

Na umówione spotkanie nie pędzi się tak jak na zdjęciu z wywieszonym językiem. Natomiast asystent (tka) w trakcie dojazdu powinien  do spotkania przygotować informując czego dotyczy, kto bierze udział, przygotowując niezbędne materiały. W czasie przejścia absolutnie nie odbiera się telefonów, bo od tego są asystenci. Ponadto nie odbiera się telefonów od byle kogo- tego się trzeba było nauczyć od Mira i Zbycha. Jedyny telefon na jaki się odpowiada to rozmowa z szefem, ale jego nie należy lekceważyć zadyszką w biegu. Szef to szef. Wyobrażacie sobie panią kanclerz Merkel w takiej sytuacji?

         

Taki styl obowiązuje co najmniej od szczebla ministra. Był czas przywyknąć.

Jak się kończy gdy sztab wysokopłatnych nieodpowiedzialnych osób organizuje pracę szefa?

Ten wyjazd nie był przygotowany i nie powinien się odbyć. A  organizowali go nieodpowiedzialni osobnicy bowiem NIKT do dzisiaj za te nie poniósł odpowiedzialności. Nikt.

A teraz druga strona medalu.

O czym świadczy taka postawa „niewolnicy Izaury” ?

” Ruki po szwam” i pełna wiernopoddaństwa postawa to nie tylko wyraz szacunku dla szefa. Rodzi się pytanie, czy ta postawa wynika z wdzięczności czy ze strachu albo kompleksu niższości? Kto jeszcze ma ta tą moc oddziaływania. Komu jeszcze podobny hołd jest winna?

Pytań rodzących się na taki widok jest znacznie więcej. No bo czy odreagowuje się takie sytuacje na innych. Czy od podwładnych żąda się tego samego i próbuje „odegrać” ? Już media ostrzegały że ta pani jako premier może pokazać pazurki. Newsweek ostrzega , ze nie jest tak finezyjna jak Tusk. Podobno:  „According to people who have worked with her, she is blunt and prone to displays of anger if things do not go her way.” ( Według ludzi, którzy z nią pracowali ona jest  tępa i podatna na okazywanie złości jeśli sprawy nie idą na jej sposób). Nie wydaje się że schetynowcy są skłonnni tolerować fochy pani premier i może zrobią to czego wobec pani doktor nie zrobił polski Kosciół – ekskomunikują ją. Ekskomunikują lub zrobią schizmę niwelując parlamentarną większość reżimu i doprowadzając do przed terminowych wyborów.

Póki co przyglądamy się jak jednego dyktatora despotę, usiłuje się  zastąpić innym?

 

 


 

Nikt nie pofatygował się sprostować tego że Sejm nie jest zakładem pracy posłów, że Marszałek Sejmu nie zatrudnia posłów (ani Wicemarszałków) a co najwyżej pracowników obsługi). Posłów ( marszałkowie to tylko funkcyjni posłowie tacy sami wobec prawa jak inni) zatrudnia Naród i to Polacy płacą im wynagrodzenie i są pracodawcami. pani Kopacza nie ma prawa mówić ” moi wicemarszałkowie” bo nie są oni zastępcami Marszałka a Wicemarszałkami Sejmu !.

To przecież była jawna demonstracja uzurpacji władzy wobec tych do których jej nigdy nie miała.

Co będzie więc dalej ?

Powiem Wam Rodacy, że czarno widzę przyszłość Polski chyba że Naród do czasu kolejnych wyborów otrząśnie się z marazmu i opamięta i zarząd prawdziwej elekcji.

Dopóki jednak o tym kto trafi do Parlamentu decydują partyjni dyktatorzy, watażki żądające kultu jednostki jak Stalin nic się na lepsze nie zmieni. Ostatnie ćwierćwiecze dobitnie o tym świadczy.

Chciałbym się w tych przypuszczeniach mylić bo czy tak jest stwierdzić nie mogę. Jasnowidzem nie byłem i nie jestem.

 

Jedno jednak wiem. Każda władza  przysięgająca wierność Konstytucji i służbę dla narodu jest tak samo uczciwa jak ten pan młody na fotografii.

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758