HYDE PARK
1

Naród ma prawo rząd zmienić lub obalić i powołać nowy!

15/07/2014
1645 Wyświetlenia
20 Komentarze
7 minut czytania
Naród ma prawo rząd zmienić lub obalić i powołać nowy!

Bóg stworzył wszystkich ludzie równymi i obdarzył nienaruszalnymi prawami. Wśród tych praw znajdują się: życie, wolność i swoboda zabiegania o szczęście. Dla zapewnienia tych praw wyłaniane są rządy, ale ich władza wywodzi się ze zgody rządzonych…

Ja nie nawołuję tu do rewolucji czy obalania ustroju siłą. Odwołuję się jedynie do historii. Teraz będzie kilka cytatów i ciekaw jestem kto zanim dojdziemy do końca artykułu zgadnie o kim jest mowa? Prawdę mówiąc nie są to czystej wody cytaty gdyż zmodyfikowałem je do warunków współczesności i dlatego nie mogę umieszczać ich w cudzysłowie.

0


Bóg stworzył wszystkich ludzi równymi i obdarzył nienaruszalnymi prawami. Wśród tych praw znajdują się: życie, wolność i swoboda zabiegania o szczęście. Dla zapewnienia tych praw wyłaniane są rządy, ale ich władza wywodzi się ze zgody rządzonych…

Ja nie nawołuję tu do rewolucji czy obalania ustroju siłą. Odwołuję się jedynie do historii. Teraz będzie kilka cytatów i ciekaw jestem kto zanim dojdziemy do końca artykułu zgadnie o kim jest mowa? Prawdę mówiąc nie są to czystej wody cytaty gdyż zmodyfikowałem je do warunków współczesności i dlatego nie mogę umieszczać ich w cudzysłowie.

Roztropność podpowiada, że rządu trwałego nie należy zmieniać dla przyczyn błahych ponadto doświadczenie  wykazuje, że ludzie wolą raczej ścierpieć wszelkie zło, które jest do zniesienia,  zamiast poprawiać swoje codzienne życie do którego są  przyzwyczajeni.

Czy obecny marazm Polaków nie ma swego podłoża w tym właśnie stwierdzeniu?

Kiedy jednak długi szereg nadużyć i uzurpacji, zmierzających stale w tym samym kierunku, zdradza zamiar wprowadzenia władzy absolutnej i despotycznej, to słusznym i ludzkim prawem, i obowiązkiem jest odrzucenie takiego rząduoraz stworzenie nowego, dla własnego przyszłego bezpieczeństwa.

Wiem że wszyscy to wiedzą, ale nikt nawet palcem nie kiwnie aby tak zrobić. Przyglądamy się jak jednego dyktatora despotę usiłuje zastąpić inny.

Historia obecnych rządów to historia stale powtarzających się krzywd i uzurpacji, z których wszystkie  miały na celu ustanowienie absolutnej tyranii. Odmówiono zgody na prawa  istotne i konieczne dla dobra publicznego. Zabroniono uchwalać prawa wymagające niezwłocznego stosowania, a nabierają one obowiązującej mocy dopiero wtedy, gdy uzyskają zgodę uzurpatora.

Sam niegodziwie zaniedbuje wydawania zarządzeń służących wielkim skupiskom  ludzi.  Wymuszono, by ludzie zrezygnowali ze swego prawa przedstawicielstwa w ciele ustawodawczym, prawa dla nich nieoszacowanego, groźnego tylko dla tyranów. Deleguje do ciał ustawodawczych swoich wybranych przez siebie popleczników a decyzje i tak nie zapadają tam gdzie oni obradują.

Uzależnił naszych sędziów wyłącznie od swej woli, jeśli chodzi o sprawowanie ich urzędów, wysokość ich pensji i jej wypłatę; utworzył całą masę nowych urzędówi nasłał tutaj szarańczę nowychurzędników, aby nękali obywateli i trwonili zasoby państwa;

Obawiam się że do tego można dodać jeszcze sporo, ale tego jest aż nadto.

Połączywszy się z innymi stara się podporządkować nas obcemu sądownictwu, którego nie uznaje nasza konstytucjai które nie zostało zatwierdzone przez nasze prawo. Wyraził swą zgodę na bezprawne ustawy o operacjach jednostek zbrojnych obcych wojsk w naszym kraju;

Osłaniania przestępców przy pomocy śmiechu wartych procesówod jakiejkolwiek kary za nadużycia  a nawet morderstwa, jakich dopuścili się na mieszkańcach kraju. Osądza nas za rzekome przestępstwa obrazy. Narzuca na nas podatki bez naszej zgody, odbiera wypracowane przywileje;

Odebrał nam nasze swobody, znosi najbardziej cenne dla nas prawa i zmienia w sposób zasadniczy formy naszych rządów tak że obce sądy posiadają prawo wydawania ustaw które obowiązują  nas  niemal we wszelkich wypadkach.

Zawsze gdy w trakcie naszego uciemiężenia składaliśmy w jak najpokorniejszy sposób prośby o naprawianie krzywd naszych, jedyną odpowiedzią na nasze petycje były zwykle ponowne krzywdy. Zawsze byli  głusi na głos sprawiedliwości.

Mamy pełne prawo być wolnym i niepodległym państwemwolnym od zbędnych zobowiązań.  Wszelkie powiązania polityczne między nami a niby państwem z siedzibą w Brukseli, powinny być całkowicie zniesione, jako że wolne i niepodległe kraje mają  pełne prawo  czynienia wszystkiego, do czego mają prawo państwa niezależne.

Nihil novi sub sole.

Jest to kompilacja zapisów zawartych w  Deklaracji Niepodległości złożonej  4 lipca 1776 roku, przez przedstawicieli Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Całość dokumentu w wersji oryginalnej jest tu: k_sidorczuk.republika.pl/deklar.htm

Czy trzeba wyważać otwarte drzwi. Mamy praktycznie gotowy tekst pod którym potrzeba tylko podpisów. Ciekaw jestem kto z obecnych elit politycznych odważyłby się bez zgody partyjnego naczelnego kacyka, złożyć swój podpis pod takim dokumentem?

Czy to nie jest zastanawiające że dziś po 338 latach w innym zakątku globu widzimy identyczną sytuację świadczącą o tym że niewiele się na świecie zmieniło na lepsze? Ale skoro choroba jest  taka sama czy nie warto zastosować tej samej kuracji?

jeżeli kiedykolwiek jakakolwiek forma rządu uniemożliwiałaby osiągnięcie tych celów, to naród ma prawo taki rząd zmienić lub obalić i powołać nowy,

Przynajmniej wiemy że wówczas osiągnięto zupełnie przyzwoite efekty. Nie sadzeę aby było zbyt wielu malkontentów, gdyby Polska stosując amerykańska kurację osiągnęła taki standard życia, stała się taką potęgą jak USA.

Może jednak warto spróbować?

PS. Broń Boże nie zachęcam do naśladowania Ameryki  A.D. 2014

Na zdjęciu Dzwon Zygmunt. Bije on w najważniejszych dla Polski momentach. Może nadeszła pora aby pociągnąć za sznury tego dzwonu.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

936 publikacje
193 komentarze
 

 1. “Bóg stworzył wszystkich ludzie równymi i obdarzył nienaruszalnymi prawami”.
  .
  Ma Pan na to jakiś dowód?

  0
  • Owszem, Twoj komentarz.

   Masz jakiś dowód że w momncie stworzenia było inaczej?

   0
   • Twoje rozumowanie opiera się na zasadzie błędnego koła.
    Możesz twierdzić, że kwiatki rosną dlatego, że opiekują się nimi elfy. Jednak fakt rośnięcia kwiatków nie stanowi dowodu na istnienie elfów.
    Tak i tu możesz twierdzić, że świat stworzył bóg – jeśli tak było, to konkursowo spartaczył robotę – niemniej z faktu istnienia świata, nie wynika fakt istnienia boga.

    0
    • Avatar Artur

     Są świadectwa istnienia Boga .
     Przy odrobinie dobrej woli by to do Ciebie dotarło ,
     a na tą chwilę czekaj na łoże śmierci ,wtedy wszyscy
     zaczynają wierzyć.

     0
     • Otworzą mu się oczy jak je będzie w chwili smierci zamykał. Ale będzie już na to za późno.

      0
     • to wszakze jest argument niezbity i jak mniemam wystarczajacy.Tyle ze mnie on go..wno obchodzi nawet na łozu smierci ale dosc dobrze tlumaczy wasza wiare oparta na strachu.Takich to ON nie potrzebuje.albo inaczej…takich to on ma na peczki..

      0
    • Avatar stronnik

     Twoje rozumowanie zakłąda że świat jest niedoskonały – “koncertowo spartaczył robotę”.

     Zatem można zalożyć że zło jest przejawem tej niedoskonałości. Pomijam jego żródło.

     Czyli Twoje rozumowanie jest całkowicie błędne.

     0
   • Avatar Sceptissimus

    A czy Autor ma jakiś dowód na to, że jakiś moment stworzenia miał miejsce?

    0
    • Niestety mam, bo może lepiej gdyby go nie było- wówczas nie odpowiadałbym na idiotyczne zaczepki. Gdyby nioe było stworzenia czastki z których jesteś stworzony dalej by sie “trykaly” w kosmosie.

     0
 2. Avatar Sceptissimus

  Na dodatek owo: „Odwołuję się jedynie do historii.”
  Do jakiej historii? Przez kogo pisanej? Czy tej w/g której „Bogu co boskie, a cesarzowi co cesarskie”?
  Rządy wyłaniane przez rządzących? To już nie pomazańcy , którzy wolą namiestnika Pana Boga „zapewniają życie, wolność i swobodę zabiegania o szczęście”?
  Doprawdy wszystkie te tzw. święte księgi mają jeden walor – są tak zredagowane, że każdy może je interpretować jak mu pasuje. Ten walor stanowi jednocześnie ich największą wadę –wewnętrzną sprzeczność logiczną.

  0
  • Tak. Bog ma racje. Każdy ma wladze na jaką zasluguje. Tacy popaprańcy zasluguja na Tuska. jakim trzeba byc ograniczonym aby przeczytać tekst i czepiać sie tego co nie zostało napisane. Tu nie ma nic o świetych księgach tylko o matolstwie które nie chce dupy ruszyć aby poprawić swoj los.

   No to niech wam Tusk panuje aż do waszej “usranej” śmierci..

   0
   • Avatar Sceptissimus

    Jakim trzeba byc ograniczonym aby przeczytać tekst i czepiać sie tego co nie zostało napisane.
    Wszak ja w żadnym miejscu nie stwierdziłem, że Autor w swojej tyradzie wspominał o świętych księgach. Ale…uderz w stół, a nożyce się odezwą.
    Szanownemu Autorowi imponuje najwyraźniej pan profesor Niesiołowski, który w dyskusji z braku argumentów również sięga do ordynarnych inwektyw.
    Gniew jest grzechem i prowadzi do jeszcze większego – grzechu nienawiści.

    0
 3. Avatar Andko

  Teoretycznie naród może zmienić i obalić każdy rząd, także teoretyczny. Do tego służą w państwach demokratycznych referenda. Rząd teoretyczny jednak wie lepiej i odrzuca wszelkie referenda a więc wolę suwerena, który w praktyce ustanowił swoich przedstawicieli w parlamencie by z jego woli sprawowali władzę. Szkoda jednak że w praktyce większość parlamentarna a praktyczno-teoretycznie parlamentarno-rzadowa tak ustanowiła prawo, że ci przedstawiciele sprawują dwie władze a więc ustawodawczą w parlamencie i wykonawczą w rządzie. Niestety tak jest w praktyce. Teoretycznie w kraju demokratycznym minister odpowiedzialny za służby specjalne dający się praktycznie bezprawnie nagrać POwinien podać się do dymisji!!! Ale skoro żyjemy w państwie istniejącym teoretycznie o tego rodzaju praktyce być nie może. Wszak POLSKOŚ TO NIENORMALNOŚ powiedział kiedyś dzisiejszy premier. Jego partyjny kolega dodał PO latach, że POLSKA TO DZIKI KRAJ. Teraz dowiedzieliśmy się, że istniejemy tylko teoretycznie. Mamy więc Polskę teoretyczną, teoretycznych parlamentarzystów, teoretyczny rząd z teoretycznym premierem, teorytyczne służby, teoretycznego suwerena – a więc naród, który POwybierał to co ma w praktyce.

  0
  • Ta deklaracja niepodległości powstała wlasnie jako protest wobec podłego suwerena. Król jest tylko jedną z form rządu i ma rządzić sprawiedliwie.

   0
 4. Avatar w.j.w k.

  A mnie się podoba. Wszyscy mądrzy, pomysłów mnóstwo, a konkretnego kierunku brak. Niby wiedzą jak powinno być, jednak rozmywa się to w chaosie polemik. Ktoś celowo działa.
  Sam kiedyś czytałem D.N., z taką samą ideą: odszukać co wartościowe i na czym można się wzorować. Nie twierdzę, że to idealna konstrukcja. Twoja próba adaptacji jest dobra. Mam gdzieś chyba jeszcze notatki swojej. Jak znajdę umieszczę dla porównania.
  Pozdrawiam

  0
  • Avatar stronnik

   Problem w tym że demokracja którą nam zaszczepiono nie ma wbudowanych mechanizmów sprzężenia zwrotnego. Takim powinny być media. Powinienem dodać niezależne, ale z tym dziś jest problem.
   Myślę że wogóle jest problem z określeniem gdzie my, Polacy w tej chwili jesteśmy i dokąd chcemy iść. Bo przerwano ciągłość historyczną, zniszczono elity, zmieniono znaczenie słów i pojęć, wyrugowano wartości. Jesteśmy jakby trochę na nowo ulepieni. NIektórzy twierdzą że wogóle zmieniono nas w homosovieticusa. BYć może. Ale moze byc też i tak że brak silnych odniesien, brak silnego przywództwa, powoduje spustoszenie w głowach. A jeśli dodamy do tego fałszywą historię i fałszowana na każdym kroku medialnie rzeczywistość to trudno orzec nie tylko dokąd idziemy ale i kim jesteśmy.
   Widać jak trudno wielu ludzom zgodzić się na preambułę o Bogu w Konstytucji. A zatem mamy śiwadomie tworzone zamieszanie by stworzyć wrażenie niemożności oparcia się na zgodnie uznanym zestawie wartosci jako fundamencie. Demokracja zmanipulowana nie daje żadnej gwarancji zachowania praw. Wszelakich.

   Dochodzę do wniosku że w pewnych sytuacjach naród musi podporządkować się jakiejś dyktaturze, która spowoduje przywrócenie siłą określony porządek rzeczy. Taki stan przypomina mi nieco Hiszpania generała Franco. Polacy dryfują, bo lata komuny (ale nie komunizmu) wykoślawiły, spaczyły wszelkie instrumenty do sprawowania rządów demokratycznych oraz poglądy ludzi mających w rezultacie sieczkę w głowie lub poglądy skrajnie antypolskie.

   0
 5. Avatar Joanna d'Arc

  Bóg stworzył wszystkich ludzi wolnych, a pułkownik Cotl zrobił ich równymi.

  0
 6. Avatar Joanna d'Arc

  Bóg stworzył ludzi wolnych, a pułkownik Colt zrobił ich równymi.

  0
  • “Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.
   Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!”
   🙂

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816