HYDE PARK
Like

Nareszcie prawdziwe “zimówki”

20/02/2014
553 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Nareszcie prawdziwe “zimówki”

Póki nie nadejdzie prawdziwe globalne ocieplenie zima niejednemu kierowcy daje się we znaki. Etykieta “zimowe opony” nie załatwia wszystkiego. Ale nie dotyczy to tych opon Nokian, za naciśnięciem guzika stają się kolcowane.

0


 

W środku jednej z najbardziej dokuczliwych zim w ostatnich latach, wielu kierowców prawdopodobnie marzyło, żeby po naciśnięciu przycisku dodać ich oponom przyczepności, bez konieczności  ich wymiany czy zakładania  łańcuchów.

 

Teraz, dzięki fińskiej firmie Nokian,  wkrótce może to być możliwe.

 

   

 

Na 80-lecie powstania pierwszej opony zimowej, firma Nokian prezentuje swoją najnowszą koncepcję opony- “nabijana” chowanymi kolcami zimowa opona. Kierowca tylko naciska przycisk w samochodzie i w bieżniku pojawiają się metalowe kołki  umożliwiające korzystanie z uroków matki natury niezależnie od jej zimowych kaprysów.

 

Wykorzystując nabijane kołkami opony Hakkapeliitta  firma Nokian  zmodyfikowała je (kołki) umożliwiając wysuwanie się kolca lub jego “schowanie”  podczas gdy korpus pozostaje w miejscu. Oto jak wgląda opona przyszłości:

 

“>


Pomysł chowanych kolcy powstał około 2008 roku, ale Nokian jest pierwszym producentem który udowadnia, że jest on dobrym rozwiązaniem. Potwierdza też że jest jednym z wiodących na świecie producentów opon. Korzyści z takiego produktu są oczywiste – kolce używasz tylko wówczas, gdy ich potrzebujesz, jak choćby na oblodzonym lub pagórkowatym ośnieżonym terenie. W niektórych państwach istnieją odrębne przepisy na opony z kolcami, kiedy i gdzie metalowe kołki mogą być używane a w niektórych przypadkach można używać tylko gumowe kołki. Opony Nokian umożliwiają ominięcie potencjalnych przeszkód prawnych.

 

“>

 

Zwykłe opony zimowe  mogą zapewniać dobrą przyczepność w warunkach panującymi w sezonie zimowym , i w większości przypadków, to jest wszystko, czego potrzebuje kierowca. Jednak, już nie raz widzieliśmy, nawet tej zimy, że nawet najsilniejsze pojazdy w nieoczekiwanych sytuacjach i miejscach potrzebują pomocnej dłoni gdy na drodze pojawia się lód, lub na śliskich zboczach. Teraz można sobie radzić bez opuszczania swego samochodu.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

935 publikacje
192 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816