Główna
Like

Naprawy elektryczne – jakich błędów unikać?

26/11/2018
1213 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Naprawy elektryczne – jakich błędów unikać?

Założenie i naprawa instalacji elektrycznej może stanowić pewne wyzwanie. Podczas budowy domy czy remontu mieszkania należy zwrócić szczególną uwagę na pewnie istotne szczegóły, które umożliwią uniknięcie wielu podstawowych błędów podczas napraw elektrycznych. Zarówno przy samodzielnych robotach, jak i usługach wyspecjalizowanych fachowców zdarzają się błędy i potyczki. Co zrobić, aby uniknąć błędów?

0


Z reguły decydujemy się na skorzystanie z usług ekupy remontowej lub pojedynczego fachowca przy remontach, zakładaniu bądź wymienianiu instalacji elektrycznej. Mało kto ma wystarczającą wiedzę i umiejętności, aby takie działania podejmować samodzielnie i na własną rękę. Płacąc za takie usługu, spodziewamy się, że wszystko zostanie należycie wykonane. Jednak nawet najlepszym specjalistom zdarzają się potyczki. Często też chcąc ograniczyć koszty remontu, staramy się znaleźć tańszego specjalistę, narażąc się przy tym na błędy i pomyłki remontowe, co może być generatorem niepotrzebnych dodatkowych kosztów. Na co zwrócić uwagę, by dopilnować, aby wszystko poszło zgodnie z planem?

Odpowiedni plan działania

Na początek należy dokładnie przyjrzeć się swoim potrzebom i przeanalizować z czego tak naprawdę będziemy korzystać i co nam jest potrzebne. Przy tym punkcie należy skupić się nie tyle na samej instalacji wewnątrz ścian, co o elementach codziennego użytku – gniazdkach, włącznikach do światła czy okablowaniu zewnętrznym. Takie dokładne rozplanowanie rozkładu przedmiotów elektrycznych w mieszkaniu pomoże w uniknięciu późniejszego przeciągania kabli, kucia ścian czy podłączaniu nowych gniazdek i rozgałęzień. Możesz dokładniej dowiedzieć się jakich najczęściej dokonuje się napraw elektrycznych: http://www.proservice24h.pl .

Jednym z najczęściej spotykanych błędów podczas zakładania instalacji elektrycznej jest ulokowanie zbyt małej liczby gniazdek w pomieszczeniach z dużą liczbą sprzątu elektronicznego (kuchni, łazienki czy salonie). Należy wziąć pod uwagę, że w niektórych pomieszczeniach gniazdka są niezwykle potrzebne, w innych zaś niekoniecznie. Dlatego należy właśnie dobrze przeanalizować rozklad mieszkania, o czym była mowa wcześniej – dobry i przemyślany plan to podstawa. Równie istotnym elementem w mieszkaniu czy domu wolnostojącym jest skuteczny uziom, ponieważ zapewnia on bezpieczeństwo zarówno osobom znajdującym się w pomieszczeniu, jak i sprzętom elektronicznym. Co więcej, należy przypilnować, aby liczbna obwodów była wystarczająco duża. Podaje się, że z jednego obwodu nie powinno odchodzić więcej niż 10 gniazdek i 20 źródeł światłą. Gdy te wartości są przekroczone w lokalu częściej odnotowuje się awarie elektryczności. Tutaj ważne znaczenie ma też obciążenie faz. Pommimo doskonałego wykończenia mieszkania pod względem instalacji elektrycznych, zawsze zdarzyć się może pewna awaria, dlatego ważny jest też swobodny dostęp do rozdzielnicy, ponieważ podczas usterek często wymaga ona ponownego włączenia lub wyłączenia jednego z obwodów.

0

kampanieonline

247 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758