Globalnie i Lokalnie
Like

Największe wielopoziomowe horrendum – Pakiet Energetyczno-Klimatyczny

01/07/2013
633 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Największe wielopoziomowe horrendum – Pakiet Energetyczno-Klimatyczny

PDT dał znowu w swoim stylu (geobelsowskim) popis kłamstw i półprawd w odniesieniu do pakietu energetyczno-klimatycznego. Są dokumennty które dokładnie określają, kiedy zostały przyjęte ustalenia dotyczące funkcjonowania PE-K – było to na posiedzeniu Rady Europy 1-12 grudnia 2008 r. Polskę reprezentował PDT i w imieniu Polski ów pakiet podpisał.

0


W przygotowaniach unijnych do PE-K zaangażowany był oczywiście prezydent L. Kaczyński, ale przyjęte przez niego kierunki, w jakim miał pójść pakiet, są wielce różniące się (na korzyść Polski) od tego, na co zgodził się PDT. Przypomnę tylko kwestię roku bazowego, którą PDT zgodził sie przesunąć o 15 lat i inne warunki, które stawiał L.Kaczyński dotyczace indywidualnych rozstrzygnięć dla poszczególnych państw.

By być w tej kwestii wiarygodnym przytoczę opinię GW – jest to sprawa wyjatkowa – jako, że od 23 lat po raz pierwszy słyszę (gdyż jej nie czytam), że napisała coś dla siebie wyjątkowego, mianowicie – coś przeciwko PDT:
http://wyborcza.pl/1,75477,14195240,Kaczynski_i_

PE-K, to dla Polski wielopoziomowy bezsens i niesprawiedliwość:

W grudniu 2012 został przyjety przez ONZ raport IPCC (Intergovernmental Panel of Climate Change) – jeszcze utajniony do czasu jego zaopiniowania, który jednoznacznie wskazuje na główne czynniki zmian klimatycznych Ziemi. Tymi czynnikami są zmiany promieniowania słonecznego oraz promieniowania kosmicznego.

Z poprzednich opracowań IPCC:

Wpływ gazów na efekt cieplarniany.

Szacowany udział w efekcie cieplarnianym w %:

H2O
Para wodna oraz chmury 80 -94

CO2 2-5

O3 2-4

CH4 1-2

inne 1-9

W atmosferze utrzymuje się od lat stały poziom CO2 – ok 2.900 mld. ton; wg PAP – Nauka w Polsce w roku 2012 emisja CO2 w wyniku działalności ludzkiej wyniosła 35,6 mld. ton, zatem udział człowieka w bilansie CO2 w atmosferze ziemskiej, to niewiele ponad 1 %. (1,23%). Wpływ więc całej emisji ludzkiej na efekt cieplarniany, to iloczyn w/w wielkości: (2 – 5 %) x 1,23 % = (0,024 do o,0615) %. Wielkość owego wpływu na klimat ziemski jest tak znikomy, iż zawiera się całkowicie poniżej wszelkiej możliwości oszacowania.
Rozważając dalej – bierzemy pod uwagę udział UE w w globalnej emisji CO2 – wynosi on 14 -15 %;

Kolejny rachunek: przyjmijmy średnio – wpływ emisji CO2 w wyniku działalności ludzkiej na klimat w wysokości 0,045 % i 14,5 % udziału UE w globalnej emisji – mamy: 0.006525 % z czego na wegiel kamienny przypada 10 % – zatem UE w wyniku spalania wegla wywiera wływ na klimat ziemski w następującym procencie: 0.00065.

Nie wiem, czy warto ciągnąć dalej – Polska w skali UE spala węgla też ok. 10 – 15 %, czyli wpływ polskich elektrowni na ziemski klimat to ok. 0.00006 %. innymi słowy – Polska spalając w elektrowniach wegiel w pływa na klimat ziemski w 6/10000000 części (sześć dziesięciomkilionowych części.)

Trzeba sobie jasno powiedzieć – PE-K, to podatek od spalania węgla, a w odniesieniu do Polski, to bezczelny haracz, jaki Polska ma płacić za wstapienie do UE. Sarkozy nawet kiedyś „chlapnął”, iż ów pakiet, to największe zwyciestwo „starych” państw unijnych nad nowo przyjętymi.

System „pozwoleń” na emisję CO2, to z kolei najbardziej skuteczny sposób na ilościowe zwiększenie biurokracji w Europie i w poszczególnych państwach, jednocześnie jest to system najmniej dokładnie kwantyfikujacy emisje C02 i najbardziej niesprawiedliwy.

Jest jeszcze sporo fundamentalnych zastrzeżeń dotyczacych ustaleń PE-K – np. praktyczne pomijanie emisji w wyniku spalania innych paliw (ta emisja jest kilka razy wieksza niż z węgla). CO2 z elektrowni węglowych jest „czysty”, w odróżnieniu od spalin z silników spalinowych. „Kocioł” w elektowni węglowej, to wyrafinowane urzadzenie z tysiacami płomykówek – wielokrotnie sprawniejszy energetycznie od prymitywnych w gruncie rzeczy cylindrów silnika spalinowego, w których w krótkim obiegu Carnot’a następuje niepełne spalanie połączone z dużą emisją trującego CO.

Jeszcze jedno warte jest uświadomienia; w świetle wyników ostatnich badań naukowych dotyczacych zmian klimatycznych i niesprawiedliwych ustaleń pakietu klimatycznego; trzeba bezwzglednie przynajmniej zawiesić jego wykonywanie do czasu wypracowania nowej strategii (globalnej). Najwięksi „truciciele”- Chiny, Indie, Rosja, Brazylia (US przyjęły pewne ograniczenia w emisji)- odłożyły zjęcie się sprawą redukcji emisji CO2 na okres po 2015 r. Traktatowe zobowiązania Polski można renegocjować. Zrobił to np. premier Wilson, który zażądał renegocjacji całego traktatu akcesyjnego Anglii z EWG i uzyskał, co chciał.

0

Janusz40

337 publikacje
31 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758