497 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Finał Euro 2012 już się odbył w Gdańsku, 10 czerwca 2012 r. Mecz o 3 miejsce też, 9 czerwca 2012 r. we Lwowie. A poza tym, dlaczego totalnie zignorowano „Koko koko euro spoko” ?

0

Zbliża się koniec mistrzostw, więc czas na pierwsze podsumowanie:

1/ najlepsze 2 drużyny występowały w grupie „C”,

2/ najlepsze 4 drużyny mistrzostw pochodzą z grup „B” i „C”

3/ konkretnie – zespoły z pozycji ułożonej w pewnej sekwencji, tj. 2 ostatnie drużyny z grupy „B” (B3 i B4) oraz 2 pierwsze z grupy „C” (C1 i C2)

C-4 Chorwacja

4/ Slavek i Slavko nie awansowali do ćwierćfinałów z najsłabszych grup, tj. „A” i „D”,

5/ sędziowanie koniecznie powinno być wsparte videorejestratorami; przemawia za tym choćby przypadek nieuznanej bramki dla Ukrainy w meczu z Anglią, a wcześniej niezauważonego spalonego,

6/ "spalone" – najlepiej zlikwidować,

7/ najbardziej emocjonujący mecz: Anglia – Szwecja (dużo bramek, otwarta gra, zmiany na prowadzeniu, efektowne gole),

8/ mecz powinien trwać co najwyżej 2 x 30 minut; lecz czas powinien być liczony tak jak w koszykówce, hokeju bądź piłce ręcznej – czyli efektywny czas gry, z odliczaniem przerw. Wówczas nie byłoby potrzeby leżenia na trawie po urojonym faulu by "zarobić trochę czasu", a w konsekwencji karania za "grę na czas"; Podczas ostatnich 30 minut meczu Holandia – Niemcy efektywny czas gry wyniósł około 17 minut (proporcjonalnie, gdyby efektywny czas gry w takiej samej proporcji przypadał na pozostałe 2/3 meczu, to trwałby on 51 minut) 3 x 17 = 51 minut,

9/ sędziowanie poprawniejsze, dzięki zwracaniu uwagi na faule, których wcześniej "nie widzieli" jak choćby ciągnięcie za koszulki; Niestety nie wszystkie, jak choćby w ćwierćfinałowym meczu Włochy – Anglia, gdzie w 66 minucie meczu Daniele De Rossi, na własnym polu karnym, sam ciągnął za koszulkę Johna Terry’ego, po czym teatralnie upadł, dzięki czemu jego drużyna nawet zarobiła rzut wolny – zamiast podyktowania rzutu karnego dla Anglii i żółta kartka dla cioty z Włoch,

10/ dotychczas tylko 4 rzuty karne (w tym 2 dla Grecji, a jeden przeciwko Polsce) i 3 czerwone kartki (w tym jedna dla naszego reprezentanta) – czy to skutek „nowego stylu” sędziowania ?

11/ Dlaczego nie ma meczu o 3 miejsce ? Zatem kto zdobył brąz ? I dlaczego to było rozstrzygnięte przy stoliku, a nie na boisku (wg Wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_Europy_w_pi%C5%82ce_no%C5%BCnej

3 miejsce w turnieju zdobyli Niemcy a 4 – Portugalia ?).

Skoro nie będzie meczu o 3 miejsce, to dlaczego rozgrywać również mecz finałowy. Przecież już się odbył w Gdańsku, 10 czerwca 2012 r. Mecz o 3 miejsce też, 9 czerwca 2012 r. we Lwowie. Ponieważ „mecz finałowy” zakończył się remisem, to można rzucić monetą, albo urządzić konkurs fryzur.

12/ Z jakiego powodu niemal całkowicie zignorowano "swojską Jarzębinę", skoro to właśnie one wyśpiewały sobie hymn na Euro ?? Natomiast z drugiej strony na siłę forsowano "europejską" Oceana’ę !

I do następnego euro 2016 we Francji – oby z naszym udziałem.