Bez kategorii
Like

Najpierw bloger Andrzej Adamiak / krecik /.Teraz nie ma już wśród nas drhumora- F.Krzysiaka ?.Za taką wolność słowa ? kto następny ?

14/01/2013
483 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Jak pojawił sie na NE to zaskoczyło mnie, że tak dużo napisał o sobie, że jest człowiekiem wykształconym, doświadczonym po 70-tce i że przed laty dano mu papiery wariackie oraz, że był i jest dysydentem.

0


 

Czemu nie ma już wśród nas drhumora- Franciszka Krzysiaka ? Jak pojawił sie na Nowym Ekranie to zaskoczyło mnie, że tak dużo napisał o sobie, że jest człowiekiem wykształconym, doświadczonym po 70-tce i że przed laty dano mu papiery wariackie oraz, że był i jest dysydentem.
Starałem się obserwować jego posty i komentarze i dostrzegłem od początku, że nie bał się reagować na brak kultury i wulgaryzm np. carcajou i innych w tym nawet samego Łażącego Łazarza, któremu zarzucał, że nie stara się sterować blogerami i wymyślił konkurs historyczny, „co by było gdyby wojny nie było". drhumor nawet samego Ryszarda Oparę. nie pochwalał i zarzucał różnorodność nierealnych tematów. Widać było, że ma wiedzę  z historii i sztuki i nikt tych jego tekstów nie krytykował, a przecież uderzał nimi samego ministra kultury! Jego pasją była krytyka komunistów, a szczególnie jak pisał "swego ziomka zbrodniarza Jaruzela", Bolków, oportunistów. Ponieważ jakiś czas pracował w kontrwywiadzie SB i był oficerem LWP z których został wyrzucony miał dużo wiedzy. Nawet Ryszard Opara napisał jak detektywmjarzyński, że w tamtych czasach jak po ukończeniu WAM wyjechał na zachód to nikt nie dostał zezwolenia jeśli nie współpracował chyba, że jechał wykonać zadanie!
Czytając dziś  zygmuntabialasa "Prof. Romuald Szeremietiew: To było gorzkie zwycięstwo" przypomniałem sobie, że drhumor Romualdowi.Szeremietiewowi, zadawał   pytania a ten nigdy mu nie odpowiedział  oraz, że kiedyś  Tomasz Parol napisał mu "zostaw Szeremietiewa w spokoju", a Pan Krzysiak nie uznawał bezprawnych rozkazów i chyba, dlatego znowu napisał apel do Szeremietiewa!
Czy ten post nie był przyczyną USUNIĘCIA  kulturalnego, inteligentnego i bezkompromisowego Blogera, drhumora, bo dzisiaj miała się ukazać 1-a część wywiadu z Szeremietiewem, który jak wynika z komentarzy nie cieszy się sympatią większości komentatorów!
Stare wraca… 1956… 1970… 1981… chyba za długa pauza…

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Alfred Rosłoń

Pragne Panstwa zainteresowac jasnymi i ciemnymi stronami dzialan podziemnej struktury SOLIDARNOsCI - Miedzyzakladowego Komitetu Koordynacyjnego „wola”. Moim celem jest, niedopuszczenie do zaklamywania niedawnej historii z lat 1982 - 1989

346 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816