Bez kategorii
Like

Nagrody w przeddzień rocznicy rosyjsko-niemieckiego napadu

17/09/2011
342 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

W polsko-niemieckim traktacie z 17 czerwca 1991 nie znalazło się miejsce na słowo Polacy, lecz „osoby” w artykułach 20, 21 i 22, ale za to przewidziano dla kogoś nagrody w artykule 35 tego Traktatu. Konsekwentnie dyskryminuje się Polaków w Niemczech

0


 

Wczoraj w przeddzień rocznicy niemiecko-rosyjskiego napadu na Polskę, skutkującego wymordowaniem milionów Polaków jako podludzi, zostali w Sejmie uhonorowani nagrodami, nie wiadomo dokładnie za co, prawdopodobnie tylko dla podkreślenia skuteczności i skutków niemieckiej polityki, panowie Pöttering i Buzek.

W polsko-niemieckim traktacie z 17 czerwca 1991 nie znalazło się miejsce na słowo Polacy, lecz „osoby” w artykułach 20, 21 i 22, ale za to przewidziano dla kogoś nagrody w artykule 35 tego traktatu. Nagrody, które zostaną przekazane komuś, zapewne „osobom” z Mołdawii i Białorusi. W czasie jednoczesnej skoordynowanej dyskryminacji Polaków w Niemczech.

Zgodnie z duchem i wolą „osób”, w koordynacji pana Władysława Bartoszewskiego z panem Radosławem Sikorskim wszelkie skargi na działalność posthitlerowskich i posthoneckerowskich urzędów, Jugendamtów okazują się w Niemczech bezskuteczne, z powodu rzekomej niezależności Jugendamtów od prawa. Te polityczne organizacje nie posiadają żadnej państwowej kontroli i w ramach działalności samorządowej mogą, podobnie jak niezależne niemieckie sądy, wydawać decyzje o zakazie języka polskiego Polakom w Niemczech (i je bez wyroku sądowego egzekwować), prowadząc politykę wynaradawiania. Zwanego dzisiaj eufemistycznie asymilacją, dawniej przymusową germanizacją, Zwangsgermanisierung.

Przedstawiciel Komisji Europejskiej, Pan dr. Gavrilidis powiedział publicznie dnia 30.01.2007 podczas posiedzenia Komisji Petycji, że jest to dyskryminacja i łamanie art. 12 Konwencji. Rzecznik Praw Obywatelskich w liście do Ambasadora Rzeczypospolitej w Berlinie z dnia 23.11.2005 kwalifikuje takie działania jako naruszenie Art. 8 Konwencji o Prawach Dziecka.

Również art. 20 i 21 Traktatu polsko-niemieckiego z dnia 17.06.1991 jest przez rząd niemiecki łamany z wyjątkową premedytacją. W kolaboracji z aktorami wczorajszej symulacji polsko-niemieckiego pojednania. W rzeczywistości pojednania „osób” w duchu dyskryminacji Polaków.

Pöttering wie o tej dyskryminacji i ją akceptuje. Stad chyba ta nagroda. Ja nie widzę innego powodu jej przyznania. Oprócz protekcjonizmu wybranych „osób”.

Wszystko to w skoordynowanej polsko niemieckiej akcji rabunku dzieci i pieniędzy polskich rodziców w Niemczech przez Jugendamty i sady rodzinne. Jak funkcjonuje ten system Jugendamtu pokazano również wczoraj w CBN. Lecz nie pokazano tego w TVN.

http://www.cbn.com/cbnnews/world/2011/September/Above-the-Law-German-Agency-Destroying-Families/

http://www.tvpparlament.pl/retransmisje/pozostale/wreczenie-nagrody-za-szczegolne-zaslugi-dla-rozwoju-stosunkow-polskoniemieckich/5266910

 

"Wyróżnienia Buzkowi oraz Poetteringowi wręczyli w piątek w Warszawie szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski oraz koordynator Niemiecko-Polskiej Współpracy Międzyspołecznej i Przygranicznej Cornelia Pieper. Obydwaj uhonorowani zapowiedzieli, że nagrodę w wysokości 20 tys. euro przekażą na rzecz wsparcia białoruskich i mołdawskich studentów uczących się w Kolegium Europejskim w Natolinie koło Warszawy. Nagroda przyznawana jest ona na mocy artykułu 35 Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy za „szczególne zasługi dla rozwoju stosunków polsko-niemieckich”. – To dla mnie wzruszający moment i bardzo ważny – podkreślił Buzek. Jak dodał, nagroda ta wyraża przekonanie, że dobra współpraca i otwieranie się na siebie jest najlepszą odpowiedzią na obecny kryzys. –Nie zapominamy, że coraz więcej dzisiaj jest podziałów skłonności do protekcjonizmu– zaznaczył szef PE. Poettering podkreślił z kolei, że przez całe życie towarzyszyło mu pojednanie, partnerstwo i przyjaźń z Polską.

Inne zapisy autora:

0

Miroslaw Kraszewski
Miroslaw Kraszewski

Przenikliwy.Pisze o malo znanej patologii. Od stanu wojennego jestem glownie w Niemczech gdzie reaktywuje sie od roku 2000 politycznie sterowana kulture i Eksport NEOkultury - Wiodacej Kultury Niemiec - DEUTSCHE LEITKULTUR, zakazy jezyka polskiego

94 publikacje
70 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816