POLSKA
Like

Nadstawianie policzka

17/05/2019
507 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Być może, nieadekwatna do lewackich ataków na KK reakcja hierarchii kościelnej (bo na Boga, chyba nie wszyscy tam są pederastami i pedofilami i odpowiedzialnymi za tuszowanie i nie ujawnianie zbrodni) wynika z błędnego rozumienia Pisma Świętego przez biskupów, a zwłaszcza fragmentu mówiącego o nadstawianiu drugiego policzka.

0


Zastanówmy się zatem jak to jest? Jezus każe nadstawiać nam drugi policzek, a sam, gdy zostaje uderzony przez sługę kapłana zamiast nadstawić mu swój drugi policzek zwraca się do niego: “Jeśli powiedziałem coś złego, udowodnij to—odrzekł Jezus. —A jeśli nie, to dlaczego Mnie uderzyłeś?”.

Pismo święte nie mówi nic o tym, czy po słowach wypowiedzianych przez Jezusa sługa uderzył Go ponownie w drugi policzek. Najwidoczniej słudze zrobiło się po ludzku, po prostu głupio i zawstydził się swojego czynu!. I w tym jest właśnie sedno wypowiedzi Jezusa o nadstawianiu drugiego policzka. Nadstawić drugi policzek można komuś, kto taki gest zrozumie!

Z kolei temu, kto miałby trudności ze zrozumieniem takiego gestu zamiast nadstawiać drugi policzek trzeba spróbować wytłumaczyć niestosowność jego czynu, tak jak zrobił to Pan Jezus!

A co w takim razie zrobić z tym, który nas atakuje i widzimy, że nie obchodzą go, ani nasze dobre intencje, ani nasze szczere chęci zawstydzenia go i powiedzenia mu, że źle czyni? Takiego z pobudek miłości bliźniego trzeba walnąć tak mocno w łeb, by miał szanse się opamiętać. Czy on z tej możliwości opamiętania skorzysta, to już inna sprawa. My zrobiliśmy dobry uczynek! Miłosiernie daliśmy mu szansę i czas na zastanowienie, na poprawę swego życia i wieczne zbawienie!

Janusz Żurek

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz Żurek http://opty.org

Z urodzenia (1949) optymista, z wykształcenia inżynier elektryk (AGH), z zawodu elektronik, z poglądów liberalny (wolnościowy) konserwatysta.

125 publikacje
743 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217