Artykuły redakcyjne
Like

Nadgorliwość, czyli pożywka

08/01/2018
1532 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Nadgorliwość, czyli pożywka

Komentując atak na 14 – letnią „ciemnoskórą Turczynkę” na warszawskiej Ochocie minister Błaszczak pożalił się, że „dochodzi do próby wytworzenia przekonania, że w Polsce jest dużo rasistowskich ataków”.

0


https://wiadomosci.wp.pl/mariusz-blaszczak-o-ataku-na-turczynke-skandaliczna-sytuacja-takich-przestepstw-jest-mniej-6206027845854849a

Trudno odmówić szefowi MSWiA racji. Czy jednak aby na pewno tylko jedna strona ponosi odpowiedzialność za „próby wytworzenia”?

Nie ma miejsca na rasizm w Polsce; atak na 14-letnią dziewczynkę w Warszawie z powodu koloru jej skóry, jest godny najwyższego potępienia”, grzmi w internecie premier Morawiecki.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-morawiecki-o-ataku-na-14-latke-nie-ma-miejsca-na-rasizm-w-po,nId,2504523

Jednocześnie sam minister Błaszczak podkreśla, że „zobowiązał Komendanta Głównego Policji, aby objął osobistym nadzorem śledztwo w sprawie pobicia 14-latki”.

https://wiadomosci.wp.pl/mariusz-blaszczak-o-ataku-na-turczynke-skandaliczna-sytuacja-takich-przestepstw-jest-mniej-6206027845854849a

Brawo panie ministrze, brawo panie premierze!

Czy naprawdę tak trudno przewidzieć, że wasze komentarze będą stanowić doskonałą pożywkę dla tych, którzy usiłują „wytworzyć przekonanie, że w Polsce jest dużo rasistowskich ataków”? Przekaz powinien być jeden: doszło do zdarzenia, policja prowadzi śledztwo, komentarz po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności. Koniec.

Ale nie, trzeba się wypowiedzieć – premier już nawet zna przyczyny ataku. Skąd, jeśli można wiedzieć?

A tak przy okazji – dlaczego Komendant Główny Policji ma osobiście nadzorować śledztwo? Jakie są ku temu przesłanki, bo tego minister Błaszczak nie był łaskaw wyjaśnić? Równość wobec prawa raczej odpada – każda przemoc wobec dziecka jest odrażająca i narodowość, wyznanie czy kolor skóry ofiary nic nie zmieniają.

0

Michał Nawrocki https://3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758