HYDE PARK
Like

Nadchodzi przebiegunowanie Słońca – wkrótce

07/08/2013
934 Wyświetlenia
2 Komentarze
4 minut czytania
Nadchodzi przebiegunowanie Słońca – wkrótce

NASA . Za 3-4 miesiące nastąpi całkowite przebiegunowanie Słońca . Proces już jest w trakcie. Zjawisko to powtarza sie w 11 letnim cyklu, więc nie jest aż tak groźne, ale może spowodować zmiany klimatyczne na Ziemii.

0


Tylko parę miesięcy dzieli nas od momentu gdy na Słońcu nastąpi zmiana biegunów. Północ stanie się  południem a południe północą.

Jesteśmy u szczytu cyklu Słonecznego i Słońce czeka trochę gimnastyki .Zapowiada siędramatycznie, ale jest to normalne zachowanie naszej gwiazdy.”Polarne pola magnetyczne Słońca slabnie, przechodzi do zera,potem znowu pojawia się  ale już z przeciwną biegunowością. Jest to normalna część cyklu Słonecznego,”mówi Phil Scherrer, fizyk słoneczny Uniwersytetu Stanford.

Obejrzyj wideo:

 

 

http://www.youtube.com/v/34gNgaME86Y%26hl=en%26fs=1%26rel=0

 

  • Pole magnetyczne słońca podlega  odwróceniu polaryzacji raz na11 lat
  • Odwrócenie następuje w szczytowym okresie aktywności Słońca
  • Wybuchy na Słońcu mogą powodować burze i zmiany klimatu na Ziemi
  • Komunikacja radiowa i satelitarna może być zakłócona.

Pojawiły sie w internecie domysły że FEMA instytucja USA odpowiedzialna za zabezpieczenia kraju na wypadek katastrofy szykuje się do jakiegoś kataklizmu lub wojny. Być może w tak dobrze zorganizowanym kraju jak USA ,  sprawdzają zdolność dostaw żywności firm zaopatrujących miłośników przygód , mając na myśli ewentualne komplikacje na Ziemi związane z wydarzeniami na Słońcu. Mają doświadczenia po ostatnim huraganie Sandy.

Pewnie nic wielkiego sie nie wydarzy , bo to dla Słońca nic nowego, ale przygotować sie trzeba. Firma MyPatriotSupply.com dostarcza  zestawy żywieniowe na sytuacje katastrofalne pozwalajace przetrwać od 3 dni do jednego roku.

      

Taki roczny zapas żywności kosztuje 1695 dolarów.

 

Solar Maximum peaks and troughs

Pole magnetyczne Słónca odwraca się średnio co 11 lat, Czas trwania poszcególbych okresów trwa od 9 do 14 lat. Podczas tzw Solar Maximum gdy aktywnośćsłoneczna jest najwyższa. Solar Maximum wywołuje dużą ilość plam słonecznych. Natężenie promieniowania słońca – lub promieniowanie elektromagnetyczne – wzrasta o około 0,1 procent i wówczas to może doprowadzić do zmian klimatu i wpływu na łączność radiową.

Tak wygląda sytuacja teraz. Zwiększoną aktywność  widać na południu, ale pólnocna część „nadgoni” i bieguny zamienią się miejscami. Wydarzenie jak było widac ma szeroki wpływ nie tylko na Ziemię ale i na cały Uklad Słoneczny. W heliosferze rozejdzie się” fala elektryczna” o grubości 10 000 Kilometrow siegająca miiliardy mil od równika Słonecznego. Ziemia będzie w tą wartswę wchodzić i wychodzić w trakcie podróżowania po naszej orbicie. Spowoduje to na naszej planecie burze.

Nastąpia też zmiany w promieniowaniu kosmicznym, którego cząsteczki podróżują prawie z  prędkością   światła.  Promienie temogą być niebezpieczne dla astronautów i stacji kosmicznych. Niektórzy badacze uważają że te promienie również bezpośredni wpływ np. na zachmurzenie Ziemi .

During Solar Maximum the amount of solar activity is at its highest.

W 1859 nastąpiła burza słoneczna,znana jako 1859 Solar Superstorm .Było to zjawisko widoczne na całej Ziemii.. Było ono tak silne,że Światła Północy-  które naturalnie pojawiają się tylko głównie w regionie Arktyki oraz Antarktydy były widoczne nawet na południe od Rzymu.
Nie wiadomo co zobaczymy my.

 

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758