Artykuły redakcyjne
Like

Na smyczy Moskwy

29/04/2013
451 Wyświetlenia
67 Komentarze
15 minute czytania
Na smyczy Moskwy

Były premier RP Leszek Miller oraz Andrzej Rozenek obecny poseł odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju piszą jako szeregowi felietoniści w jednym z największych rosyjskich mediów powiązanym z putinowskimi służbami bezpieczeństwa. Nie wspominają o tym – ani na swoich stronach, ani na blogach. Po prostu piszą. O Polsce. – Jeśli służby bezpieczeństwa chcą pozyskać informatora ze świecznika inwigilowanego kraju, muszą spełnić dwa warunki. Znaleźć takiego, który bez słowa przyjmie ich ofertę – bez względu na to, czy będzie to szantaż, czy sowite wynagrodzenie. – Jeżeli współpraca oprze się o portfel, dochód taki z pewnością nie jest mały. Lecz jeśli chodzi o polityka, to uposażenie powinno być wypłacane w legalnej formie, z powodów służb podatkowych inwigilowanego kraju. Wszak polityk jest na świeczniku i […]Były premier RP Leszek Miller oraz Andrzej Rozenek obecny poseł odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju piszą jako szeregowi felietoniści w jednym z największych rosyjskich mediów powiązanym z putinowskimi służbami bezpieczeństwa. Nie wspominają o tym – ani na swoich stronach, ani na blogach. Po prostu piszą. O Polsce.

miller_pap_600

– Jeśli służby bezpieczeństwa chcą pozyskać informatora ze świecznika inwigilowanego kraju, muszą spełnić dwa warunki. Znaleźć takiego, który bez słowa przyjmie ich ofertę – bez względu na to, czy będzie to szantaż, czy sowite wynagrodzenie. – Jeżeli współpraca oprze się o portfel, dochód taki z pewnością nie jest mały. Lecz jeśli chodzi o polityka, to uposażenie powinno być wypłacane w legalnej formie, z powodów służb podatkowych inwigilowanego kraju. Wszak polityk jest na świeczniku i jego nagłe wzbogacenie się z nieoficjalnych źródeł naraża go na utratę zaufania i podejrzenia, które mogą z niego uczynić obiekt zupełnie nieprzydatny – mówi pracownik wywiadu jednego z zachodnich państw, którego poprosiłem o opinię w tej sprawie. Z powodów oczywistych jego danych nie ujawnię w tej publikacji. – Źródło dochodu powinno więc być formalne, oficjalnie niewielkie i nie budzące wątpiwości. Jakie? Najczęściej to usługi doradcze, wykłady na zaprzyjaźnionych uczelniach lub płacenie za publikacje prasowe. Zwyle politycy tymi publikacjami raczej się nie chwalą. Bo i po co?

Rurka z bitą śmietaną

Kiedy kilka tygodni temu pierwszy raz przeczytałem felieton Andrzeja Rozenka, posła Ruchu Palikota w jednym z najbardziej poczytnych serwisów internetowych powiązanych z Kremlem i,  mniej formalnie z FSB i GRU, służbami bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, zanim doszedłem do końca artykułu zdziwiłem się, że w moskiewskiej, było nie było, redakcji pracuje ktoś tak doskonale znający realia polskiej polityki i polskiej ulicy. Dopiero podpis autora pod artykułem – „Andrzej Rozenek, poseł na Sejm RP, Ruch Palikota” – wstrząsnął mną.
– Izwiestia doniosły, że Polska zarządała przeszło 10 hektarów ziemi pod monument upamiętniający katastrofę smoleńską. Rząd polski w świętym oburzeniu natychmiast te doniesienia zdementował mówiąc, że nie chodzi o 10 hektarów tylko o skomny hektar. Bagatela 100 tysięcy metrów kwadratowych!.. – pisał poseł Rozenek. I dalej: – Pomników JP2 (Jana Pawła II – przyp. .red.) uniknąć się nie da, żyjemy przecież w państwie wyznaniowym, a niedawno wybrany przywódca panującego kościoła to fanatyk skromności i umiaru. Rurociągowi Jamal 2, którego budowę minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski złożył do grobu, zanim cokolwiek zdążyło się wydarzyć, możemy wybudować skromny pomniczek – rurkę, najlepiej z bitą śmietaną. Niech to będzie monument polskiej racji stanu.
To tylko niewielki fragment publikacji, z której dowiedziałem się, że mieszkam w kraju generalnie zacofanym i nie korzystającym z ogromnej szansy, jaką jest dla Polski współpraca z rosyjskimi przedsiębiorstwami gazowymi.
W innym tekście, jak raz poświęconym obchodom 11 listopada, Andrzej Rozenek pisze z kolei: „(…) Hordy łysych mięśniaków z rasistowskimi, ksenofobicznymi i homofobicznymi hasłami na ustach zawłaszczyły patriotyczne święto. (…) Nawet Prezydent Rzeczpospolitej, Bronisław Komorowski, nie odciął się od szowinistów i nacjonalistów. Mający rzekomo zjednoczyć Polaków marsz prezydencki prowadził bowiem pod pomnik… Romana Dmowskiego. Faszyzującego nacjonalisty, antysyjonisty i ksenofoba. (…) Oddanie hołdu takiemu człowiekowi przez prezydenta Rzeczpospolitej, ten jakże symboliczny gest, wyklucza z grona tak zwanych patriotów osoby kierujące się takimi wartościami jak tolerancja, wielokulturowość, czy szacunek dla odmienności”.
Mógłbym się zgadzać, czy nie ze słowami posła Rozenka. Jednak, skąd jego aktywność w tak potężnym rosyjskim medium? “Głos Rosji”, bo to właśnie w serwisie tej rozgłośni radiowej, publikuje Andrzej Rozenek zaczął nadawać w eterze w 1922 roku jako “Radio Moskwa”. Jej wyłącznym zadaniem było szerzenie radzieckiej propagandy wśród zagranicznej opinii publicznej. Dzisiaj Głos Rosji nadaje i publikuje swój serwis informacyjny w internecie w większości popularnych języków świata, często będąc tubą propagandową Władimira Putina, obecnego prezydenta Federacji Rosyjskiej.
Andrzej Rozenek zaś jest kąskiem nie byle jakim dla „top managementu” rosyjskiego serwisu. Sam przedstawia się jako polski dziennikarz specjalizujący się w tematyce wojskowości i bezpieczeństwa. Jest również członkiem Ruchu Palikota i Stowarzyszenia Ordynacka. Zaś jako poseł na Sejm obecnej kadencji bierze udział w pracach sejmowej Komisji Obrony Narodowej, podkomisji stałej ds. Współpracy z Zagranicą i NATO, oraz podkomisji stałej ds. Polskiego Przemysłu Obronnego oraz Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych.

Ten lot, upchnięty na siłę…

Kolejny polski polityk udzielający się w „Głosie Rosji” to Leszek Miller, też poseł, choć w rosyjskim medium przedstawiający się jako premier RP w latach 2001-2004 i przewodniczący SLD. Ten najchętniej wypowiada się w obszarze katastrofy smoleńskiej.
„Obchody trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej odbyły się w atmosferze zapiekłej wrogości. Była to kolejna, zaplanowana impreza partyjna Prawa i Sprawiedliwości, tyle że przebiegała z większym rozmachem niż comiesięczne manifestacje nienawiści do wszystkich, którzy nie podzielają PiS-owskiej teorii o „morderstwie” popełnionym na polskim prezydencie i towarzyszących mu osobach. Demonstracje przed kancelarią premiera i ambasadą Rosji przypomniały mi zebrania rewolucjonistów z ”Biesów” Dostojewskiego, gdzie mówi się o potrzebie ”puszczania dreszczy” w lud, ”tak by jedni zaczęli pożerać drugich” – pisze Miller. I dodaje: – „Z katastrofy smoleńskiej uczyniono swoistą religię, na jej gruzach wyrósł „kościół smoleński” z wieloma wyznawcami, którym ton poddaje brat byłego prezydenta: „polegli o świcie”, „zginęli”, „zamach”, „męczennicy”… Mało tego – tworzy się wspólnotę śmierci między ofiarami katastrofy lotniczej, a polskimi oficerami zamordowanymi przed NKWD w Katyniu. To jest kanwa trwającej od trzech lat wielkiej kampanii politycznej, do której włączają się niektórzy hierarchowie Kościoła katolickiego, zwykli księża i prawicowe media. Rząd właściwie nie broni swoich racji, ograniczając się do roli ofiary propagandowej nawały PiS”.
Miller wyjaśnia także, że „co byśmy dziś nie powiedzieli o rosyjskich oczywistych zaniedbaniach, zlekceważeniu procedur, i nieliczenia się, bądź braku zrozumienia dla naszych emocji, nie są to argumenty przesądzające o przyczynach katastrofy. Przyczyn katastrofy trzeba szukać w Warszawie. Ten lot w ogóle nie powinien się odbyć: w grafiku obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej upchnięto go na siłę, wyłącznie dla potrzeb wyborczo-propagandowych”.
Atrakcyjność byłego premiera dla każdej służby wywiadu jest oczywista. Posiadał on bowiem dostęp do tajemnic państwowych najbardziej newralgicznych dla zewnętrznego i wewnętrznego bezpieczeństwa RP. Związki Millera z Moskwą sięgają zresztą czasów dość odległych. Czonek ZMS, działacz PZPR, absolwent Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR był częstym gościem moskiewskich salonów. Zamieszany w sprawę „moskiewskiej pożyczki”, która miały pomagać byłym działaczom PZPR w utrzymaniu się u władzy był darzony przez kolegów spod czerwonego sztandaru szczególną sympatią i zaufaniem.
Szczególne jest to, że żaden z tych polityków nie chwali się swoją publicystyczną karierą na łamach rosyjskich mediów. Ukryć tego nie mogą, więc po prostu… nie wspominają o tym ani na swoich blogach, ani na oficjalnych stronach poselskich.
Nawiasem mówiąc współpracy z „Głosem Rosji” nie wymieniają również w swoich rejestrach korzyści. Z ich oświadczeń majątkowych wynika tylko, że są właścicielami wielomilionowych majątków. Andrzej Rozenek posiada trzy samochody (Renault Scenic, Daewoo Nubira, Renault Megane Sport) dom o powierzchni 80 metrów kw oraz dwa mieszkania – odpowiednio 50 metrów kw i 61 metrów kw. W rubryce „oszczędności” Rozenek wymienia 5389 dolarów, 9256 zł, oraz 15411 dolarów ulokowanych w funduszu inwestycyjnym.
Miller natomiast deklaruje w swoim oświadczeniu szeregowy segment o powierzchni 210 metrów kw, 106 metrowe mieszkanie, działkę rekreacyjną o powierzchni 1200 metrów, wylizingowane Audi A6 oraz 30 akcji Petrolinvestu.

Tak, jak to robi Władimir Putin…

Zaangażowanie FSB i GRU w media rosyjskie jest powszechnie znane. Zakres tego wpływu opisali w swojej książce nieżyjący dziś Aleksander Litwinienko i Jurij Felsztinski, rosyjski historyk. Oddajmy głos temu ostatniemu, kiedy opisuje świat mediów po śmierci przyjaciela i współautora książki. – W tym samym czasie znana z powiązań ze służbami specjalnymi gazeta o kilkumilionowym nakładzie, publikuje ogromny, wzbogacony porażającymi zdjęciami umęczonego starca reportaż z maleńkiej miejscowości we Włoszech, gdzie zapomniany przez Boga i ludzi, bez grosza przy duszy, bez prądu i ciepłej wody, samotny po śmierci żony żyje ojciec Aleksandra Litwinienki. I prosi Rosję o przebaczenie – wspomina. – Ten sam człowiek, który w 2008 roku wymagał od kongresu USA wsparcia rezolucji w sprawie pociągnięcia władz Rosji do odpowiedzialności za śmierć syna, dziś mówi, że wszystko zrozumiał i że winnym zabójstwa jest wywiad Wielkiej Brytanii. Ogromny tytuł reportażu brzmi: „Bieriezowski mi płacił, żebym obrzucał Putina błotem”. Bohater reportażu czyni jasny i prosty wywód: Rosjanie, nie wierzcie Zachodowi, budujcie Rosję tak, jak to robi Władimir Putin. Wydawało się, że wszystko to dzieje się gdzieś na marginesie świadomości zapadających w hibernację Rosjan, usypianych taką samą od lat propagandową papką z obsadzonym w roli głównej bohaterskim Putinem, który poskramia tygrysy, karze niepokornych oligarchów, lata odrzutowcami, w mgnieniu oka wyławia antyczne amfory z morskich otchłani…
Nie jest tajemnicą również szczególne zaangażowanie rosyjskich służb specjalnych na terytorium RP.
Przed współpracą z nimi chronić Polskę ma Art. 130 Kodeksu karnego, który mówi:
§ 1. Kto bierze udział w działalności obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 2. Kto, biorąc udział w obcym wywiadzie albo działając na jego rzecz, udziela temu wywiadowi wiadomości, których przekazanie może wyrządzić szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
§ 3.Kto, w celu udzielenia obcemu wywiadowi wiadomości określonych w § 2, gromadzi je lub przechowuje, wchodzi do systemu informatycznego w celu ich uzyskania albo zgłasza gotowość działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8…
Tylko, że polskie służby nie zauważyły zaangażowania w redakcyjną pracę polskich polityków…

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

 1. strazak

  to nowy ekran jest na smyczy! przestaje to czytać! dno!!!

 2. erwu

  Tych dwóch z lewizny po prostu szykuje się do kondominium…

 3. Hm…reklama tego materiału sugerowała więcej treści…
  Putin miał finansowac polityków w Polsce…A teraz tylko o dwóch posłach i bez dokumentów
  o finansowaniu.Może to jest sygnał ostrzegawczy dla klasy rządzącej ? A moze tylko chwyt marketingowy?
  Z zamieszczonego materiału wynika , że Leszek Miller , wcześniej przewożący 1 milion dolarów w walizce, jest dalej tym czym był.. Przekaźnikiem .A jezeli poważne przestępstwo walutowe nie przeszkodziło mu byc premierem , posłem …to pisanie w internecie też nie przeszkodzi mu .Dlaczego nic nie robią polskie słuzby specjalne? Wow, a czy takie są ?
  .Polacy obecnie radzą sobie sami .Nauczylismy się żyć w Rzeczpospolitej Pozornie Polskiej …
  i jesteśmy Pozornie Polakami, Cjrześcijanami,Słowianami…
  A o pośle Rozenku to można powiedzieć , że umie mówić na każdy temat …Czy go ktoś słucha , to juz inna sprawa.

  Zapraszam na osobisty blog http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/

 4. Madara Madara

  Można powiedzieć, że większość decyzji gospodarczych (szczególnie w energetyce), politycznych, oraz większość mediów w Polsce kontrolowana jest przez wywiady: rosyjski, niemiecki i Izraelski i postUBcki (nie mylić z Polskim, którego brak).

  O życiu Polaków, prawodawstwie, gospodarce, informacji, decyduje gra operacyjna tych wywiadów, stąd też tak niekorzystna sytuacja obywateli i naszego kraju.

  pozdrawiam

 5. Skanderbeg

  Ale bzdury. Miller to jedyny polski premier, którego CIA zaprosiła do swojej głównej siedziby. To za jego rządów, Amerykanie torturowali w Polsce więźniów. Już dawno się przefarbował. To zwykły amerykański agent wpływu.
  I rzeczywiście portal sięgnął dna.

 6. Ranger Ranger

  No i co z tego, ze oni pisza dla Glosu Rosji?

  Dla Glosu Rosji pisza ludzie z wielu krajow, jak na przyklad: profesor nauk politycznych P. Dutkiewicz z Kanady, profesor A. Adler z Francji (kolumnista z Le Figaro), szef multimediow z Agence France Presse w Paryzu – pan N. Miletich, profesor T. de Montrbrial z Francji, wydawca Günther Nonnenmacher z Frankfurter Allgemeine Zeitung, Andreas Rinke z Handelsblatt, Gabor Stier z konserwatywnego dziennika wegierskiego Magyar Nemzet, Giulietto Chiesa (La Stampa), Richard Beeston z brytyjskiego wydania The Times, Neil Buckley z The Financial Times, David Hearst z The Guardian, Bridget Kendall z BBC, Janet McBride z Reuters, Marc Champin (USA) z The Wall Street Journal, profesor Timothy Colton z uniwersytetu Harvard, Jim Hoagland z Washington Post, i kilkudziesieciu innych cudzoziemcow.

 7. inż.

  Przeglądam to i oczom nie wierzę. Czy to jest strona Gazety Polskiej.
  Zamiast budować polityczną więź z Rosjanami to “3obieg” wrzuca w stosunku do słowiańskiego imperium “Rbieg”.
  Pozdrawiam.

 8. Wrzodak Z.

  Każdy taki udowodniony przypadek trzeba potępić. Wiedzieć należy, że wszyscy poiltycy z wierchuszki różnych sejmowych partii to agenci różnych wywiadów. Wymienię tylko dwóch, którzy są opłacani w ramach fundacji przez Niemców a więc Wipler poseł PIS oraz Klich senator PO. Jest przyzwolenie mocodawców z zachodu by agent pisał kto jest agentem Rosji a nie wolno pisać agentowi kto jest agentem Niemiec czy usraela.

 9. Rusticulus Rusticulus

  Sugeruję szerszą perspektywę z jednoczesnym oskarżeniem konkretnych kryminalistów o zdradę Polski. Dla przykładu niejaki Kwaśniewski absolwent szkoły GRU w Moskwie, niejaki Tusk tworzący z kolesiami KLD za walizkę dojczemarek od BND, niejaki Komorowski latami tresowany w ruskiej ambasadzie, niejaki Kaczyński oświadczający że interes Izraela przedkłada nad interes Polski, itd. itp.

 10. korwinista

  @Ranger

  Marny agenciaku, to że inni zagraniczni agenci piszą dla naszego wroga nie znaczy, że ci zdrajcy nie są zdrajcami.

 11. trybeus

  strazak
  29 kwietnia 2013 o 06:38

  …noo , szału nie ma …:))

 12. Ranger Ranger

  @korwinista

  I think that “korwinista” should hide himself, enemy is watching him, f*ck off dumbo, hahaha.. hide yourself b*tch, haha.

 13. Skanderbeg

  I niech ktoś powie, że sekta GaPolska jest szykanowana. Ciekawe, jaka część służb ich wspiera. Sakiewicz robi nową tv przy współpracy z polsatem, a ta stacja została pewnie stworzona prze eSBeków. Czyli współpraca kwitnie.
  Pisanie do gazet nie świadczy o agenturalności. Żenada.

 14. danz

  @Ranger
  I think that you’re an ordinary idiot who do not know the reality. Your brain is a f**ing nut sizes. Go to your f**ing USrael and let live. F*ck yourself 🙂 By

 15. korwinista

  @ Ranger
  Sorry about you

  IDIOT

 16. brian

  Kurna.
  Miała być bombka, wyszedł kapiszonek.
  Owszem, jeśliby taki tekst puściło GWno Wybiórcze na SG, to by był odpał.
  Ale, dla nas tego typu rewelacje to oczywiste oczywistości.
  Tymczasem, zapracowany Ryszard K. biega od jednej Telavizji do drugiej i tłumaczy się, że jego majątek to z czasów przedpolitycznego wyładowywania wagonów z węglem(dziś rano w Polszmatcie).
  Równie odkrywcza rewelacja;(
  A gospodynie domowe żrą te śniadanka od Sowy, zapijają Kawą i Herbatą Pytanie na Śniadanie i co się Po-wie, to wierzą.

 17. grazss

  Akurat jeśli chodzi o tych dwóch polityków, to. …..zero zdziwienia. Jeden (i cała jego formacja zresztą) najchętniej zrobiłby z Polski kolejną republikę radziecką, a drugi….. ,no cóż, prominentny działacz takiej jednej partii,co to się do sejmu dostała, do dziś nie wiem , dlaczego.
  Chociaż te ostatnie filmiki z wiedzy naszych gimnazjalistów wyjaśniają sporo…..

 18. Ranger Ranger

  @danz

  Cool story, man, why don’t you go tell it to someone who remotely cares.

 19. grazss

  Halo,halo!
  Czy ktoś tu moderuje?

 20. Maciej Piotr Synak

  No, nic ciekawego….

  Takie rzeczy to my wiemy i bez podszeptów “pracownika wywiadu jednego z zachodnich państw”.

  To zwykłe odwracanie uwagi od niemieckiej agentury – i amerykańskiej – które pospołu pasożytują na naszym kraju, na naszej pracy.

  Wystarczy porównać ilość przedsiębiorstw, które przejął zachód i te, które przejął wschód.

  Rosja sprzedaje nam po wygórowanych cenach ropę i gaz – zachód wziął wszystko – przejął lub zlikwidował większość polskich przedsiębiorstw.
  temat rzeka.

  Jak widzę, większość komentarzy zgadza się ze mna…

 21. Ranger Ranger

  @korwinista

  It would be fantastic if you shut your dickless face, you porker.

 22. trybeus

  grazss
  29 kwietnia 2013 o 09:40

  ..no popatrz Grazss…żydowski troll Rendżer na posterunku …szpanuje , że zna angielski…no trzeba przecież zarabiać na swoje utrzymanie…

 23. trybeus

  Ranger
  29 kwietnia 2013 o 09:41

  כמה אתה משלם

 24. Ranger Ranger

  @trybeus

  Go hang yourself, swamp donkey 🙂

 25. Ranger Ranger

  @trybeus

  Nie dla psa kielbasa, nie dla prosiat miod.

  Masz chlopie nierowno pod sufitem.

 26. Brolly

  O ile wiadomo, że ruch palikota to twór stworzony przez lokalnych kolaborantów Rosjan(WSI) to jeżeli chodzi o SLD i Millera stawiałbym na opcje amerykańską.W interesie syjonistów rządzących Stanami jest mieć sprzedajną i sprawdzoną opcję lewicową, (prawdziwa prawica nie jest podatna na wpływ). Proszę zauważyć jak od pewnego czasu część mediów głównego nurtu stara się bagatelizować i marginalizować palikota wraz z całą tą jego hołotą, oczywiście w interesie PO i co ciekawe SLD. Dzisiaj to Sojusz wraca jako jedyna słuszna lewica, zaś palikociarnia będąc na granicy progu wyborczego(jedynych słusznych sondaży) kończy się tworząc z kolejnym Ruskim kolaborantem Kwaśniewskim Europę 40%. Reasumując ciekawszym tematem jest Kwestia powiązań Tuska z ambasadą Niemiec, Kwaśniewskiego z Ruskimi, czy Sikorskiego komukolwiek on służy.

 27. trybeus

  Ranger
  29 kwietnia 2013 o 10:07

  i jest mi z tym bardzo dobrze …:))))))))))))))) pozdrawiam niepoprawnie

 28. grazss

  Trybeusie!
  Zostaw trolla w spokoju.
  Sciągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

 29. Ranger Ranger

  @grazss

  I would kill you, but then the title of most [ loathsome swamp donkey alive ] would pass on to someone else … 🙂

 30. Zabawa trwa a Polska będzie jedynym krajem już w UE(jaki sukces)
  o nieprawdopodbnych cenach “autogazu” .Dodam że od lata.Sukces
  wyborców to sukces polityków.Kochani wybrańcy dbają o wyborców.Rekord w Europie.
  http://nowyekran.wordpress.com/2013/04/29/hurrasukces-od-lata-2013-ceny-autogazu-w-gore/

 31. Smisi

  Już się pojawiła stara buracka armia z grazss-em na czele

 32. Pawel Pietkun pozdrawiam i jego artykuł jest potwierdzeniem,że
  politycy mają dobre Niańki.Zazdroszczę im.Zawsze mogą
  liczyć na piękne okolice wypoczynku a kurorty o czym wiedzą
  Francuzi,w Rosji są naprawdę piękne.To jest fakt.

  Znam Rosję i wiem że oni dbają o swój kraj.
  Czy tego wyborcy w Polsce mogą oczekiwać od polskich polityków?
  Aby też dbali i byli czasami bardzo konkretni?

 33. Volt

  Pisanie, że Miller jest na pasku Moskwy to jak robienie sensacji z tego, że Murzyni są czarni! 🙂

 34. Gosia z Wrocka Gosia z Wrocka

  Volt

  29 kwietnia 2013 o 11:29

  Całkowicie się zgadzam.Dla mnie to też żadna sensacja.Powiedziałabym wręcz, że zdziwiłabym się gdyby było inaczej.Kwaśniewski zresztą robi to samo.

 35. ŁŁ

  Brian
  dla mnie to cholernie bulwersująca bombka, ale może ja jeszcze nie nabyłem oczekiwanych “przez wiekszość” przyzwyczajeń

 36. jagna

  @Brian
  bombka to tutaj się szykuje. Czy ktoś słyszał, że Tymochowicz pracował w wybiórczej?
  Poniżej pierwszy odcinek zapowiadanego serialu, chyba, że Tymek się wystraszy góprawdy.
  http://pressmix.eu/index.php/2013/04/29/jak-rozpetalem-iii-wojne-medialna/

 37. Andy-aandy Andy-aandy

  Podobna sprawa sprzed kilku lat,,, Aresztowano nie polityków — lecz skromnego asystenta posła… który dostał 300 zł od rosyjskiego wywiadu. Asystent posła Józefa Gruszki (PSL) został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa. [sic!]

  Płk Bieszyński był kluczową postacią w skandalicznych operacjach UOP i ABW. Kim jest czarny charakter polskich służb specjalnych? I kto nim manipulował?
  ———————————————

  Wczoraj sąd (2007 rok — Andy) oddalił zarzuty prokuratury, która oskarżała aystenta posła Gruszki (swego czasu przewodniczącego sejmowej komisji śledczej ds. afery Orlenu/paliwowej) o szpiegostwo. Otóż już od samego początku tej sprawy wszystko wokół niej było bardzo dziwne. Mieliśmy tu do czynienia z zagadkowymi “zbiegami okoliczności”. Część posłów i dziennikarzy śledczych twierdziło, że cała ta sprawa z aresztowaniem asystenta posła Gruszki była ustawiona przez ABW, a sam zainteresowany nigdy nie szpiegował dla Rosjan. Pozwolę sobie zamieścić poniżej artykuł, który dawno temu ukazał się we “Wprost” na ten temat. Moim zdaniem wczorajszy wyrok sądowy uwiarygodnia informacje zawarte w artykule. Na czerwono podkreśliłem szczególnie interesujące wątki.
  * * * * *

  Kto kazał zatrzymać “szpiega”?

  (…)
  Podczas poniedziałkowego, zamkniętego posiedzenia komisji ogłoszono krótką przerwę, podczas której Bieszyński miał się skontaktować ze współpracownikami, by przypomnieć sobie nazwiska osób, które brały udział w podjęciu decyzji o zatrzymaniu Marcina T. Pułkownik Bieszyński nadzorował zatrzymanie przez ABW asystenta posła Gruszki.

  Już po zakończeniu przesłuchania Bieszyńskiego Zbigniew Wassermann (PiS) powiedział dziennikarzom, że posłowie nie dowiedzieli się, kto zdecydował o zatrzymaniu T. Dodał, że nie ulega wątpliwości, że w ABW bez Bieszyńskiego taka decyzja by nie zapadła. “Dla mnie przesłuchanie Bieszyńskiego nie mogło dostarczyć rewelacji, pogłębiła się natomiast moja prawie pewność, że mamy do czynienia z manipulacją wielokrotnie przewyższającą tę, która miała miejsce przy zatrzymaniu Modrzejewskiego” – podkreślił.

  W lutym 2002 roku ten sam oficer, jako szef zarządu śledczego b. UOP, nadzorował zatrzymanie b. prezesa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego. M.in. to zatrzymanie stało się powodem powołania komisji śledczej.

  Zdaniem Wassermanna, Marcina T. aresztowano przy udziale antyterrorystów, mimo że “nikt nie udowodnił, jakoby dostarczał on informacje zagrażające interesom państwa”. Poseł zwrócił też uwagę, że T. zatrzymano w czasie, kiedy prezydent Aleksander Kwaśniewski odmówił stawienia się na przesłuchanie przed komisją. “To było wygodne dla prezydenta, bo od tego czasu nie mówi się o jego decyzji” – ocenił. Zaznaczył również, że większość prokuratorów związanych ze śledztwem nie widziała potrzeby zastosowania aresztu wobec T. “Dopiero prok. Zbigniew Ordanik podjął odmienną decyzję” – mówił poseł.

  Według Wassermanna, Bieszyński nie odpowiada na pytania, czy areszt Marcina T. dostarczył dowodów na jego winę.

  B. asystent społeczny posła Gruszki, Marcin T. został aresztowany 5 marca br. pod zarzutem zgody na współpracę z obcym wywiadem. Grozi mu za to do 8 lat więzienia. Zgodnie z decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie, Marcin T. może pozostać w areszcie do 3 czerwca.

  Jak powiedział dziennikarzom Antoni Macierewicz (RKN), zeznania Ryszarda Bieszyńskiego są “kompletnie nieprzekonujące”. “On robi wrażenie krętacza. Do tego jest agresywny, pobudzony, odwołuje się do swego przekonania o wyższości prawniczej. Taka postawa, to próba ucieczki od odpowiedzialności” – powiedział Macierewicz.

  Zdaniem posła RKN, pułkownik Bieszyński nie odpowiada na podstawowe pytanie, jakie stawiają mu członkowie komisji – kto podjął decyzję o zatrzymaniu Marcina T. “Wprawdzie (świadek – PAP) uważa, że zrobiła to prokuratura, ale gdy jest pytany o to, który z prokuratorów osobiście, to okazuje się, że decyzję podjęto kolegialnie – dodał Macierewicz.
  * * * * *

  Warto dodać, że kilka dni po aresztowaniu asystenta posła Gruszki, sma poseł Gruszka po wypiciu filiżanki kawy dostał wylewu krwi do mózgu. Wielu posłów i część dziennikarzy sugerowało wówczas, że Gruszce podano truciznę. W swojej “Michnikowszczyźnie” otwarcie pisał o tym Rafał Ziemkiewicz. Wygląda na to, że faktycznie mieliśmy do czynienia z umyślną, zaplanowaną akcją ABW mającą na celu:
  1. Odwrócenie uwagi opinii publicznej od informacji, że ALekksander Kwaśniewski odmawia złożenia zeznań przezd komisją śledczą.
  2. Zdyskredytowanie członków komisji śledczej ds. afery Orlenu/paliwowej, szczególnie jej przewodniczącego poprzez insynuowanie, iż w jej najbliższym otocznieu działają szpiedzy rosyjscy.
  3. Wreszczie pozbycie się najwyraźniej bardzo niewygodnego dla ABW (tudzież innych wywiadów) posła Gruszki. Być może zrealizowanie poprzednich dwóch celów nie powiodło się w pełni.

  Warto jeszcze zauważyć, że wspomniany Bieszyński nader często pojawia się w dziennikarskich śledztwach dotyczących zabójstwa gen. Papały. Np. pod tym adresem znajdziecie Państwo odcinki programu Konfrontacja Sylwestra Latkowskiego. W odicnku “Sprawa generała Papały” znajduje się informacji, że wspomniany Bieszyński jako szef Biuro ds. Przestępczości Zorganizowanej usiłował przekonać śledczych, iż motywem zabójstwa Papały były porachunki rodzinne. Był to ostatni odcinek porgramu “Konfrontacja”. Latkowski twierdzi, że już w kilkanaśce godzin po wyemitowaniu tego odcinka oznajmiono mu, że jego program zostaje zdjęty z anteny.

  Cytaty za: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=31362

 38. lancelot lancelot

  A skąd takie zdziwienie?? PZPR była instytucją stworzoną przez ruskich przeznaczoną do indoktrynacji niedobitków Polaków jacy jeszcze pozostali po rzezi “Żołnierzy wyklętych” co im się absolutnie udało, i potwierdziło tezę jednego z naukowców że ok 70% mieszkańców Polski w czasie okupacji donosiło na swoich pobratymców do gestapo, SD i Abwehry. Więc dlaczego ruscy, którzy przejęli archiwa niemieckie nie mieli skorzystać na tym i prośbą czy groźbą wymuszali na umoczonych dalszą współpracę z komuną po zakończeniu wojny. Dodając do tego prawie 3 miliony tzw. “eskimosów” /żydów sprowadzonych i zasiedlonych na terenach Polski przez speckommando Litzmanstadt, ktorych po wojnie naturalizowały “władze” czerwonych okupantów dając im polskie nazwiska i rozsiedlając ich po całym kraju qwytworzyli nam kraj, który śmiało można nazwać “Homosovietland” więc wracając do wpisu, nie ma się co dziwić że wszędzie jest pełno agentów od GRU do Mosadu. Więc zadam właściwe pytanie: Z KIM WY CHCECIE BUDOWAĆ WOLNĄ i SUWERENNĄ POLSKĘ ??? Z potomkami wyżej wymienionych?? Bo Polaków tych przez duże “P” potrafiących się pochwalić polskim rodowodem od kilkunastu pokoleń może znajdziecie milion co zresztą widać po demonstracjach jakich jesteśmy od paru lat świadkami a i w nich na 100 tysięcy uczestników 25% to agenci różnych służb. I gdzie tu widać prawdziwą POLSKĘ ?? Ktoś odpowie?

 39. indris

  Leszek Miller dał się poznać jako sługus AMERYKAŃSKICH konserwatystów. W marcu minęło 10 lat od napaści na irak.

 40. Miros Miros

  Na czyjej smyczy jest imitator profesora, pan Władysław Bartoszewski, pobierający nagrody i inne gotówkowe wziątki od Niemców?

 41. imhotep

  We love you, Ranger, put away your gun.

 42. Ranger Ranger

  @lancelot

  NIE BOLI CIE GLOWA?

 43. hasz

  Można bezkarnie wszystko już uczynić Polakom po prostu dla chwały mediów i medali państwowych.
  Każdy zaś uczynek dla obrony Polaków będzie teraz najsurowiej ukarany dla odstraszenia i zaprowadzenia spokoju..
  Przyklepanie Smoleńska wymaga odwrócenia pojęć ofiara-kat i dlatego własnie PiS i SP muszą zostać zlikwidowane z pomocą sfabrykowanych “dowodów” win dla oczekiwanego niecierpliwie orzeczenia TS, który ostatecznie wykluczy JK i ZZ z polityki raz na zawsze i oddali zagrożenie ze strony patriotycznej nowego, tyle co dopiero zmienionego społeczeństwa priwislańsko- przedodrzańskiego.

 44. Ranger Ranger

  @imhotep

  Oho! A moze chcesz kupic AK-47?

  http://www.youtube.com/watch?v=UF833-lpJDU

 45. trybeus

  jagna
  29 kwietnia 2013 o 12:25

  Jagna… dwa bombowe odcinki …Wojny Klonów i Nowykurnik Reaktywacja… już wkrótce …he he he

 46. imhotep

  Ranger
  Martwisz mnie.

 47. test

  a fe, piszą gdzie nie powinni,
  tych i tamtych za pisanie opłacają,
  wszędzie obowiązuje prawo kaduka,

  a 3obieg
  “Działając na podstawie uprawnień uzyskanych od prawowitego właściciela domeny nowyekran.pl, wynikających z zasad korzystania z serwisu pod tą domeną i zawartych w nich licencji, 3obieg.pl ma prawo do publikowania treści niegdyś opublikowanych pod tą domeną.”

  ciekawe, czy to jest zgodne z prawem, mam wątpliwości,

  ponadto, może jednak w regulaminie precyzyjniej określić prawa do treści,
  zwłaszcza prawa autora do poszanowania spójności swojego dzieła,
  i ograniczenie wykorzystania treści przez osobnika, który z racji oferowania usług witryny rości sobie nieograniczne prawa do dysponowania publikowanymi tekstami.

 48. jagna

  @Trybeus
  Z wielką uwagą i przyjemnością przeczytam, jak zawsze zresztą.
  A teraz idę na Czerniaków dalej z Qrami walczyć. Wyleję trochę nagromadzonego jadu sprzed ćwierćwiecza. Nara.., przyjacielu.

 49. Walther

  Czy można by autora prosić i przesłanie w komentarzach linku do tych artykułów w “Głosie Rosji”? Niestety do tej pory jeszcze się nie dokopałem, a dobrze byłoby ujrzeć oryginał. Pozdrawiam

 50. danz

  Prośba, o nie karmienie Trola Rangera. Najpierw trolował na NE teraz będzie trolował na 3O Jeśli szanowny Pan Ranger potrafi tylko obrażać komętujących, którzy nie zgadzają się z opiniami innych, proszę łaskawie przenieść swoje wypociny na fora lewicowe lub w idyszyszowe.

 51. WW

  Witam

  Jeśłi to ma być ta “obiektywna prawda”, to ja wysiadam.
  Autor wywnętrza się nad występami polityków w Rosji. Jak inni “politycy”, pewna pani i pewien osobnik pojechali do USA zebrać o kasę i nawet ich za drzwi, że o pokojach nie wspomnę, nie wpuszczono, to siedział cicho. Pielgrzymki wyznawców kościoła smoleńskiego do USA też pomija milczeniem.
  Jak widać mentalność Kalego nadal święci triumfy.
  Żenada.

  WW

 52. Andy-aandy Andy-aandy

  Tow. WW
  Dobrze, że się przyznjecie do swojej bolszewicko-lewackiej mentalności Kalego…

  Zresztą bolszewia rządząca Tuskiem jest doskonle znana ze swoich przestępstw oraz załgania — czyli też mentalności Kalego.,,,

 53. Szeregowy Kowalski

  Artykuł niekompletny.
  Nie podano od kiedy ci Panowie piszą dla ww. organu- może obowiązek podania tego faktu ich jeszcze nie dotyczy?
  Poza tym w ogóle staranność wypełnienia oświadczenia majątkowego posłów to fikcja, np. Biedroń wpisał “11 tys. umowy cywilno-prawne”, za co te pieniądze? od kogo? Takich przypadków jest więcej.
  “Rejestry korzyści” do których wypełnienia jest zobowiązany poseł również puste w wielu przypadkach. Bo i po co skoro brak sankcji za niewypełnienie?
  Redaktor nawet nie udowodnił, że Panowie pobierają jakieś wynagrodzenie z tej gazety.

  Echa publikacji ww. materiałów przez obu Panów są od dawna w necie, na wielu blogach i portalach, słowem odgrzewany kotlet.

  Co do samego faktu współpracy z Głosem Rosji i przekazywanych treści to jest to dla mnie żenujące i poniżające Polskę. Nie wyobrażam sobie, żeby żaden szanujący się polityk, żadnego szanującego się kraju wypisywał coś takiego na łamach czasopism zagranicznych, zwłaszcza w krajach niekoniecznie przyjaznych.

 54. Szeregowy Kowalski

  @ Andy-aandy

  Asystent w ocenie sądu “wykazał się dużą naiwnością”- m.in bodaj pożyczył od sekretarza ambasady rosyjskiej pieniądze… Nie wiem czy to naiwność czy głupota ale dla mnie scena z “Władcy Marionetyk” Sekielskiego, w której Barcikowski skonfrontowany z Tylickim nie tylko go nie przeprasza po wyroku uniewinniającym ale w ostrych słowach oświadcza mu, że asystent w ogóle nie ma kwalifikacji moralnych by być stroną w tej sytuacji (dokładnie nie pamiętam słów ale sens chyba oddałem).

 55. Szeregowy Kowalski

  … jest mocna [scena]

 56. antek z buska

  Niestety L. Miller to ten sam Miller, który przeszmuglował z kremla 1 milion dolarów
  na ratowanie prl-owskich komunistów w IIIRP

 57. trybeus

  chcecie to opowiem wam bajkę na dobranoc …z morałem:))))

  http://trybeus.nowyekran.net/post/91786,opowiem-wam-pewna-historie

 58. policjant łapówkarz

  Pod te 3 paragrafy to może z wielkim prawdopodobieństwem podpadać co najmniej 50 % polityków.

 59. Nah`ta ni

  To że Lesie Miller to żydziak wiem z portalu internetowego Nationalsozialistische (NARODOWOSOCJALISTYCZNEJ) Deutsche (Niemieckiej) Arbeiterpartei(ROBOTNICZO-PARTYJNEJ) Auslands(Obcokrajowców)-Organisation(Urządzenia) , bo samo bycie “Polskiej “Zjednoczonej Partii ROBOTNICZEJ wyznawców materializmu dialektycznego,ateizmu naukowego, fundamentalistycznego, wojującego, zbrodniczego, totalitaryzmu, rabinicznego synala Mordechaja Mośka Leviego ksywa “Karlheinz Marx” & SYFILITYKA Władimira Ilicza Uljanowa ksywa “Lenin”- JEST ZDRADĄ Panów Bogów i Ojczyzny, ale że żydowskiego nazwiska Rosenek Jędrek poseł na Sejm najjaśniejszej Rzeczy Pospolitej Ljędchskiej z Ruchu Poparcia Palikota -WREDNY ANTY RZYMSKOKATOLICKI PEDAŁ ,jest ZDRAJCĄ?!!!Zarabia BYDLĘ 17000 złotych po to aby ZDRADZAĆ?A chce podawać, co ja mówię ten huj już podał Tablicę ku czci POLEGŁYCH pod Smoleńskiem ,za nieprzepisowy wygląd orła białego bo w barwie szarej i z szachownicą Wojsk Lotniczych Sił Zbrojnych najjaśniejszej Rzeczy Pospolitej Ljędchskiej!

 60. prp

  debiut, nie ma co, najpierw przegarnia się kuraki do drugiego kurnika pod płaszczykiem pomocy w odzyskaniu notek, okazuje się że ma się wykradzione hasła i loginy z NE, bez problemu można też mieć cudze dane- a portal mierny, dziurawy i bez tekstów…
  jak tak mają wyglądać te super flagowe sensacje śledcze, to podziękował. na razie szczytem osiągnięć 3o jest zniszczenie kilkuletniej bazy informacyjnej niezależnych Polaków.

 61. baron

  to Ranger
  Your poor English indicates that you are not from this tales, so change a place of abusing others.There are a lot of places and people like you out there.Good luck.

 62. Plediululminc xaikalitag floneepiept http://usillumaror.com – iziananatt tieftboox http://gussannghor.com Papypsymnag

 63. Грузоперевозки по России имеют лавка преимуществ, которые позволяют заказчикам мешать свой избрание именно для данном виде перевозок. Компания осуществляет регулярные высококачественные перевозки грузов любого назначения в любом направлении в пределах территории Российской Федерации.

 64. AS

  Tak się włączyłem nie czytając wszystkiego do końca. Brolly ma rację w sprawie Palikota. To było i jest widoczne. Też tak to widzę. Tak dalej czytałem… Boże ty mój, tu wszyscy i wszystko wiedzą najlepiej. Żyję już tyle lat i wiem, że wiem coraz mniej i coraz więcej mam do wszystkiego wątpliwości. A tu tacy fachowcy od wszystkiego. Zawstydziłem się i uciekam. Horrerra! A jak mi tu coś złego zrobią?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217