POLSKA
Like

Na Śląsku znów robi się gorąco

25/08/2015
1523 Wyświetlenia
16 Komentarze
5 minut czytania
Na Śląsku znów robi się gorąco

Od początku września w kopalniach i zakładach Kompanii Węglowej zostaną reaktywowane komitety protestacyjno-strajkowe. W październiku rozpocznie się pogotowie strajkowe we wszystkich spółkach górniczych i prawdopodobnie w innych branżach w regionie – takie decyzje zapadły podczas posiedzenia Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, które odbyło się 25 sierpnia w Katowicach.

0


SośnicaDecyzja MKPS została podjęta po analizie wykonania porozumienia podpisanego 17 stycznia 2015 roku przez górnicze związki zawodowe i stronę rządową. – Z przykrością stwierdzamy, że mamy tu do czynienia za paradą oszustów. Porozumienie zostało zrealizowane w niespełna 25 proc. Zasadnicze jego elementy dotyczące powołania Nowej Kompanii Węglowej oraz znalezienia inwestorów dla kopalni Brzeszcze i Makoszowy nie są i najprawdopodobniej nie zostaną wykonane – powiedział Dominik Kolorz.

Szef śląsko-dąbrowskiej „S” poinformował, że MKPS nie zamierza już rozmawiać ze stroną rządową. Oczekuje natomiast realizacji uzgodnień z 17 stycznia. – Tak jak nie negocjuje się z terrorystami, tak nie rozmawia się z oszustami. Czas realizacji zapisów porozumienia dla kopalni Brzeszcze już minął, a dla Kompanii Węglowej minie za kilka dni. Całą odpowiedzialność za to, co dzieje się i co będzie się dziać na Śląsku, ponosi rząd – zaznaczył Dominik Kolorz.

Podkreślił, że w dramatycznej sytuacji znajduje się obecnie zarówno Kompania Węglowa, jak i pozostałe spółki górnicze. – Największym zagrożeniem nie tylko dla KW, ale również dla JSW i KHW jest kwestia utrzymania płynności finansowej. Istnieje olbrzymie zagrożenie, że wypłaty wrześniowe mogą być ostatnimi w tym roku. To wiąże się z decyzjami poprzednich zarządów tych spółek, ale też z brakiem zainteresowania i decyzyjności ze strony właściciela, czyli Skarbu Państwa. Zarówno w przypadku spółek węglowych, jak i spółek energetycznych, które miały współtworzyć projekt Nowej Kompanii Węglowej i nowego polskiego górnictwa – podkreślił szef śląsko-dąbrowskiej „S”.

MKPS zdecydował, że od początku września rozpocznie się akcja protestacyjno-informacyjna. W kopalniach i zakładach górniczych Kompanii Węglowej reaktywowane zostaną komitety protestacyjno-strajkowe. Z kolei 7 września we wszystkich spółkach węglowych zostaną przeprowadzone masówki informacyjne dla załóg. – We wrześniu rozpoczniemy akcję informacyjną skierowaną do społeczeństwa, w szczególności na Śląsku. W czasie zimowych protestów otrzymaliśmy od społeczeństwa olbrzymie poparcie. Cały Śląsk liczył, że to porozumienie zostanie dotrzymane – mówił przewodniczący.

red. hd

http://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/regiony/item/11503-rzad-nie-realizuje-porozumienia-beda-protesty

– Będziemy uświadamiać społeczeństwu, a szczególnie społeczności Śląska, że rząd zrobił nas w ciula –

mówił Dominik Kolorz.

– To przykre co mówię, ale nie spodziewaliśmy się, że rząd Platformy Obywatelskiej na czele z premier Kopacz nie dotrzyma słowa, mimo że rząd był gwarancją tego porozumienia .

Parada oszustw, jaką zafundowała nam na koniec drugiej kadencji rząd PO-PSL znajdzie swój koniec dopiero na drugi dzień po jesiennych (?) wyborach. Wcześniej jednak czeka nas cyrk 6 września.
To nikomu niepotrzebne referendum, mające w zamierzeniu ukraść głosy wyborców Andrzejowi Dudzie, prawdopodobnie będzie już ostatnią hucpą w wykonaniu Partii Oszustów, jak coraz głośniej nazywane jest prawie już oficjalnie rządzące ugrupowanie.
Wygaszanie Polski trwa niestety nadal, nieudolnie przykrywane jakimiś wydumanymi aferami których łączny koszt nie sięga jednej kolacyjki z ośmiorniczkami w wykonaniu Radka czy innego Vincenta.
21 stycznia 2015 roku, zaraz po podpisaniu przez Ewę Kopacz (z domu Lis) porozumienia ze strajkującymi górnikami, pytałem, czy rząd gra w ten sposób na czas?
Okazało się, że moje ówczesne krakanie okazało się zasadne.

Ten rząd okazał się głupszy, niż ktokolwiek mógł przypuszczać pod koniec stycznia tego roku.

Niemniej o wiele bardziej pazerny niż poprzedni.

25.08 2015

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758