POLSKA
Like

Na Śląsku znów robi się gorąco

25/08/2015
1015 Wyświetlenia
16 Komentarze
5 minut czytania
Na Śląsku znów robi się gorąco

Od początku września w kopalniach i zakładach Kompanii Węglowej zostaną reaktywowane komitety protestacyjno-strajkowe. W październiku rozpocznie się pogotowie strajkowe we wszystkich spółkach górniczych i prawdopodobnie w innych branżach w regionie – takie decyzje zapadły podczas posiedzenia Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, które odbyło się 25 sierpnia w Katowicach.

0


SośnicaDecyzja MKPS została podjęta po analizie wykonania porozumienia podpisanego 17 stycznia 2015 roku przez górnicze związki zawodowe i stronę rządową. – Z przykrością stwierdzamy, że mamy tu do czynienia za paradą oszustów. Porozumienie zostało zrealizowane w niespełna 25 proc. Zasadnicze jego elementy dotyczące powołania Nowej Kompanii Węglowej oraz znalezienia inwestorów dla kopalni Brzeszcze i Makoszowy nie są i najprawdopodobniej nie zostaną wykonane – powiedział Dominik Kolorz.

Szef śląsko-dąbrowskiej „S” poinformował, że MKPS nie zamierza już rozmawiać ze stroną rządową. Oczekuje natomiast realizacji uzgodnień z 17 stycznia. – Tak jak nie negocjuje się z terrorystami, tak nie rozmawia się z oszustami. Czas realizacji zapisów porozumienia dla kopalni Brzeszcze już minął, a dla Kompanii Węglowej minie za kilka dni. Całą odpowiedzialność za to, co dzieje się i co będzie się dziać na Śląsku, ponosi rząd – zaznaczył Dominik Kolorz.

Podkreślił, że w dramatycznej sytuacji znajduje się obecnie zarówno Kompania Węglowa, jak i pozostałe spółki górnicze. – Największym zagrożeniem nie tylko dla KW, ale również dla JSW i KHW jest kwestia utrzymania płynności finansowej. Istnieje olbrzymie zagrożenie, że wypłaty wrześniowe mogą być ostatnimi w tym roku. To wiąże się z decyzjami poprzednich zarządów tych spółek, ale też z brakiem zainteresowania i decyzyjności ze strony właściciela, czyli Skarbu Państwa. Zarówno w przypadku spółek węglowych, jak i spółek energetycznych, które miały współtworzyć projekt Nowej Kompanii Węglowej i nowego polskiego górnictwa – podkreślił szef śląsko-dąbrowskiej „S”.

MKPS zdecydował, że od początku września rozpocznie się akcja protestacyjno-informacyjna. W kopalniach i zakładach górniczych Kompanii Węglowej reaktywowane zostaną komitety protestacyjno-strajkowe. Z kolei 7 września we wszystkich spółkach węglowych zostaną przeprowadzone masówki informacyjne dla załóg. – We wrześniu rozpoczniemy akcję informacyjną skierowaną do społeczeństwa, w szczególności na Śląsku. W czasie zimowych protestów otrzymaliśmy od społeczeństwa olbrzymie poparcie. Cały Śląsk liczył, że to porozumienie zostanie dotrzymane – mówił przewodniczący.

red. hd

http://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/regiony/item/11503-rzad-nie-realizuje-porozumienia-beda-protesty

– Będziemy uświadamiać społeczeństwu, a szczególnie społeczności Śląska, że rząd zrobił nas w ciula –

mówił Dominik Kolorz.

– To przykre co mówię, ale nie spodziewaliśmy się, że rząd Platformy Obywatelskiej na czele z premier Kopacz nie dotrzyma słowa, mimo że rząd był gwarancją tego porozumienia .

Parada oszustw, jaką zafundowała nam na koniec drugiej kadencji rząd PO-PSL znajdzie swój koniec dopiero na drugi dzień po jesiennych (?) wyborach. Wcześniej jednak czeka nas cyrk 6 września.
To nikomu niepotrzebne referendum, mające w zamierzeniu ukraść głosy wyborców Andrzejowi Dudzie, prawdopodobnie będzie już ostatnią hucpą w wykonaniu Partii Oszustów, jak coraz głośniej nazywane jest prawie już oficjalnie rządzące ugrupowanie.
Wygaszanie Polski trwa niestety nadal, nieudolnie przykrywane jakimiś wydumanymi aferami których łączny koszt nie sięga jednej kolacyjki z ośmiorniczkami w wykonaniu Radka czy innego Vincenta.
21 stycznia 2015 roku, zaraz po podpisaniu przez Ewę Kopacz (z domu Lis) porozumienia ze strajkującymi górnikami, pytałem, czy rząd gra w ten sposób na czas?
Okazało się, że moje ówczesne krakanie okazało się zasadne.

Ten rząd okazał się głupszy, niż ktokolwiek mógł przypuszczać pod koniec stycznia tego roku.

Niemniej o wiele bardziej pazerny niż poprzedni.

25.08 2015

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

 1. Avatar Maniek

  A pan to wszystko tak na poważnie panie Humpty?

  No cóż, przyjdzie nowe, znaczy PiS, weźmie hutnikom, da górnikom i wszyscy pójdą szczęśliwi na piwo.
  Za dwa lata to samo, więc PiS weźmie rolnikom, da górnikom i znów wszyscy pójdą na piwo.
  Za trzy lata weźmie rybakom, da górnikom i siup na piwko.
  A potem nowe wybory… PiS obieca, PO obieca, a wygra ten kto obieca więcej.
  I na piwko…

  0
  • pablo3 pablo3

   to jest wlasnie takie anarchistyczne myslenie. ktokolwiek bedzie rzadzil, to i tak bedzie zle. i to jest wlasnie sukces propagandy agentury i zagranicznych mediow. rzadza agenci i elity “neokolonialnego” panstwa, to jest calkiem niezle, chociaz okradaja ludzi w bialy dzien. dochodza, do rzadow elity mniej lub bardziej “niepodleglosciowe” i propanstwowe, i mimo bledow (ktorych nie da sie uniknac), robia znaczna robote, to sa krytykowane z kazdej strony. a poparcie spoleczne topnieje tak szybko, jak snieg w dodatniej temperaturze 35 stopni C.

   0
 2. Ariel Ariel

  Ani PO ani PIS nie mają parcia na poważne zmiany których celem była by poprawa gospodarcza czyli de facto poprawa jakości życia Polaków. Prawdopodobnie gdy staną w końcu przed ścianą (długu, bankructwa, etc) zaczną w innych kategoriach widzieć państwo i jego rolę. Jednak być może będzie już na to za póżno.
  Przez ostatnie 25 lat zmarnowaliśmy tak dużo, że odrobić te straty można tylko i wyłącznie ciężką pracą (znowu) i wyrzeczeniami (znowu). Dla PO i PIS (i pozostałych partii) państwo jest celem samym w sobie gdyż dzięki temu jest dostęp do profitów jakie państwo jako super poborca uzbiera.
  Oczywiście, że w ten sposób wszystkie partie obecne w sejmie oscylują między socjalizmem a faszyzmem ale ani jedna nie jest zorientowana na obywateli i ich swobody obywatelskie.

  0
  • Avatar gniew

   Ariel – nie bądź proszkiem do prania, to oni nas stawiają przed ścianą !!!. Nie dziwo, że jest tak źle, skoro tak głupie jest społeczeństwo – wniosek na podstawie komentujących…..
   No cóż, będzie jeszcze gorzej, niestety !!!.

   0
 3. Avatar gaianer

  “przed ścianą” ?..
  Ja tam bym najchętniej widział POD ŚCIANĄ, a przed karabinem maszynowym – całą tę bandę…
  Czyli zarówno PISS, jak i PO, wraz z PSL-em i SLD oczywiście…
  A na stryczku – tych, którzy tym całym goownem dyrygują, czyli paroma generałami, w obcej służbie i z kontami w rajach podatkowych…

  0
  • Avatar gniew

   ale karabinu do ręki nie weźmiesz, prawda, Ty tylko byś chciał… na gotowe, bez wysiłku, bez odpowiedzialności, najlepiej żeby zrobił to kto inny. prawda… a może się mylę ?

   0
  • Avatar gniew

   Mały cytat: ” Ale beze mnie, przepraszam 🙂 ..
   JA – NIE idę na żadne barykady i nikogo wieszał nie będę 🙂 … ”
   Cudzymi rękami Chciałbyś robić porządki, żeby się nie ubrudzić !!!….

   0
 4. Avatar gniew

  cytat: nr 1. ” – Będziemy uświadamiać społeczeństwu, a szczególnie społeczności Śląska, że rząd zrobił nas w ciula “, społeczeństwu nic nie musicie uświadamiać, to polskie społeczeństwo mówiło wam to jasno w tamtych dniach. Ale do was to nie docierało. Po prostu jesteście ciule……

  cytat nr 2 ” mówił Dominik Kolorz.
  – To przykre co mówię, ale nie spodziewaliśmy się, że rząd Platformy Obywatelskiej na czele z premier Kopacz nie dotrzyma słowa, mimo że rząd był gwarancją tego porozumienia “, To przykre co ja powiem: Dominiku Kolorz, podaj się do dymisji, bo nie nadajesz się na to stanowisko – ciulu.

  0
  • pablo3 pablo3

   rozumiem robotnikow, ze szukaja umiarkowanych rozwiazan. ale 8 lat rzadow PO, doprowadzilo przeciez do ruiny nie tylko branze gornicza, ale i cale panstwo. z tego wzgledu radykalizacja nastrojow jest usprawiedliwiona. tylko, kto chce sie zabijac na ulicy? ludzie wola wyjechac na Zachod. a to blad. bo na Zachodzie maja nas za takie same bydlo, jak w Polsce.

   0
 5. Avatar gniew

  cytat nr 3: ” Ten rząd okazał się głupszy, niż ktokolwiek mógł przypuszczać pod koniec stycznia tego roku “, to społeczeństwo kolejny raz okazało się głupie…., a rząd zrobił to co miał zrobić w tych warunkach !!!, dotarło ? – już chyba nigdy nie dotrze !?…..

  0
 6. W merdiach podano wiadomość, że górnicy z Brzeszcz domagają się utworzenia nowej spółki węglowej!? Przypomniało mi się, jak kiedyś w radiu górnik opowiadał, że przed wojną w kopalni w której pracował całą administrację stanowił właściciel kopalni i jego żona, która robiła po południu księgowość na pół etatu. A dzisiaj, westchnął, po czym nastąpiło wymowne milczenie.
  Żurek Janusz

  0
 7. Avatar Jerzy

  Zacytuję kogoś kto podobno na górnictwie się zna:
  “Tu nadal gra orkiestra na Tytaniku. Góra lodowa burtę już rozerwała, połowa pokładu pod wodą, ale powszechnej refleksji, że trzeba dostosować się do rynku – nadal nie ma.
  Wydajność od lat nie drgnęła, koszty pracy w strukturze kosztów przekroczyły już 50 proc., system przywilejów należnych i niezależnych od efektów pracy zabetonowany został prawnie i jest mocno pilnowany przez związkowców.”
  —-
  Tak… chodźta na strajk a potym na piwo…

  0
  • Avatar gniew

   Drogi Jerzy, nikogo nie cytuj, zacznij korzystać z własnego rozumu, a jeśli z braku wiedzy w temacie górnictwa i spraw około górniczych nie możesz się wypowiadać, a jest to temat poważny i wielowarstwowy, to może lepiej nie wypowiadaj się wcale, bo ta Twoja wypowiedź jest o zabarwieniu antypolskim….. można pomyśleć, że jesteś agentem opłacanym przez PO za takie wypowiedzi…..
   pozdrawiam gniew

   0
   • Avatar jj

    najwiekszym problemem sa w polsce kolejni przewodniczacy
    roznorakich zwiazkow

    sa to ciule z zaciagu tego samego co TW bolek u kiszczaka

    sprzedali sie lichwiarzom za garsc mamony

    bylem na strajku w dwoch miejscach

    i to byla ta sama reka ktora sprzedala huty hindusowi

    i zaorala caly polski przemysl i gospodarke

    jak nie wywala dudy i tego bubka kolorza
    to moga se isc tancowac z tuskiem i bienkowska
    taniec
    ale jaja ale jaja

    oraz tango
    sorry taki mamy klimat

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816