Artykuły redakcyjne
Like

Na nizinach…intelektu

28/12/2015
1067 Wyświetlenia
9 Komentarze
4 minut czytania
Na nizinach…intelektu

Henryka Krzywonos. Legenda III RP, która tramwajem bez prądu obalała PRL, nie przestaje zadziwiać swoją dogłębną wiedzą i rozumieniem otaczającej nas rzeczywistości.

0


Ta Krynica Mądrości, w krótkim wywiadzie dla „Gazety Polskiej VOD”, obdarzyła świat wiekopomną informacją – ma gotowe rozwiązania problemów, które dziś nas nurtują i nie zawaha się ich użyć!

 

Pytana o projekt ustawy wniesiony do Sejmu przez Prezydenta Dudę, (przywracający wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn do odpowiednio 60-ciu i 65-ciu lat), z niezwykła wręcz przenikliwością stwierdziła:

Spotykam się z ludźmi. Na nizinach. Są cali zdenerwowani tym, że (…) tej emerytury nie za dużo im zostanie.” .

Niestety nie dowiedziałem się od Pani Krzywonos niczego o ludziach na wyżynach, ale to zapewne w wyniku zadziałania niezwykle ostatnio modnej w Platformie obywatelskiej formuły słownej – „pewna niezręczność”.

 

Pani Krzywonos idzie dalej – przywołuje dziadka swojego męża, którego wysłano na emeryturę po siedemdziesiątce i dlatego, cytując Panią Poseł PO: ”Szybko odszedł. Brakowało mu tej pracy”.

No cóż, współczuję. I czuję się w obowiązku zauważyć, że obowiązująca dziś ustawa emerytalna również nie spełnia oczekiwań Pani Henryki. Może, w swojej mądrości, Pani Legenda wniesie  poprawki do ustawy dziś obowiązującej? Łącznie ze zmianą jej tytułu na „Sto lat!”.

 

Pani Krzywonos celnie zauważa, że musimy zarabiać więcej. Pytana kiedy będziemy zarabiać więcej, spokojnie oznajmia: ”Wtedy, kiedy musimy zarabiać więcej więc musimy zrobić wszystko byśmy zarabiali więcej”. Porażająca siła argumentu. Ekonomiści, na kolana!

 

Musimy zarabiać tyle ile zarabiają w Unii Europejskiej.”rzecze posłanka PO. Mówiła już o tym w swoim programie wyborczym, gdy startowała do Parlamentu Europejskiego. Co prawda nie pamięta dokładnie ale odsyła do Internetu. Poczułem się w obowiązku sprawdzić.

Strona internetowa Henryki Krzywonos rzeczywiście istnieje. Naprawdę. Dziwne jest, że nie widać na niej zakładki „Program”. Ale to pewnie jakiś haker (zapewne pisowiec) zakładkę ukrył. Nie oznacza to, że programu wyborczego Henryki Krzywonos na stronie nie ma. Internety nie zapominają. Okazuje się, że program został schowany w ukrytej zakładce. Ale mniejsza o to. Szukam w nim wiekopomnej wzmianki o unijnych zarobkach. Nie ma. Dziwne, prawda? W tym programie miał być również plan wprowadzenia płacy minimalnej 12 zł na godzinę, który, jak twierdzi Chodząca Legenda, został jej ukradziony przez PiS. Również nie ma. Nie chce mi się wierzyć, że Kobieta Która Zatrzymała Tramwaj mijała się z prawdą. Może jakaś dobra dusza zlituje się nad nami wszystkimi i program wyborczy odnajdzie?

 

Każdy, kto spróbuje zarzucić pani Krzywonos jakąś ściemę, brak wiedzy czy znajomości europejskich realiów, powinien na kolanach udać się co najmniej do Canossy i z powrotem. Jak bowiem nie pochylić się z uznaniem, gdy z ust pani Henryki pada:”Ale żyje nam się lepiej, w Polsce niż gdziekolwiek  indziej. Byłam na Ukrainie, byłam na Białorusi i wiem jak to wygląda”. Po takim dictum z zachwytu padłem bez ducha. Głębi myśli Wybitnej Ikony nie ogarniam. Może są zakopane głębiej niż na metr?

 

 

Tekst powstał po obejrzeniu krótkiego wywiadu w Sejmie (dzięki niezalezna.pl)

Krzywonos dla GP VOD

Inne zapisy autora:

0

Wojciech Oniszek
Wojciech Oniszek

Zasadniczo pobieżnie.

204 publikacje
40 komentarze
 

 1. Avatar Piotr

  Pani Krzywonos jest po prostu kontynuacją tradycji byłego prezydenta Wałęsy (“nie chcem, ale muszem”). Oni byli robotnikami..

  0
 2. Wyręczę pana Wyszkowskiego i Zborowskiego bo im nie wypadało! Lecz ja nie mam skrupułów walę prawdą między oczy!!! Ta na dziś peowska “legenda” w czasie strajku spała nachlana w krzakach na terenie stoczni…opowiadali mi o tym i wielu innych rzeczach między innymi i o Bolku koledzy ze Stoczni Gdańskiej – No to “gratuluję” PO jak i wyborcom wyboru ostatniego sortu b.qwy trójmiejskiej, bo tylko takie na kurs tramwajarski wtedy wysyłano, alkoholiczki i tramwajarki łamistrajka i donosicielki MO i SB Krzywonos po zaocznym powszechniaku! Świadczy to o waszym intelekcie wyborcy, o IQ rozwielitki i kury! Krzywonos to b. pospolita trójmiejska qurwa, ostatniego sortu, bo ze spelun trójmiejskich(całe Trójmiasto o tym dobrze wie, przynajmniej starsze roczniki), do innych lokali miał ten sort zakaz wstępu, w latach 60-70 ub. wieku, tramwajarka z bezpośredniego przymusu Milicyjnego, bo ten najgorszy sort gnali do roboty wysyłając na tramwajarskie kursy, na salowe w szpitalach, sprzątaczki ulic, to była tzw. walka z lewusami, mętami społecznymi, niebieskimi ptakami i pticami do których ją zaliczano jak i jej podobne, była to dla nich fioletonosych po siwusze z niebieską, czerwoną kartką i denaturacie pewnego stopnia nobilitacja społeczna i maksymalny poziom awansu, dla tych niegramotnych, niepiśmiennych, potrafiących tylko nogi i usta rozwierać, nadstawiać dupy co im do dziś będących w starczym wieku pozostało, tym ładniejszym i ładnym zapewniano “opiekę” za darmowe korzystanie z ich walorów ze swej strony, robiono tak i w Szczecinie, na całym Wybrzeżu, w większych miastach, czyli mowa o Krzywonos po 7 klasach powszechniaka kończonego wieczorową porą – qurewstwo nie szło w parze z nauką, jak i powożenie tramwajami, no i bo wychowała dużo dzieci nie swoich oczywiście i za podatnika duże pieniądze! Byznes is byznes przede wszystkim! Jak każdy widzi demokracja ma to do siebie, że każdy kretyn, qurwa, była qurwa, złodziej, etc… może startować w wyborach licząc na to, że zawsze znajdzie się odpowiednia ilość kretynów z takim samym dossier, którzy na niego zagłosują. Ten jej i jej podobnym w Szczecinie życiorys, znam z autopsji, także niektóre milicjantki w ten sposób dorabiały do milicyjnej pensji, np. w b. spalonej Kaskadzie, Piaście i Słowianinie obok Dw. Głównego w Szczecinie. Takie jak Krzywonos można było spotkać tylko w najgorszych spelunkach Szczecina, Gdańska, Gdyni czy Wrocławia, Nowej Soli

  0
  • Avatar Piotr

   Hmmm.. jestem z Wybrzeża, pamiętam dobrze Mlyn, komende na skarpie, “wywiadowcow” MO na melinach, skalę pijaństwa tam i prostytucji. Miasto portowe, to każdy wtedy rozumial, my, dzieciaki takźe.
   Ale trzeba by, patrzac na obecne zdjęcie, naprawdę OGROMNEGO wyglodzenia i samozaparcia, aby tą Panią spotrzebować..

   0
  • Avatar Tomasz

   Miecz Damoklesa – cóż dodać? Napisałeś samą prawdę. Mam znajomych trochę starszych ode mnie. Powiedzieli mi już dawno, że to była qrewka sb-ecka i kapuś

   0
   • Avatar Jerzy

    Nie wiem jak u was, ale w USA za takie komentarze wylądowalibyście panowie w pierdlu. Zanim byście jednak do niego trafili, zostalibyście bez złamanego grosza bo wszystko poszło by dla osoby pomawianej.
    Bez załączenia dowodów, bez nazwisk “świadków” których cytujecie… tak publicznie, na ogólnopolskiej witrynie…oj, marnie byście teraz śpiewali.
    No chyba że piszecie z fabryki troli w Leningradzie… wtedy rozumię. Też by mnie szlag trafiał gdyby zwykli polscy robole rozwalili mi imperium.

    0
    • Avatar Jerzy

     PS. Bogata musi być ta Polska. Oj bogata.
     Ja przejdę na emeryturę w wieku 67 lat (za jakiś czas wejdzie 69).
     Moja żona przejdzie w wieku… 67 lat. Nauczyciele przechodzą w wieku 67 lat a nauczycielki w wieku… 67.
     No i nauczyciele pracują 40 godzin tygodniowo.
     W Kanadzie też właśnie wprowadzili wiek emertalny… zgadnijcie ile? 67 lat!
     .
     Mój ojciec w Polsce pracował do 68 roku. Mówił że kiedy wracając z pracy codziennie oglądał na ławce piwkujących “gówniarzy co najpierw chlali w remizie” a potem ich wyrzucono na wczesną, na ławeczkę, to nie mógł znieść myśli że do nich dołączy. Gdy mu zaproponowano by przeszedł na emeryturę później, z chęcią przyjął. Dzisiaj ma prawie 90 lat i ma sie dobrze.
     W miejscowości z której pochodzę wszystkie prawie funkcje radnych, naczelnika, wójta, piastują… emerytowani nauczyciele. Tak są zacharowani tą nauczycielską pracą…
     .
     A wiecie co jest w tej polskiej emerytalnej psychozie najśmieszniejsze? Ano to że to nie młodzi protestowali tylko starsi. Wszyscy młodzi z którymi rozmawiałem a którzy to przechodzili by na emeryturę w wieku 67 lat nie mieli nic przeciwko temu. Natomiast starzy których by ona NIE objęła, bo im doszło by dosłownie kilka dodatkowych miesiecy – oj ci pomstowali pod samo niebo.
     .
     Polska to naprawdę bogaty kraj. Nikogo w Kanadzie ani w USA na takie emerytalne luksusy nie stać.

     0
     • Avatar Piotr

      Zamiast bezpodstawnie straszyć, proponuję usiąść i pomysleć, panie Jerzy. Albo wiadro zimnej wody wylać na glowę goracą. Albo jedno i drugie 🙂

      Pozdrawiwm, pomimo wszystko (a kacapii nie cierpię)

      0
 3. Avatar Tomasz

  Za co Tusk podwyższył Krzywonos emeryturę do 6200 PLN??? Była w UB????

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816