BIZNES
Like

Myślisz o MDM? Najpierw zwiększ swoją zdolność kredytową!

19/03/2014
570 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Program MDM to doskonała alternatywa dla osób szykujących się do zakupu swojego pierwszego mieszkania. Jeśli jednak na poważnie myślimy o zaciągnięciu pożyczki hipotecznej, warto wcześniej zadbać o swoją zdolność kredytową. Pierwszą i podstawową kwestią są oczywiście nasze udokumentowane dochody. Bank sprawdza nie tylko to ile zarabiamy, ale również to jaka umowa wiąże nas z pracodawcą. W najlepszej sytuacji są osoby zatrudnione na czas nieokreślony ponieważ w ich przypadku istnieje najmniejsze ryzyko utraty pracy, a tym samym źródła dochodów. Osoby zatrudnione na czas określony, które starają się o kredyt hipoteczny muszą spełnić kilka dodatkowych warunków formalnych. Polegają one zwykle na przedstawieniu umowy na przynajmniej 8 miesięcy wprzód oraz wykazaniu dochodów na pół roku do tyłu. Nie jest prawdą, że umowy cywilnoprawne, […]

0


Money and plant.Program MDM to doskonała alternatywa dla osób szykujących się do zakupu swojego pierwszego mieszkania. Jeśli jednak na poważnie myślimy o zaciągnięciu pożyczki hipotecznej, warto wcześniej zadbać o swoją zdolność kredytową.

Pierwszą i podstawową kwestią są oczywiście nasze udokumentowane dochody. Bank sprawdza nie tylko to ile zarabiamy, ale również to jaka umowa wiąże nas z pracodawcą. W najlepszej sytuacji są osoby zatrudnione na czas nieokreślony ponieważ w ich przypadku istnieje najmniejsze ryzyko utraty pracy, a tym samym źródła dochodów. Osoby zatrudnione na czas określony, które starają się o kredyt hipoteczny muszą spełnić kilka dodatkowych warunków formalnych. Polegają one zwykle na przedstawieniu umowy na przynajmniej 8 miesięcy wprzód oraz wykazaniu dochodów na pół roku do tyłu. Nie jest prawdą, że umowy cywilnoprawne, zwane potocznie śmieciowymi, nie są uznawane przez banki w procesie sprawdzania zdolności kredytowej. Wiążą się z nimi po prostu bardziej restrykcyjne obostrzenia.

Poza kwestią zarobków i zatrudnienia bardzo istotną sprawą jest także nasza historia kredytowa. Jeśli kredyt hipoteczny zaciągnięty w programie MDM będzie naszą pierwszą pożyczką, to bank może uznać nas za mało wiarygodnego kredytobiorcę. Dlaczego? To bardzo proste. Kiedy mamy już na swoim koncie jakieś kredyty, bank ma szanse sprawdzić czy spłacaliśmy je w terminie i na tej podstawie ocenić czy będziemy rzetelnymi klientami. Warto zatem postarać się o kartę kredytową bądź kredyt gotówkowy na przykład na sprzęt AGD. Takie działania pozwalają bowiem skutecznie zwiększyć swoją zdolność kredytową. Warto pamiętać również o drugiej stronie medalu. Każda pożyczka jest dla nas obciążeniem finansowym, które bank z pewnością weźmie pod uwagę w obliczaniu naszych możliwości finansowych. Jeśli więc postanowimy ubiegać się o o kredyt hipoteczny warto zadbać o to, aby wypowiedzieć wszystkie produkty finansowe zwiększające nasze zobowiązania finansowe.

Program MDM może być istotnym wsparciem przy zakupie pierwszej nieruchomości, pamiętajmy jednak, że im większa zdolność kredytowa tym lepsze warunki umowy kredytowej. Warto więc zadbać o tę kwestię.

Więcej na temat MDM znajdziesz w tym artykule.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Greqpe http://mieszkaniedlamlodych.com/

3 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758