Bez kategorii
Like

Murzyn, nomen omen, się zbuntował ?

12/07/2012
509 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

W czarno białym, polskim filmie z 1939 roku „Biały Murzyn”: Murzyn się zbuntował – Murzyn musiał odejść

0


 

 

W czarno białym, polskim filmie z 1939 roku „Biały Murzyn”: Murzyn się zbuntował – Murzyn musiał odejść

 

Platforma Obywatelska to, rzekomo, bardzo liberalna, obywatelska, demokratyczna a nawet konserwatywna partia. Ale z pewnością nie jednorodna i w tej samej sprawie potrafi mieć więcej niż jedno zdanie. Tak jak w przypadku „in vitro”, co do którego premier zapowiedział, że będzie obowiązywała (z pewnością demokratyczna) dyscyplina partyjna.

W tej sprawie obok projektu pani poseł-ki Kidawy – Błońskiej jest również i pana ministra Gowina.

Na wyjazdowym posiedzeniu posłów i senatorów PO w Jachrance, jak donosi (niektórzy twierdzą, że „garmażeryjny portal”) NT, przed premierem wystąpił poseł John Godson, który, nieoczekiwanie, zagroził odejściem z partii, gdyby miała obowiązywać dyscyplina przy głosowaniu nad „zapłodnieniem w szkle”. Równie nieoczekiwana była wypowiedź pani prezydent-ki Hanny Gronkiewicz Waltz, która przypomniała, że przystępując do PO, usłyszała zapewnienie od obecnego premiera, że będzie mogła głosować zgodnie z sumieniem – ergo: zapewne ma pogląd w tej sprawie zbieżny-inaczej z poglądem pana premiera.

Czy to już bunt ?

Osoby te wykazują sporą odwagę, by w tak jawny sposób przeciwstawiać się premierowi. Dodatkowo, o panu pośle można napisać coś pozytywnego. Nie dość, że ma swoje osobiste zdanie i nie boi się go bronić, to jeszcze jawi się jako osoba, która nie stosuje politycznej poprawności i nie obraża się, gdy mówi się o nim per Murzyn.

 

Podobno PO jest partią demokratyczną, i jeżeli wódz powie, że głosujemy „na tak” – to wszyscy „demokratycznie” tak właśnie głosują. PO oczywiście jest demokratyczna, ale czasami "nie chcem, ale muszem" być nie-demokratyczna. 

Ale czy to jest aż tak istotne, że słupki poparcia stoją ponad ideami czy założeniami programowymi partii ? Przecież najważniejsze są standardy !!

 

0

astygmatyk

66 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758