Bez kategorii
Like

Murowana ściema

08/11/2012
360 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Prezes TVN oznajmił wczoraj że TVN kupi budynek swojej siedziby na Wiertniczej od ITI za 45 milionów Euro. Problem w tym że ITI już sprzedało budynek BRE Bankowi, w 2006 roku, za 39 milionów Euro. Co się dzieje w murach TVN ?

0


Giełdowa spółka TVN wynajmowała przez 8 lat swoją siedzibę od ITI. Teraz TVN zamierza zapłacić dużą kwotę, 45 milionów Euro za budynek, bo zarząd twierdzi że tak będzie taniej. Skoro tak, to dlaczego TVN przepłacała przez ostatnie 8 lat ?

 

Prezes TVN oznajmił wczoraj że TVN kupi swoją siedzibę na ulicy Wiertniczej od ITI. Ale ITI już sprzedało budynek BRE Bankowi w 2006 roku, za 39 milionów Euro !

 

Transakcja została zawarta 16 sierpnia 2006 roku ze spółką BREL-IMMO Sp. z.o.o., spółką zależną od BRE Banku, jako tzw. transakcja sale and lease-back (właściciel sprzedaje budynek i następnie wynajmuje budynek od nabywcy). ITI miała płacić BRE Bankowi miesięczny czynsz przez 12 lat i na końcu dopłacić jeszcze 25% sumy sprzedaży. Chodziło oczywiście o dostarczenie gotówki spłukanej ITI.

 

Przez ostatnie 6 lat ITI wynajmował budynek od BRE Banku a TVN wynajmowało z kolei budynek od ITI. Domyślamy się że ITI inkasuje skromną prowizję za swoje pośrednictwo.

 

Transakcja z BRE Bankiem miała trwać jeszcze 6 lat, ale zostanie zakończona w końcu tego roku. Ze słów prezesa TVN wynika że TVN kupi budynek od ITI – pomimo tego że ITI nie jest właścicielem budynku – i to za 6 milionów Euro więcej niż zapłacił za budynek BRE Bank.

 

Spodziewamy się więc niezłych akrobacji finansowych, co nie jest niczym nowym w historii wizjonerskiej ITI. Niestety jak zwykle, spodziewamy się że giełdowa spółka TVN będzie na nowo zrobiona w konia.

 

 

 

Może BRE Bank wyjaśni kto zainkasuje 45 mln Euro od giełdowej TVN ?

 

 

0

Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758