HYDE PARK
1

Multikulti. Szkoła podkolorowała zdjęcie aby było więcej ciemnoskórych.

15/09/2018
1700 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Multikulti. Szkoła podkolorowała zdjęcie aby było więcej ciemnoskórych.

Francuska szkoła artystyczna została zmuszona do przeproszenia uczniów po tym, jak niektórzy z nich zauważyli, że ich twarze  na zdjęciu reklamowym zostały przyciemnione, aby grupa wyglądała na bardziej zróżnicowaną etnicznie. Niektórzy uczniowie zauważyli, że ich postaci na zdjęciu zostały całkowicie zastąpione obrazami ciemnoskórych ludzi. Bezpośrednie porównanie oryginału i zdjęcia obrobionego photoshopem opublikowane w mediach społecznościowych ujawnia że niektórym uczniom ze szkoły artystycznej Emile’a Cohla w Lyonie  przyciemniono rysy twarzy, co sprawia, że wydają się czarni – a dwaj czarni uczniowie zostali dodali w środku grupy – podał New York Post. Patrz druga osoba stojąca (od lewej). Szkoła wypiera się manipulacji zrzucając winę na agencję reklamową która przygotowywała promocję otwarcia w Los Angeles oddziału tej placówki planowanego w ciągu czterech lat. […]

0


Francuska szkoła artystyczna została zmuszona do przeproszenia uczniów po tym, jak niektórzy z nich zauważyli, że ich twarze  na zdjęciu reklamowym zostały przyciemnione, aby grupa wyglądała na bardziej zróżnicowaną etnicznie.

image

Niektórzy uczniowie zauważyli, że ich postaci na zdjęciu zostały całkowicie zastąpione obrazami ciemnoskórych ludzi.

Bezpośrednie porównanie oryginału i zdjęcia obrobionego photoshopem opublikowane w mediach społecznościowych ujawnia że niektórym uczniom ze szkoły artystycznej Emile’a Cohla w Lyonie  przyciemniono rysy twarzy, co sprawia, że wydają się czarni – a dwaj czarni uczniowie zostali dodali w środku grupy – podał New York Post.

image

image

Patrz druga osoba stojąca (od lewej).

Szkoła wypiera się manipulacji zrzucając winę na agencję reklamową która przygotowywała promocję otwarcia w Los Angeles oddziału tej placówki planowanego w ciągu czterech lat.

image

Zdjęcie zostało natychmiast usunięte ze strony internetowej szkoły i serwerów, gdy uczniowie powiadomili szkołę po tym, jak zostało opublikowane 5 września.

Tak wygląda ‘blackwashing’  – nowoczesne zamalowywanie białych plam.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Pingback: Multikulti. Szkoła podkolorowała zdjęcie aby było więcej ciemnoskórych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816