POLSKA
Like

Multibest: multiprzestępczość ze słupem w tle

18/01/2018
2118 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
Multibest: multiprzestępczość ze słupem w tle

„Gangster zdemaskowany” Józef Gąsior, wielokrotnie od lat opisywany przez różne media, najwyraźniej obawiał się skutków swojego ostatniego dealu. Dlatego metodą „na leniuszka” próbował zmylić gorlicką prokuraturę.

0


Gazeta Krakowska, 11 grudnia 2017 r.:

 

Po pół roku od znalezienia na terenie rafinerii w Gorlicach składowiska niebezpiecznych odpadów nadal są one poważnym zagrożeniem dla środowiska. Nikt nie wie, ile ich naprawdę jest.

 

Ja nadal nie jestem w stanie tego zrozumieć – mówi Elżbieta Zielińska, posłana Kukiz’15. – Mijają kolejne miesiące i nic się w tej sprawie nie dzieje. Nie jestem posłem partii rządzącej więc mam trochę mniejsze możliwości, niż moja koleżanka z PiS, ale staram się robić wszystko, na co pozwala mi mandat – podkreśla. Wszystko, to głównie pisanie listów. Pierwszy był do Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości.

 

– Te fakty, mogą świadczyć o tym, że w sprawę nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów na terenie byłej Rafinerii Nafty Glimar w Gorlicach uwikłana jest zorganizowana grupa przestępcza – zaznacza w korespondencji. Listy do ministrów zostały wysłane w połowie listopada. Posłanka nadal czeka na ich odpowiedź.

 

(…)

 

Z odpowiedzi, którą od urzędników dostała posłanka, dowiadujemy się również, że od połowy sierpnia do połowy września Multibest z Gliwic (firma odpowiedzialna za nielegalne składowisko) przekazała blisko 10 ton odpadów spółce Ekomax z Gliwic, która w sposób całkowicie legalny zajmuje się zagospodarowywaniem chemikaliów. – W tych transportach znajdowały się odpady farb i lakierów zawierających rozpuszczalniki organiczne lub inne substancje niebezpieczne – stwierdza Jadwiga Pach. To tak naprawdę kropla w morzu odpadów zgromadzonych w Gorlicach. Tych udokumentowanych jest ponad 1600 ton.

.

 http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/nowy-sacz/gorlice/a/skladowisko-niebezpiecznych-odpadow-w-gorlicach-wywiezli-tylko-10-ton-odpadow,12757070/

.

Prawdopodobnie powyższa informacja miała na celu polepszenie humoru mieszkańcom Gorlic przed nadchodzącymi Świętami i Nowym Rokiem.

 

Gąsior i jego żona Sylwia (z d. Witalińska) od 2000 roku są bowiem ścigani przez komorników za rozliczne długi, w tym powstałe wskutek wprowadzenia podrobionych weksli do obrotu (MIFAMA), jednak dziwnym trafem unikają odpowiedzialności karnej, z egzekucji komorniczej drwiąc w żywe oczy majątek umiejętnie lokując bądź na tzw. słupa (Grzegorz Kaziewicz, ksywa Spaślak, i jego była żona, Anna) lub też na swoje dzieci – Tomasza i Annę.

 

Sami nie mają nic, co pozwala Gąsiorowi ubiegać się o… zwolnienie od kosztów sądowych w sprawach cywilnych, jakie od czasu do czasu wytacza.

 

 

Nie dziwi zatem kolejna wiadomość, zaczerpnięta z tejże „Gazety Krakowskiej” z dn. 4 stycznia 2018 r.:

 

Gorlice. Wywiozą kwas za nasze pieniądze. Nielegalne składowisko śmieci nadal będzie w Gorlicach

.

To już pewne, konsekwencje składowania odpadów niebezpiecznych w naszym mieście przez gliwicką firmę Multibest będziemy ponosić sami. W środę wieczorem urząd miejski ogłosił bowiem, że poszukuje uprawnionej firmy, która może wywieźć z miasta kwas zalegający w potężnych silosach i zutylizować go lub poddać odzyskowi. To pokłosie śledztwa prowadzonego przez prokuraturę i badań, które wykonał Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, stwierdzając, że w zbiornikach są substancje kwasopochodne, które zagrażają środowisku.

.

rafineria zachód słońcaTaki scenariusz był do przewidzenia już w listopadzie, gdy prowadzący śledztwo prokurator Sławomir Korbelak podał nam, że z kont Multibestu wypłynęły właściwie wszystkie pieniądze, a firma z dnia na dzień stała się po prostu bankrutem. Śledczy twierdzą, że sprawa nabiera tempa, a teraz najbardziej interesującym wątkiem są właśnie przepływy finansowe między kontami firm związanych z procederem zwożenia szkodliwych odpadów do Gorlic. To właśnie w ich wyniku rachunki Multibestu opustoszały. Firma bankrut nie miała więc możliwości wywiązać się z obowiązku wywózki kwasu z miasta. Miasto dwukrotnie występowało do gliwickiej firmy o usunięcie kwasu z terenu nie pracującego zakładu, ale obydwa urzędowe monity niestety okazały się nieskuteczne. Dlatego konieczne było uruchomienie procedury wykonania zastępczego. – Na razie ogłosiliśmy przetarg na wywóz tych chemikaliów z miasta, ale wciąż prowadzimy rozmowy z wojewodą i wojewódzkim funduszem ochrony środowiska o dofinansowanie tego przedsięwzięcia – mówi Rafał Kukla, burmistrz Gorlic.

.

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/nowy-sacz/gorlice/a/gorlice-wywioza-kwas-za-nasze-pieniadze-nielegalne-skladowisko-smieci-nadal-bedzie-w-gorlicach,12817996/

 .

 

Firma, szanowna pani redaktor, nie stała się z dnia na dzień bankrutem. Ona po prostu nie istniała w znaczeniu normalnie prowadzonej działalności gospodarczej. Od samego początku zajmowała się działalnością w postaci wyłudzeń kredytów, handlu nieistniejącymi wierzytelnościami budżetowymi, wymuszaniu zwrotu fikcyjnych długów, lichwy oraz paliw płynnych i kopalnych ze źródeł nazywanych dzisiaj „mafią paliwową” (jeszcze jako Biuro Brokera Finansowego CARBOTECH s.c.), pod obecną zaś nazwą prócz sprowadzania na teren Polski śmieci w wielkich ilościach wystawianiem lewych faktur pozwalających na rozliczenie dotacji unijnych na fikcyjne roboty ziemne.

 

Józef Gąsior i jego małżonka są winni tylko 3,5 miliona złotych pewnej firmie z Wybrzeża, i dlatego opowieści o nagle opustoszałym koncie Multibestu i jego majątku choćby w postaci drukarki komputerowej należy włożyć między bajki.

 

Józef i Sylwia z d. Witalińska od prawie 20 lat nie mają żadnego majątku.

 

By móc odzyskać od nich choćby złotówkę trzeba przyjrzeć się majątkom osób będących słupami przestępczej pary.

 

Inaczej, jak czynią to od lat, będą się tylko uśmiechali myśląc o naiwnych Polakach, dzięki którym zimą spędzają kilka tygodni w Alpach.

 

Któż biednemu zabroni?

 

Co najwyżej pozorować będą dobrą wolę i uprzątną jakiś promil nagromadzonych toksyn.

 

Akurat tyle, by prokurator mógł stwierdzić dobrą wolę po ich stronie.

 

Tymczasem zaprzyjaźnione wiewiórki mówią, że kolejne śmietnisko Gąsior zorganizował na terenach nieczynnej kopalni w Bytomiu.

 

 

Dąbrowa Górnicza, ul. Szkolna 48, na razie czeka.

.

SONY DSC

SONY DSC

17.01 2018

.

.

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758