Bez kategorii
Like

Msza w obecności biskupa w Opolu

05/12/2012
270 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

W niedzielny wieczór, 2 grudnia, wspólnota wiernych przywiązanych do dawnej tradycji liturgicznej z Opola przeżyła bardzo podniosłe i radosne za razem chwile.

0


 

W zastępstwie niemogącego przybyć biskupa ordynariusza Andrzeja Czai, do kościoła św. Sebastiana przybył biskup pomocniczy Diecezji Opolskiej – Paweł Stobrawa. Wraz z bardzo licznie zgromadzonymi wiernymi, Jego Ekscelencja wziął udział w uroczystej Mszy świętej z asystą wyższą, którą celebrował opiekujący się na co dzień opolską grupą tradycjonalistów ks. Sebastian Krzyżanowski. Funkcje lewitów pełnili kapłani diecezjalni: ks. Ryszard Kościelny i ks. Tomasz Jałowy, asystę niższą stanowili ministranci na stałe posługujący w Opolu. Śpiewy gregoriańskie poprowadziła Schola Cantorum Santci Ioseph z Wrocławia.

 
Modlitwy u stopni ołtarza
 
W kazaniu biskup Stobrawa, nawiązując do odczytanej wcześniej Ewangelii, mówił o tym, że Adwent, poza wymiarem historycznym, ma także aspekt eschatologiczny. Ma nam przypominać o obowiązku oczekiwania nie tylko na nadchodzące święta, ale przede wszystkim na powtórne przyjście Pana Jezusa przy końcu czasów. Zwrócił także uwagę na fakt postępującej laicyzacji kultury i obyczaju, objawiającej się między innymi tym, że w niedziele obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej coraz częściej przegrywa z wyjazdem na zakupy w galerii handlowej.
 
Offertorium
Na zakończenie Najświętszej Ofiary zgromadzeni wyśpiewali swoją radość słowami maryjnego kantyku Magnificat, a Ksiądz Biskup udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa pontyfikalnego. 
 
 
Więcej zdjęć z uroczystości można zobaczyć w internetowej galerii Opolskiego Środowiska Tradycji Łacińskiej.

za:

http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2012/12/msza-w-obecnosci-biskupa-w-opolu.html

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Jacek

Zagladam tu i ówdzie. Czesciej oczywiscie ówdzie. Czasem cos dostane, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjeciu jest Janek, z którym 15 sierpnia bylismy pod Krzyzem.

1481 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816