HYDE PARK
Like

Można żyć bez rządu? Rząd USA zawieszony!

01/10/2013
975 Wyświetlenia
3 Komentarze
4 minut czytania
Można żyć bez rządu? Rząd USA zawieszony!

Po raz pierwszy od 17 lat USA są od dziś bez rządu, ale nie pierwszy raz w historii. To żadna tragedia gdy rozrzutnikom odcina sie ręce od kasy. Chociaż prawdę mówiąc żadnej ze skłóconych stron nie idzie o dobro kraju a o partyjne ambicje.

0


Teoretycznie idzie o Obama Care , którą gdy szła walka o jej wprowadzenie popierało wielu amerykanów. Teraz okazuje się że szło o napędzenie pieniedzy dla ubezpieczycieli. Mnóstwo osób, szczególnie mlodych, które nie mają problemów ze zdrowiem nie potrzebuje ubezpieczenia zdrowotnego , ale każe się im je wykupić. Okazuje się że każdy MUSI wplacić którejkowiek firmie ubezpieczeniowej conajmniej 300 dolarów miesięcznie. Tak mają ci co uczciwie i ciężko pracują. Ci co mają dwie lewe rece do roboty nie płacili do tej pory i będą otrzymywać dodatki  i pieniędzy pobranych  od pracujacych.

Ci ostatni , spora z nich część, jednak mówi że wolą zapłacić karę , ale nie wykupia ubezpieczenia. Kara wynosi mniej więcej tyle co miesięczna składka, więc płacąc karę zostaje w kieszeni parę tysięcy rocznie.

Nakaz wykupywania ubezpieczenia jest tak samo uprawniony jak nakaz zakupu majtek. Też są potrzebne ale kazdy ocenia sam kiedy  i kiedy i ile ich zakupić. Wkrótce jak świat pójdzie w tym kierunku rządy będą nam mówić ile ,czego, kiedy,  i od kogo mamy kupić? Może nawet dadzą talony na sex?

Zresztą nie tylko o Obama Care poszło. Rząd wydaje pieniądze bez opamiętania. Przed ostatnimi wyborami administracja Obamy rozdawała za darmo telefony komórkowe (jak by nie było za pieniądze podatników) więc jak myślicie ? Poszli na niego głosować ci co nigdy nie chodzili na wybory?

Jak wspomniałem , gdy sie dobrze przyjrzeć , nie idzie ani Demokratom ani Republikanom ani o dobro kraju ani o dobro jego obywateli. Nadszedł czas na próbę sił między partiami. Obie przecież szastaja pieniedzmi gdy sa  u władzy. Spiralę długów rokręcił Republikanin Bush i to nie tylko z powodu idotycznej wojny z Irakiem I Afganami. Miliardy roztrwonili współnie ładując pieniądze do portfeli banksterów.Reszte mozna pominąć milczeniem.

Rozbuchano administrację tak jak w Polsce. Natworzono nowych agencji , głównie Bush, które teraz Obama rozdyma poza granice wszelkiej przyzwoitości. To dlatego uważa się że zamknięcie agend rzadowych wpłynie na ekonomię USA. Miliony darmozjadów nie dostaną w tym tygodniu wypłat. Zamknięcie tych agend rządowych udowadnia gdzie i jaki jest nadmiar niepotrzebnych biur , bez których społeczeństwo może sie obejsć.

Bo jednak te które naprawdę są konieczne – działają w dalszym ciagu: wojsko, policja, ochrona zdrowia, wypłaty emerytur itp nie zostają zamknięte. Praktycznie mało kto zauwazy że rząd nie działa. Zamknięte będą te biura które prześladują obywateli sprzedając licencje na prowadzenie rozmaitej działalności.Działalności których nigdy nie powinno się ograniczać – bo sa tak samo potrzebne ludziom jak oddychanie. Ale to za zezwolenia na zwykłą działalność biurokratyczne szczury biorą okup.

Szkoda, że w Polsce nie można czegoś takiego zrobić. Też okazało by się że rząd nie jest ludziom potrzebny.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758