NEWS
Like

Mossad werbuje na potralach społecznościowych

29/04/2013
750 Wyświetlenia
4 Komentarze
2 minut czytania
Mossad werbuje na potralach społecznościowych

Z ciekawostek, wiadomość sprzed tygodnia: W ostatnich dniach izraelski Instytut Wywiadu i Zadań Specjalnych, Mossad, rozpoczął szeroko zakrojoną kampanię werbowania nowych pracowników o różnych specjalnościach. Ta nowa kampania, której przyświeca slogan “mając takich wrogów, potrzebujemy przyjaciół”, odsyła ludzi na internetową stronę Mossadu do zamieszczonej tam długiej listy profesji, jakimi zainteresowana jest agencja. To jedna z największych od wielu lat kampanii, przeprowadzanych przez Mossad, i jednocześnie pierwsza [czy aby na pewno? – przyp.], koncentrująca się na portalach społecznościowych. Na stronie Mossadu widnieje notka, wyglądająca na opis pracy agenta: jeśli cech…e cię odwaga, mądrość i pomysłowość, możesz coś zrobić, by zrealizować narodową i osobistą misję. Jeśli potrafisz poruszyć, oczarować i zmotywować ludzi, możesz stanowić materiał, jakiego szukamy. Jeśli spełniasz wszystkie te warunki, […]

0


Z ciekawostek, wiadomość sprzed tygodnia:

W ostatnich dniach izraelski Instytut Wywiadu i Zadań Specjalnych, Mossad, rozpoczął szeroko zakrojoną kampanię werbowania nowych pracowników o różnych specjalnościach.

Ta nowa kampania, której przyświeca slogan “mając takich wrogów, potrzebujemy przyjaciół”, odsyła ludzi na internetową stronę Mossadu do zamieszczonej tam długiej listy profesji, jakimi zainteresowana jest agencja.

To jedna z największych od wielu lat kampanii, przeprowadzanych przez Mossad, i jednocześnie pierwsza [czy aby na pewno? – przyp.], koncentrująca się na portalach społecznościowych.

Na stronie Mossadu widnieje notka, wyglądająca na opis pracy agenta: jeśli cech…e cię odwaga, mądrość i pomysłowość, możesz coś zrobić, by zrealizować narodową i osobistą misję. Jeśli potrafisz poruszyć, oczarować i zmotywować ludzi, możesz stanowić materiał, jakiego szukamy. Jeśli spełniasz wszystkie te warunki, drzwi Mossadu stoją dla ciebie otworem”.

 

Reklama wspomina między innymi, że “na ludzi uwielbiających wyzwania czeka interesujące, niekonwencjonalne i dynamiczne stanowisko. Praca wiąże się miejscem zamieszkania w Izraelu i licznymi, krótkimi wyjazdami za granicę. Niekonwencjonalny styl życia. Jednoroczne szkolenie”.

Poszukiwani są: ludzie, którzy służyli w wojskowych jednostkach wywiadowczych, nauczyciele języków obcych, znający języki obce (zwłaszcza perski i arabski), specjaliści  od nowoczesnych technologii, chemicy, asystenci laboratoryjni, graficy i projektanci stron internetowych, prawnicy, psychologowie kliniczni, magazynierzy, a nawet stolarze.

Na podstawie: Ynet, SOTT.

 

http://pracownia4.wordpress.com/2013/04/28/mossad-werbuje-na-potralach-spolecznosciowych/#more-7852

0

Talbot

NULL

3 publikacje
0 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758