Bez kategorii
Like

Moje zdanie o suwerenności narodowej

11/04/2012
271 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Korzyści jakie daje suwerenność narodowa

0


 Suwerenność narodowa

1.     Moim zdaniem należy dążyć do odzyskania suwerenności narodowej, pozbawionej nas przez ugrupowania post bolszewickie drogą manipulacji socjo – technicznych, których efektem było opowiedzenie się przez naród za przystąpieniem do UE.

2.     Istnieje pewność, że właściwe, polskie elity narodu skuteczniej dbać będą o jego rozwój aniżeli urzędnicy obcych narodowości.

3.     Suwerenność sprawia, że przedsiębiorstwa rynku światowego dążąc do ekspansji, gotowe są na większe ustępstwa wobec trudności stwarzanych im przez suwerenne państwo. Państwo zaś może wybierać współpracę z przedsiębiorstwami różnych krajów i ich ugrupowań, na zasadzie wzajemnych korzyści.

4.     Nie po to przodkowie wzniecali powstania by wybić się na niepodległość, decydowali się na wojnę z straszliwym przeciwnikiem (Hitler, Stalin), nie po to walczą o niepodległość różne narody przez dziesiątki lat, nie licząc się z kosztami (tragediami), by odzyskawszy ją bezmyślnie darować bogatym, za ich pieniądze, lub  też za trudno wymierne korzyści oferowanej nam przyjaźni.

Inne zapisy autora:

0

redi

doc.dr Rudolf Jaworek,ekonomista,emeryt.Autor wielu publikacji gospodarczo - spolecznych i wierszy satyrycznych.

172 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758