Artykuły redakcyjne
Like

Moje trzy grosze

11/01/2014
761 Wyświetlenia
9 Komentarze
7 minut czytania
Moje trzy grosze

To co się dzieje w Polsce obecnie, pod rządami Tuska i jego ludzi, budzi moje ogromne wzburzenie. Na każdym niemal kroku daje się odczuć zło rozpanoszone wokół.
Sprawy gospodarcze komentują ekonomiści nie zostawiając suchej nitki na poczynaniach b. min. Rostowskiego (nie wiemy do końca jakie ma imię – to też znamienne) i nie tylko; obecny również nie jest lepszy, jak widać. Ten i inni ministrowie, których wybiera Tusk.
Gospodarka się sypie, a pierwszy wygłasza głośne zachwyty nad rzekomo doskonałą drogą, którą prowadzi Polskę. Siła by pisać!

0


 

Głośne ostatnio protesty wobec ideologii gender, to nic innego, jak reakcja Polaków, którzy już, nareszcie pojęli, że zło przekracza granice wytrzymałości! Jeszcze jednak nie wszyscy przejrzeli…?
Wszystko zostało odwrócone o 180 stopni względem naszych, polskich, europejskich, chrześcijańskich wartości! Potracono wszelkie walory, które budowały(!) cenną kulturę Człowieczą na naszym kontynencie, w naszym Kraju. Kulturę, którą Europa się chlubiła, której korzenie zawsze były budowane na DOBRU, PIĘKNU I PRAWDZIE!
Nie jestem w tym odkrywcza, ale chcę dorzucić swoje trzy grosze do ukazywania Bliźnim, tym zagubionym, tego, o co warto się dobijać, o co warto zawalczyć…
W czasach zawłaszczenia Polski przez rzesze komunistyczne i jej uległych, Polacy „przesiąknięci” wieloletnimi tradycjami, nie dawali przyzwolenia na zło, któremu byli w stanie się sprzeciwić. Nie bez znaczenia rolę odegrał tu Kościół katolicki i nie tylko. Nie wszystko się udawało, bo… siła, zwłaszcza fizyczna, była po stronie włodarzy. Niemniej nie raz, nie dwa pokazano komunistycznym decydentom, że nie ma zgody na to czy owo. Mówi się o protestach, które wymuszały na władzy odpuszczenia, odejście od różnych złych poczynań. To oczywiście skrótowo i w uproszczeniu, ale… tak to było.
Ekipa Tuska czyni coś skrajnie odmiennego – niszcząc wartości, które budowały Człowieka, „produkuje” społeczeństwo spolegliwe wobec jego(?) polityki, której nadrzędną wartością jest…mamona! „Dotacje unijne”, „dofinansowania”, „kredyty”, „negocjacje”, „podwyżki”, „spłaty”, „punkty procentowe”, „statystyki” itp., itd….. Te słowa odmieniane są przez wszystkie przypadki na potrzeby prób przekonywania Polaków do polityki Tuska(?). To dla polityki niby gospodarki, bo…trudno nawet nazwać prawdziwym gospodarowaniem majątkiem Polski to, co wyczyniają dzisiejsi rządzący.
W innych dziedzinach – nie lepiej.
Oświata. Tak zwana dzisiaj oświata.
Temat tak szeroko komentowany, że tu tylko wspomnę i tę sferę ewidentnego regresu. Efektem tego – żenujący poziom wiedzy pokolenia, które ma być szumnie nazwane przyszłością Narodu. Warto posłuchać wypowiedzi maturzystów w internetowym „programie” – „Matura to bzdura”. Na szczęście, są i tacy, którzy nie poprzestają na szkolnej tzw. edukacji i poszerzają swoją wiedzę poza państwowymi instytucjami szkolnictwa. Niemniej warunki bytowe co raz silniej ograniczają możliwości takiego samokształcenia.
Za to absorbujące dyrdymały dla nauczycieli (wszystkich szczebli) mnożą się w postępie geometrycznym!
Tu chyba należy wrócić do tego, co na początku – ideologii gender.
Tu słowa takie jak „równość” szczególnie „równość płci”, czy uogólniając – sprzeciw wobec biologii, w którą wpisuje się przecież i człowiek, jest po prostu nie do przyjęcia przez świadomego człowieka. Pewnie dlatego próby zaszczepienia tej ideologii sięgają po najmłodszych, którzy tej świadomości jeszcze nie mają. W tym kontekście zadziwia mnie prof.(?!) Środa i jej podobne dorosłe osoby…
Do czego to prowadzi – pokazują nam społeczeństwa, gdzie to, niestety, zafunkcjonowało.
Dowiadujemy się, że nawet są kraje, gdzie nie wolno(!!!) używać słowa „mama”, „tata”… No, skoro idea gender nie chce rozróżnienia człowieka do iluś tam lat, jako chłopca czy dziewczynki (potem ów człowiek ma się samookreślić co do tego, jaką płeć sobie obierze), to…może nie ma się co dziwić? A imię? No, mamy głośny przykład – z Krzysztofa powstała Anna. O chrzcie, który dla niejednego Polaka jest bardzo ważną sprawą (Patron na całe życie), w ogóle gender sobie głowy nie zawraca! Może nawet o tym mówić nie wolno?
Porąbane to wszystko!

W rozmowach, w piśmiennictwie zniknęły słowa: wstyd, intymność, skromność, odpowiedzialność, rzetelność, uczciwość itp… Czy też ustawowo zostaną obwarowane zakazem używania?

Ta interesowność mająca rządzić dzisiaj polskimi działaniami nie oszczędza nawet tzw. służby zdrowia! Służba – to słowo we właściwym kontekście też jakby zanika pomału z użycia. Czasami przewrotnie zastosowane – Służba Kontroli Skarbowej czy właśnie Służba Zdrowia.
Ta przewrotność budzi często dysonans (eufemizm!). Przykład: BBN – bezpieczeństwo narodowe z udziałem Jaruzelskiego i jemu podobnie zasłużonych… dla bezpieczeństwa Narodu!

Przewrotności to także awanse, którymi szafuje Tusk w sposób kompletnie odwrotnie proporcjonalny do zasług nagradzanych! Kopacz jest tu najbardziej znanym przykładem, a jest tego…moc!

Można by tak wymieniać, wymieniać, wymieniać…

Czyż można się dziwić, że co raz częściej daje się słyszeć w Polsce hasło: „CAŁE ZŁO TO PO!”?

To pewnie krzywdzi ludzi, którzy zawierzyli naiwnie kiedyś… Teraz, jednak, nie ma usprawiedliwienia – za dużo zła widać w poczynaniach tego ugrupowania! A czego jeszcze nie widać!!!?

Jeszcze i to – najbardziej aktualne! Polecam.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma zły cel.

Inne zapisy autora:

0

AnnaZofia
AnnaZofia

Zwykla Polka, architekt,

360 publikacje
40 komentarze
 

 1. Avatar im

  Rząd Tuska to tylko soczewka skupiająca to co Pani nazwała złem.
  Na zdrowym społeczeństwie coś takiego by nie wyrosło.
  Swoją drogą Tusk mówiąc że stworzy rząd fachowców nie oszukał
  Polaków, stworzył rząd naprawdę wybitnych fachowców, bo jak inaczej
  zrozumieć dlaczego przez tyle lat prawie czterdzieści milionów
  Polaków dało się wodzić za nos.

  0
 2. @im – Nie ze wszystkim się zgadzam. Po pierwsze – wodzi za nos tylko tych, którzy na niego głosowali. Cała reszta ulegając demokratycznym zasadom trwa… Po drugie – oszustwo, o którym mowa, to “pikuś” w stosunku do wielu innych o wiele bardziej znaczących niż tylko to, że fachowcy okazali się może i fachowcami, ale nie w dziedzinie, której należało się spodziewać od odpowiedzialnych włodarzy państwem., np. Klich może i był fachowym psychiatrą, ale nie do tego fachu był przeznaczony przez Tuska. I co… sprawdził się…? Można by tak kolejno…punktować “fachowców”! Specjalistów to raczej sytuowałabym “za” czy “nad” tymi rzekomymi, spolegliwymi… A co do zdrowia społeczeństwa, to kilkadziesiąt lat ustroju, który z natury swojej chorobę społeczeństwa plenił, wydaje się, że i tak niemała jego (społeczeństwa) część zachowała zdrowy rozsądek. “Coś takiego” wyrosło na tej zdegenerowanej części. Przede wszystkim na niej.

  0
 3. Avatar im

  Nie pisałem, że są fachowcami w jakiejś przydatnej w rządzie dziedzinie.
  Są fachowcami od wodzenia za nos. Nawet wydaje mi się, że niektórzy
  mają solidne wykształcenie aktorskie. Ja nie potrafię mówić przez godzinę
  do ludzi kiwających ze zrozumieniem głowami i nic nie powiedzieć (nie
  przekazać żadnej informacji).
  Co do społeczeństwa zgadzam się, że zostało odpowiednio przygotowane
  do swojej roli. Najgorsze paskudztwo to bez wątpienia poprawność polityczna,
  która jest niczym innym tylko objawem głębokich kompleksów. Leczenie
  tych kompleksów poprzez zaprzeczanie zdrowemu rozsądkowi bardzo drogo
  nas wszystkich kosztuje.
  Przepraszam, że ośmielę się ocenić Pani artykuł ale pozytywnie, jest to
  w 100% prawda. Ja chciałem tylko dodać 3 grosze od siebie.

  0
 4. Avatar kanton

  W Polsce aby coś zaczęło się zmieniać to musi nastąpić jakaś tragedia. Coś potwornego aby ludzie obudzili się.
  W chwili obecnej wszystko jest rozmywane, zakryte, zamazane. Czas pokazania prawdy o państwie i jego elitach jest bliski. Jednak wiele dzieje się, aby ten czas nie nadchodził.
  Cały aparat państwowy ma jeden cel. Zakryć prawdę…
  Główny drygent Orkiestry jawi się jako zbawca narodu. Ktoś musi zajrzeć do jego rachunków i tego Złotego Melona którego jest głównym udziałowcem.
  A to może nastąpić tylko przy zmianie władz. Czas wykopać starych wyjadaczy PRLu

  0
  • “Coś potwornego” już się dzieje! Może bez przelewu krwi, ale… “się dzieje”. Hmmm, nawet… była i krew – Smoleńsk!
   Zdrada na każdym kroku…
   Teraz i to “zaproszenie obcych uzbrojonych”…

   “Czas wykopać starych wyjadaczy PRLu” – powtórzę za Panem.

   0
 5. @im – Dzięki.
  No, to “kapitał” podwoił się: 3 grosze + 3 grosze + 6 groszy
  🙂

  0
 6. Errata komentarza:
  3 grosze + 3 grosze = 6 groszy
  🙂

  0
 7. Avatar Jacko

  Nie ufasz swojej drugiej połówce? Zgubił Ci się telefon lub po prostu chcesz chcesz sprawdzić gdzie ktoś się znajduje? Zlokalizuj go za darmo tutaj: http://lokalize.pl/v/fzmq

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816