Komentarze dnia
1

Oleksy: „Moja sitwa miała w dupie Polskę”, a „Alek” do „Olina”: „Bolek” cię przeprosił!

17/01/2015
818 Wyświetlenia
5 Komentarze
3 minut czytania
Oleksy: „Moja sitwa miała w dupie Polskę”, a „Alek” do „Olina”: „Bolek” cię przeprosił!

W ostatniej drodze Józefa Oleksego podczas mszy świętej żałobnej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego i uroczystości pogrzebowych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach towarzyszyło symboliczne grono osób. Tłumnie stanęła obok siebie pookrągłostołowa śmietanka III RP, która, miedzy innymi, na takich uroczystościach fetuje swój niewątpliwy polityczny i ekonomiczny sukces. Przecież państwo, które zbudowali aż kipi od wolności, sprawiedliwości i demokracji. Dlatego „tfurców” tego systemu, jak Józefa Oleksego, trzeba pożegnać z należnymi mu honorami. Także dlatego, żeby jeszcze raz, publicznie zakpić z oszukanego społeczeństwa i pokazać „urbi et orbi”, że moc pozostaje po ich stronie.

0


 

Na warszawskich Powązkach panowało autentyczne wzruszenie. Stefan Niesiołowski i Hanna Gronkiewicz-Waltz ronili prawdziwe łzy, a „mały krętacz” Aleksander Kwaśniewski ułaskawiał po drodze nie tylko Józefa Oleksego z niecnych „pomówień” o agenturalna działalność na rzecz sowieckiego wywiadu. „Minim”, „Olin” i „Kat” mogą spać spokojnie. „Bolek” wam to wreszcie gwarantuje!

Józef Oleksy przechodzi do historii nie tylko jako wybitny mąż stanu, którego „sitwa miała w dupie Polskę”, ale przede wszystkim jako dusza człowiek i niezrównany gawędziarz. W wieczornych „Faktach po Faktach” laurkowe wspomnienie wygłosił, przywrócony „jakimś cudem” na salony „kapciowy” „Bolka” Mieczysław Wachowski. Po tylu latach dowiadujemy się o wielkiej przyjaźni obu panów. Spotkania, wspólne polowania, wódeczki i niezrównana atmosfera gniazda domowego Oleksych, nad którą czule czuwała małżonka zmarłego.

Już niedługo Józef Oleksy zostanie patronem jakiejś szkoły w swoim rodzinnym Nowym Sączu, a prezydent Ryszard Nowak, na wniosek Klubu Przyjaciół Ziemi Sądeckiej zaordynuje w mieście nad Kamienicą budowę pomnika wielkiego syna Ziemi Sądeckiej. Powinien stanąć w miejscu, z którego usunięto niedawno pomnik żołnierzy radzieckich. Pusto tam jakoś się zrobiło. Czas wypełnić te lukę!

III RP trzyma się mocno. Niestety okazało się, że z obietnic Józefa Oleksego, że sam wygłosi, wcześniej, jeszcze za życia nagrane, przemówienie na własnym pogrzebie, zostało tylko echo. „Mały krętacz” obrócił tę obietnicę w żart. Józek taki był, zwykły gaduła i tyle. To byłow jego stylu! „Olin” nie będzie już zatem „ostry jak brzytwa”. Wszak „Minim” i „Kat” pozostają ciągle w grze!

To ja pożegnam „Olina” fragmentem jego rozmowy z Aleksandrem Gudzowatym. Bo to ostatnia taka polityczna wiwisekcja w dziejach III RP. Więcej przykładów nie będzie!

Aleksander Gudzowaty: Ja ci powiem. Cokolwiek się nie stanie, to będzie dla was za mało. Naprawdę.
Józef Oleksy: Mów: dla nich.
G: Dla ciebie też, bo ty brałeś w tym wszystkim udział.
O: We władzy brałem udział w swoim okresie.
G: Mieliście w dupie tę Polskę, ci też mają na zmianę, jeszcze nie wiedzą…
O: Ja nigdy nie miałem!
G: Oj tam!
O: Moja sitwa i owszem, miała w dupie.
G: Masz wielką kuchnię.
O: Jaką kuchnię?
G: Byłeś gruby jak beczka jak byłeś premierem. Teraz jesteś w miarę zwykłym człowiekiem.
O: (nieczytelne) … kiedy nie mają argumentów przeciwko komuś, wtedy tak atakują
G: Ja nikogo nie atakuję.
O: Teraz ze mną na solo nie wygrasz. Ja bardzo dużo czytam, odświeżam umysł i kurwa będę jak brzytwa.

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

 1. Avatar Akima

  Czy wierzy Pan w to, co mówi :mały krętacz”? Moim zdaniem wkroczyły jakieś ludziki i taśmy z nagraniem ostatniej mowy “zabezpieczyli”. Szkoda, byłoby ciekawie, a może byśmy poznali prawdę np. o Olewniku, Papale, może i Smoleńsku. Nie mogli do tego dopuścić.

  0
 2. Oczywiście, że nie wierzę. Mało tego dałem przecież do zrozumienia, że Oleksy nagrał przemówienie, ale trzeba było je utajnić!

  0
 3. Cały POlszewicki Bolekszewizm jest oparty na WSIowych KomoRuskich TWarzyszach. Tylko TW Wolskie, Alki, Bolki, TWuSSki, Litwiny czy KomoRuski mają szansę na stołki i koryto czy michę. Bo Polska jest pod zaborami. I tylko USSraelski, Szwabski czy KomoRuski kundel może rządzić i rządzi nami. Bo Polacy z bohaterów stali się największymi frajerami i tchórzami. I służą za niewolników zarządzani tymi WSIowymi skundlonymi KOmoRuskimi kanaliami.

  0
 4. Avatar Marian

  Pragnę zaznaczyć, że twórców pisze się przez duże TFU (TFUrców). Pozdrowienia

  0
 5. Avatar utrt

  aaaaa
  nic nie nagral

  to byla zwykla zagrywka PR
  chacha
  aby przyszli wszyscy na pogrzeb

  ot taka szutka na koniec

  ze to ja was wodze za nos
  glupie parobki
  ja agent pierwsza klasa

  gdyby chcial cos powiedziec to juz by lezaly ksiazki w ksiegarniach
  za jego zycia

  czy ktos taki jak on mialby wierzyc ze jego ostatnia wola zostanie spelniona po smierci
  chachacha

  taki naiwni to zadni politycy nie sa

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816