Bez kategorii
Like

Modlin Open’er

27/01/2013
759 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Faceci z młotkami i miotłami ostukujący pas startowy w Modlinie przejdą do historii skoku cywilizacyjnego III RP, obok burłaków Amber Gold z Gdańska. Ale ta betonowa klęska jest też niespodziewaną szansą na powrót Open’era w pobliże Warszawy.

0


W czasach PRL beton partyjny był solidny. Dzisiejszy beton to już nie to. Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik dumnie wypinał swój brzuch podczas otwarcia lotniska w Modlinie, ale kiedy beton zaczął się kruszyć, marszałek Struzik stwierdził, że on sam nie jest niczemu winny (cytat): Ci, którzy twierdzą, że ja osobiście tam mieszałem ten beton są w błędzie”:

 

plock.gazeta.pl/plock/1,35681,13125007,Marszalek_Struzik_o_Modlinie__Ja_za_to_nie_odpowiadam_.html 

 

No tak, ale ktoś musiał namieszać z tym betonem. Przecież kilku facetów nie przyjechało z betoniarką, wylało beton i pojechało z powrotem do domu. Lotnisko Modlin to inwestycja która kosztowała 400 milionów PLN. Inwestycję spartaczono poprzez zły nadzór a do tego jeszcze towarzystwo spieszyło się z otwarciem na Euro 2012, pomimo ostrzeżeń Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych.

 

Marszałek Struzik skończył podobno podyplomowe studia menedżerskie z zakresu administracji publicznej. Brawo, gratulujemy.

 

Teraz marszałek Struzik będzie musiał ciężko wiosłować aby wypłynąć z bagna. Pomagamy więc pomysłem. Może trzeba rozważyć konwersję lotniska Modlin na obiekt kulturalny, na który powróci Open’er ?

 

Upadek LOT-u zwolni dodatkowe miejsca na lotnisku w Warszawie, Modlin staje się powoli niepotrzebny. Lotnisko w Warszawie jest wystarczająco duże aby obsłużyć Ryanair i Wizzair. Inne loty przejmą powoli Lufthansa/Turkish Airlines, dowożąc pasażerów do swoich hubów we Frankfurcie, Monachium i Istambule. A to co zostanie wezmą Air France-KLM, British Airways i Qatar Airlines.

 

Modlin oferuje piękną platformę koncertową skoku cywilizacyjnego. Open’er, który wystartował na Torach Stegny w Warszawie w 2002 roku i który od kilku lat odbywa się na terenie byłego wojskowego lotniska kawałek za Gdynią, mógłby mieć w Modlinie swoja centralną edycję. Terminal Modlin ma toalety, można tam też strefę VIP zorganizować, bary sushi, chillout zonę i tak dalej. Tak aby było po europejsku.

 

Open’er przeszedł już do klasyki III RP i figuruje w słynnym “Alfabecie Leminga” (cytujemy): "Open’er – jeździ się tam z wystanym w kolejce zaświadczeniem uprawniającym do uratowania Polski przed Kaczafim":

 

www.uwazamrze.pl/artykul/909451.html

 

Mało tego. Fundacja Kocham Polskę uznała, że Open’er znajduje się w gronie najważniejszych miejsc, postaci, wydarzeń i osiągnięć ważnych dla Polski, takich jak np. „Solidarność”, Mikołaj Kopernik, Odsiecz Wiedeńska czy Morze Bałtyckie. Nie mniej, nie więcej.

 

Czy niedługo zgłoszą Open’era do listy światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO, wraz z orkiestrą Owsiaka ?

 

Open’er stworzyli ludzie związani z punkową sceną muzyczną, ale z czasem impreza stała się komercyjna i landrynkowa. Żaden alternatywny nie uzbiera dzisiaj kasy aby zapłacić kilka stów wejściowego. Sponsorem imprezy stał się browar Heineken a widownia przypomina coraz bardziej lemingową okładkę “Uważam Rze” – dziewczątka biegają tam w modnych kaloszach, ubrane w ciuszki Zara i Esprit, wyglądając jak klony Kasi Tusk.

 

Rihanna ma zaśpiewać na gdyńskim lotnisku wojskowym dzień po zakończeniu Heineken Open’er 2013. Słuchać Rihanny w błocie i kaloszach, nawet tych z Esprit ? Czas olśnić Rihannę naszym skokiem cywilizacyjnym i urządzić koncert na lotnisku w Modlinie.

 

Marszałek Struzik będzie mógł na nowo zabłysnąć w mediach.

 

 

 

Modlin Przyszłościowy – piwo, kobiety i śpiew zamiast kwękania o betonie 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758