NEWS
Like

Mistrzostwa Polski Hour Race

30/09/2017
371 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Mistrzostwa Polski Hour Race

Damian Lempart, student Wydziału Techniczno-Inżynieryjnego Politechniki Wrocławskiej, zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Hour Race, których finałowa runda odbyła się na Torze Poznań.0DVRXPBwBfwctBkRo,damian_lempart_w_trakcie_wyscigu_na_torze_poznan_1

22-letni świdniczanin startował za kierownicą BMW 318is w zespole MMM Racing, reprezentując barwy wrocławskiego klubu TMSM „Sparta”.

W trakcie kwalifikacji do wyścigu doszło do wypadku dwóch aut i w efekcie na torze pojawiła się czerwona flaga, która utrudniła przyszłemu inżynierowi optymalny przejazd. Ostatecznie zajął on piąte miejscu. W trakcie wyścigu finałowego kierowcy musieli rywalizować w trudnych warunkach pogodowych.

Wysoka wilgotność i przelotne opady deszczu powodowały gwałtowne zmiany przyczepności toru. Ostatecznie Lempart ukończył zawody na piąty miejscu, a w klasyfikacji generalnej zajął czwartą lokatę.

– To był bardzo, bardzo trudny sezon. Jeśli miałbym go określić jednym zdaniem, to powiedziałbym „kubeł zimnej wody na głowę”. Moi rywale bardzo mocno uzbroili się pod kątem sprzętowym i wykorzystali swoją przewagę w tym względzie. To wszystko już za mną i pracuję teraz nad rozwiązaniami na sezon 2018 – powiedział student.

Dla zawodnika Politechniki wrocławskiej był to drugi sezon w wyścigach samochodowych w randze mistrzostw Polski. W zeszłym roku Lempart zdobył tytuł wicemistrza Polski.

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217