Bez kategorii
Like

Ministerstwo Sprawiedliwości ostrzega

26/10/2012
544 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego informuje, że od kilku dni otrzymuje informacje dotyczące działalności Biura Zaświadczeń z Krajowego Rejestru Karnego, z siedzibą przy ul. Czerniakowskiej 71 w Warszawie (infoPLAYER Sp. z o.o.).

0


 

Ministerstwo Sprawiedliwości, w ramach którego działa Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego, nie jest autorem pisma informacyjnego, wysyłanego przez Biuro Zaświadczeń, będącego jednocześnie wezwaniem do wniesienia opłaty aktywacyjnej, jak również nie współpracuje z podmiotem używającym nazwy: Biuro Zaświadczeń z Krajowego Rejestru Karnego, z siedzibą przy ul. Czerniakowskiej 71 w Warszawie (infoPLAYER Sp. z o.o.).

W opinii Biura Informacyjnego KRK „pisma informacyjne”, jakie w/w podmiot wysyła do przedsiębiorców, mają na celu wprowadzenie w błąd adresatów, że jest to pismo urzędowe i przedsiębiorca musi taką opłatę uiścić. Biuro Rejestru przygotowuje zawiadomienie właściwej prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Biuro Zaświadczeń z Krajowego Rejestru Karnego.

Jednocześnie Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego, wchodzące w skład Ministerstwa Sprawiedliwości, z siedzibą przy ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie, jest jedynym podmiotem wykonującym zadania związane z prowadzeniem Krajowego Rejestru Karnego, określone w ustawie z dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym (Dz. U. z 2012 r., poz. 654 t.j.) i wydanych na jej podstawie przepisach wykonawczych oraz w ustawach odrębnych.

Tylko Biuro Informacyjne KRK oraz jego punkty informacyjne, działające przy sądach powszechnych (wykaz punktów na stronie internetowej) są uprawnione do udzielania informacji o osobach oraz o podmiotach zbiorowych na podstawie danych zgromadzonych w Krajowym Rejestrze Karnym.

 

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

0

Va Banque

Wiadomości z banków i o bankach, dla klientów i pracowników, entuzjastów i sceptyków. Ubezpieczenia od A do Z. Gospodarka, finanse i giełda.

324 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758