Artykuły redakcyjne
Like

Minister zamiast miotły

23/02/2018
1019 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Minister zamiast miotły

Powołanie ministerstwa ds. walki ze smogiem postrzegam jako rządowy program tworzenia miejsc pracy. Departament w Ministerstwie Środowiska wystarczyłby w zupełności.

0


Zwłaszcza, że w dziedzinie środowiska najwyraźniej władza nie radzi sobie z elementarnymi sprawami.

Okolica w której mieszkam właśnie przeżywa boom inwestycyjny. Wyburzenia peerelowskiej zabudowy, w miejsce której jak grzyby po deszczu wyrastają nowoczesne biurowce i osiedla; przez cały dzień jeżdżą wywrotki z kruszywem i cementem, betoniarki, ciężarówki z materiałami budowlanymi… Dodatkowo właśnie kończy się sezon solenia i posypywania piaskiem chodników.

I nikt tego nie sprząta!

Od miesięcy ulice i chodniki zalega kurz, piach i pył! Przejazd karetki na sygnale, ciężarówki czy podmuch wiatru – i mamy prawdziwą burzę piaskową. Pył wciska się wszędzie, podrażnia oczy, zatyka nosy i uszy, zgrzyta między zębami. Wystarczy wyjść do sklepu po zakupy i w sprzyjających okolicznościach po powrocie ubranie nadaje się do prania a „nosiciel” – pod prysznic.

Pytanie, czy to dlatego, że wyniki pracy ministerstwa będą opisywać abstrakcyjne wskaźniki, a do sprzątania ulic wystarczy ekipa z miotłami nasuwa się samo.

Inne zapisy autora:

0

Michał Nawrocki
Michał Nawrocki https://www.3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816