Bez kategorii
Like

Mierni politycy czynią Polskę państwem słabym.

24/03/2011
457 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Niepoprawna politycznie publicystyka obnażajaca wertepy władzy, sprawowanej przez nieodpowiedzialnych polityków.
„Istnieją takie momenty historyczne, w których jawne i brutalne przestępstwo wyglada na wielkoduszność i szlachetną odwagę ” – F.Dostojewski

0


W ostatnim czasie nasiliły się ataki na nasz kraj…..na Polaków…na Polską Rację Stanu.  Płaszczyzną tych ataków są media, zarówno krajowe jak i zagraniczne. Zastanawiałem się  co takiego spowodowało tą negatywną nagonkę ? Odpowiedź zacząłem kojarzyć z porzekadłem "…że na pochyłe drzewo i kozy skaczą. Jak państwo zauważycie, postawiona przezemnie teza nie jest wcale fałszywa.

Rząd Tuska zajęty wyimaginowanymi sporami z opozycją zapomniał, że jego rolą jest zarządzanie państwem i poprawa bytu jego obywateli – innymi słowy każdego z nas. Jak z obserwacji wynika, to poziom elit rządzących powoduje, że jesteśmy krajem coraz mniej liczącym się na arenie międzynarodowej. Nasza polityka zagraniczna prowadzona jest w sposób mocno pasywny, z pozycji "na klęczkach". Minister Spraw Zagranicznych R.Sikorski, w dotychczasowej "karierze" zapisał się w pamięci Polaków jako DORZYNACZ WATAH. Efekt pośredni …..tragedia smoleńsja …mord polityczny w Łodzi.

Tuż przed wizytą Premiera w Izraelu, w mediach pojawiła się zapowiedź T.Grossa o jego nowym paszkwilu "Złote żniwa", w którym posadza Polaków o rabunek żydowskiego złota. Ile w tym prawdy …ile insynuacji ? Trudno dziś po latach rozstrzygać. Jedno jest pewne, że areną dociekań Grossa są lata bezprawia na ziemiach polskich spowodowanego najazdem hitlerowskich Niemiec. W tej "mętnej wodzie" Gross chce "łapać ryby". Jedno jest pewne, że jeżeli bierze się za to wrogie Polsce środowisko AGORY  to sprawstwo w książce Grossa będzie "napewno udowodnione".

Jakimś dziwnym sposobem, w tą wrogą Polsce propagandę, wpisuje się wypowiedź Bartoszewskiego dla niemieckiej gazety "Die Welt"….w czasie okupacji, bardziej trzeba było sie bać sąsiada Polaka niż oficera niemieckiego…Odnoszę wrażenie, że ten osąd Bartoszewskiego, wpisuje się i jest przedłużenie  jego "działalności" w czasach wojny. Czy ta jego "dzialalność" miała charakter patriotyczny ? pozostawiam do oceny czytelników.  Mnie po tym wywiadzie skojarzyła się sentencja Hedda Hoppera – Zdarzają się tacy ludzie, że aby ich nienawidzieć, trzeba stanąć w długiej kolejce. Zresztą ten "autorytet"  znany jest z aktywnego udziału w nagonce na patriotyczną opozycję,  prowadzonej przez wiadome media. Czyje interesy prezentuje Bartoszewski ? nietrudno się domysleć. 

Nie mniej szkodliwy Polsce, stał się ośrodek władzy Prezydenckiej. Imć Pan Komorowski otoczył sie postkomunistycznymi "doradcami", przywrocił na salony człowieka, ktory ma na rekach krew robotników, odznacza wysokimi orderami państwowymi dziennikarzy, którzy robią nagonkę na opozycję, psując tym samym polską demokrację, spiskuje z PRL-owską agenturą i prowadzi kunktatorską politykę wobec Moskwy.

W mediach "gwiazdami" są osobnicy  znani z chamskich ekscesów medialnych tacy jak…Palikot, Niesiolowski, Krzywonos, Wajda, Kutz, Wałęsa i wielu innych. Szczególnie Wałęsa jest "autorytetem" dyspozycyjnym w sytuacjach, kiedy chodzi o jakieś opinie rusofilskie dotyczace polityki wschodniej.

Jesteśmy w Unii Europejskiej, w stolicy stacjonuje liczny Korpus Dyplomatyczny z calego świata, sa liczni dziennikarze mediow międzynarodowych, czy ci ludzie nie widzą i nie rozumieją tych żałosnych wyczynów naszych "mężów stanu" ? Tych pożal się Boże "autorytetow", często spreparowanych na doraźne potrzeby polityczne ? Ostatnio spece od propagandy wzięli się za Adama Małysza i chcą go upodlić i wykorzystać do manipulacji propagandowych. Tak wygląda polska rzeczywistość, kreowana przez ludzi, ktorzy przypadkowo dorwali się do kierowania państwem a tak naprawdę mogliby zaledwie sprawować wladzę w Gminie a może i …..w powiecie.

0

lem

emeryt,amatorsko muzykuje, podrózuje, kocham zwierzeta. Duzo czasu poswiecam pielegnacji dzialki rekreacyjnej.

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758