HYDE PARK
Like

Miejsce zlewu w kuchni

02/02/2015
1994 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Aranżowanie kuchni to z pewnością jedno z większych wyzwań, jakie czekają na nas podczas urządzania domu. Pomieszczenie to powinno być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne, co wiąże się z koniecznością wygodnego rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia. Jednym z takich elementów jest zlewozmywak. Gdzie go umieścić? W naszej kuchnie nie obejdziemy się bez urządzeń takich jak lodówka i kuchenka bądź płyta grzewcza oraz piekarnik. Do podstawowych elementów wyposażenia należy także zlewozmywak – bez niego korzystanie z kuchni byłoby znacznie utrudnione. To, w którym miejscu go umiejscowimy nie ma w zasadzie znaczenia – liczy się to, by było nam wygodnie z niego korzystać Warto jednak nadmienić, że jego umiejscowienie powinno znajdować się maksymalnie 300 cm od pionu kanalizacyjnego. Możliwości umiejscowienia zlewozmywaka […]

0


Aranżowanie kuchni to z pewnością jedno z większych wyzwań, jakie czekają na nas podczas urządzania domu. Pomieszczenie to powinno być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne, co wiąże się z koniecznością wygodnego rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia. Jednym z takich elementów jest zlewozmywak. Gdzie go umieścić?

W naszej kuchnie nie obejdziemy się bez urządzeń takich jak lodówka i kuchenka bądź płyta grzewcza oraz piekarnik. Do podstawowych elementów wyposażenia należy także zlewozmywak – bez niego korzystanie z kuchni byłoby znacznie utrudnione. To, w którym miejscu go umiejscowimy nie ma w zasadzie znaczenia – liczy się to, by było nam wygodnie z niego korzystać Warto jednak nadmienić, że jego umiejscowienie powinno znajdować się maksymalnie 300 cm od pionu kanalizacyjnego.

Możliwości umiejscowienia zlewozmywaka mamy wiele. Możemy zamontować go tuż przy ścianie , jak i pomiędzy pozostałymi elementami wyposażenia kuchni, jak kuchenka czy lodówka. W pierwszym przypadku pamiętajmy jednak, że minimalna odległość od ściany, w jakiej należy mocować zlew, 2ynosi 20 cm.

Zlewozmywak może także znajdować się pod oknem – to z pewnością uprzyjemnia korzystanie z niego, wymaga jednak zastosowania właściwej baterii kuchennej, najczęściej stojącej. Innym rozwiązaniem, choć rzadziej spotykamy, jest zamontowanie zlewozmywaka w narożniku. Jeżeli tylko wiemy, że taki układ będzie dla nas wygodny i funkcjonalny, możemy zamontować zlew także w wyspie kuchennej.

Warto także wziąć pod uwagę fakt, czy jesteśmy prawo- czy leworęczni. Teoretycznie osobie praworęcznej wygodniej będzie, jeśli zlew będzie znajdował się po prawej stronie kuchenki. W przypadku osób leworęcznych – na odwrót. Sytuacja wygląda podobnie, jeśli chodzi o umiejscowienie zlewozmywakowego ociekacza. Stosowanie się do tego typu zasad nie jest jednak regułą i nie sprawdza się w każdym wypadku, dlatego też powinniśmy sami ocenić, które rozwiązanie będzie dla nas najkorzystniejsze.

Przeczytaj również tę poradę:  http://centrumpr.pl/artykul/czy-wyspa-kuchenna-to-dobry-pomysl,65517.html

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Majkel007

37 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758