Bez kategorii
Like

Michał Karnowski: “Planujemy duży horyzontalny portal typu Wirtualna Polska i Onet”

26/01/2013
822 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

To jest bardzo poważne przedsięwzięcie, dość kosztowne, ale trochę takie dla lemingów. Musieliśmy często poskromić swoje ambicje, albo pewne rzeczy robić skromniej dlatego, że musi to się zamykać, musi się budżetować.

0


 

 

 

A Portal 2 Freedom (Portal do Wolności) by L. Silverwolf

 

 

Michał Karnowski: “Planujemy duży horyzontalny portal typu Wirtualna Polska i Onet”

 

W czasie spotkania w Klubie Ronina na temt "Nowe media na prawicy: Wildstein (TV Republika), Karnowski (W Sieci) i Gursztyn (Do Rzeczy)" Michał Karnowski m.in. powiedział:

(…)
Podobnie jak Piotr Gursztyn, również Michał Karnowski nawiązał do dziedzictwa „Uważam Rze”:
„W momencie, w którym rozpadło się „Uważam Rze”, które też miałem przyjemność tworzyć od początku, tak samo jak mój brat, jak Maciej Pawlicki, jak Mazurek i Zalewski, jak Piotr Zaremba. […] Nie ma sensu wracać do tego, dlaczego te inicjatywy się rozeszły, dlaczego te potencjały troszkę się podzieliły. […] Czasami się różnimy ideowo, czasami decydują może ludzkie ambicje, po obu stronach – absolutnie niczego nie wyróżniam, czasami to są trochę różne pomysły na pismo, czasami to idzie pokoleniowo, w rozmaity sposób.

Bez wątpienia jest tak, że w skutek całego zawirowania ta konserwatywna scena publiczna będzie bogatsza dlatego, że ileś osób się spięło, ileś osób uwierzyło w siebie i mamy do czynienia z dwoma silnymi projektami. […]

Mam poczucie, że spokojnie zmieszczą się dwa tytuły. Sprzedaż tygodnika „W sieci”: numer z 7 stycznia sprzedaliśmy w 127 tys. egzemplarzy. Każdy numer sprzedaje się powyżej 120 tys.”

Michał Karnowski zaznaczył, że „W Sieci” tworzone jest w dużej mierze w oparciu o portale internetowe, natomiast na taki „superteam” jaki ma „Do Rzeczy” wydawcy „W Sieci” po prostu nie stać.
„Musieliśmy często poskromić swoje ambicje, albo pewne rzeczy robić skromniej dlatego, że musi to się zamykać, musi się budżetować. […]

Planujemy duży horyzontalny portal typu Wirtualna Polska i Onet. To jest bardzo poważne przedsięwzięcie, dość kosztowne, ale trochę takie dla lemingów. […] Na tym budujemy przyszłość, że to będzie się wzajemnie napędzało, wspierało.”

Nawiązując do przyczyn powstania dwóch pism, Karnowski spointował „Bardzo możliwe, że ten rój pszczół był już za duży i że rodziny pszczele wtedy się rozdzielają.” Powstanie dwóch tygodników może być też szansą dla wielu publicystów prawej strony, którzy nie mieścili się poprzednio w „Uważam Rze”.
(…)

Za: http://blogpress.pl/node/15634

 

Michał Karnowski — Urodzony w 1976 roku. Dziennikarz, publicysta, autor książek. Współtwórca zabranego zespołowi tygodnika "Uważam Rze. Inaczej Pisane". Teraz współtworzy tygodnik "w Sieci" i portal w Polityce.pl.  

 

Inne zapisy autora:

0

Andy-aandy
Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816