Globalnie i Lokalnie
Like

“Sieć” Michała Buczaka

06/12/2013
560 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
“Sieć” Michała Buczaka

Niedawno portal legioniści.com zapowiedział premierę nowej książki autorstwa Michała Buczaka pt. „Sieć”. Oczywiście, jako posiadacz dwóch poprzednich książek tego autora, i tej nie mogłem sobie odmówić i wystarczyło tylko czekać do premiery zaplanowanej na 3 grudnia. Opowieść nie jest kontynuacją „Krwi na stadionach” i „Stadionów w ogniu” – raczej mamy tu do czynienia z zupełnie nową formułą narracji w stylu political fiction.

0


Okładka książki "Sieć"

 

Głównym bohaterem jest podinspektor Centralnego Biura Śledczego, Andrzej Kamiński. Akcja rozpoczyna się w Tajlandii, dokąd bohater zostaje wysłany, w celu walki z handlem narkotykami. Jednak po kilku dniach dostaje telefon od przełożonego z Polski – ma natychmiast wracać do kraju,  powodu przydzielenia mu jeszcze ważniejszej misji – w policji na polecenie samego premiera zostaje stworzona specjalna komórka do walki z piłkarskimi fanatykami, w celu wyeliminowania ich ze stadionów przed turniejem Euro 2012. Z początku Kamiński wraz ze swoimi podwładnymi wykonuje wszystkie polecenia służbowe bez szemrania, jednak wkrótce zaczyna się buntować. Odkrywa, że misja „walki z chuliganami” to tak naprawdę tylko jedno dno tej sprawy, a on sam jest pionkiem w brudnej grze polityków partii rządzącej, pociągających za sznurki i będących zawsze o pół kroku przed Andrzejem…

 

„Sieć” to przede wszystkim łakomy kąsek dla kibiców – znajdziemy tu głośne zatrzymania kibiców piłkarskich z ostatnich lat, m.in. pamiętną akcję „Widelec 741”, (zatrzymanie kibiców Legii idących na mecz z Polonią) wywiezienie na komendę kibiców Jagiellonii po pikiecie przed urzędem miasta, czy zatrzymanie kilku kibiców kierujących przemarszem Legionistów na kopiec Powstania Warszawskiego. Nie zabraknie też prowokacji z Marszu Niepodległości…

 

Powieść polecam jednak również i osobom nie związanym ze środowiskiem kibicowskim – w opowieści oprócz policyjnych prowokacji roi się aż od opisów manipulacji mediów i nadzwyczaj interesujących rozmów polityków i biznesmenów.

 

Książkę można już zamawiać w sklepie ultrastreet.pl, prawdopodobnie będzie również wkrótce dostępna w kibicowskich sklepach Legii i prywatnych księgarniach.

 

Autor: Michał Buczak, ” Sieć”, Wydawnictwo TIFOSO 2013

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Ryszard Mocot

11 publikacje
10 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816