Globalnie i Lokalnie
Like

Miało być tak pięknie…

22/07/2014
412 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Miało być tak pięknie…

…a wyszło jak zwykle. Znów cała para poszła w gwizdek. Tyle się napracował w Parlamencie poseł Krzysztof Brejza, żeby w swoim rodzinnym mieście, Inowrocławiu, przywrócić możliwość zdawania na prawo jazdy. Gdy wreszcie udało się zmienić ustawę o kierujących pojazdami i odtrąbiono w Inowrocławiu sukces posła, zaczeła się inowrocławska rzeczywistość.

Na początek okazało się, że miasto nie spełania wymaganych przez rozporządzenie warunków i nie posiada drogi dwujezdniowej o podwyższonej prędkości. Rozpoczęły sie usilne poszukiwania takiej ulicy. Inowrocławska radna sejmiku Elżbieta Piniewska z PO uspokajała – To jest kwestia kosmetyczna. Egzaminy w Inowrocławiu nie są zagrożone.

0


 

 

 

Ku zmartwieniu prezydenta miasta Ryszarda Brejzy, żaden z zarządców dróg dwujezdniowych przebiegających przez Inowrocław, nie widział możliwości podniesienia prędkości na swojej drodze. Ani GDDKiA, ani Starostwo Powiatowe. Nie pozwalały na to warunki bezpieczeństwa ruchu i ich infrastruktura. Temu ostatniemu nawet zarzucano działanie na złość prezydentowi z pobudek politycznych.

Wreszcie wymyślono rozwiązanie. Pod zarządem prezydenta jest dwustumetrowy odcinek drogi dwujezdniowej i ktoś rzucił hasło, że wystarczy podnieść prędkość na odcinku 100 metrów i będzie OK.

 

 

Jak pomyślano, tak zrobiono. Nie ma to nic wspólnego z zasadami bezpieczeństwa, ale ktoś się pod tym podpisał. Ogłoszono następny sukces i… cisza. Rozbudzono nadzieje wśród mieszkańców, szczególnie młodych i oni czekają… i się śmieją.

 

 

 

 

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
lub czasopisma

Jestem taksówkarzem ( w zawieszeniu :) ). Jestem członkiem Stowarzyszenia Prawo na Drodze. Jestem dziennikarzem obywatelskim portalu 3obieg.pl. Należę do KUKIZ'15. Jestem asystentem społecznym posła Pawła Skuteckiego.

32 publikacje
20 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816