WARTOŚCI
Like

METANOIA – ZMIANA MYŚLENIA!

10/11/2012
558 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Tenże Przyjaciel, objawił mi tajemnicę zakrytą od wieków, a mianowicie to, że Jest Synem Błogosławionego Boga Ojca, a tym samym wyznaczonym przez Niego, Jedynym Jego Pośrednikiem.

0


 

 

TEN SAM ARTYKUŁ SPRZED MIESIĘCY, RAZ JESZCZE!

Kiedy byłem małym chłopcem, moja Mama prowadziła mnie do kościoła, ponieważ przyzwyczajenie, czyli wszechogarniająca katolicka tradycja, kazała jej tam mnie zaprowadzać. Ani ona, ani ja, nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, że „Bóg nie mieszka w kościołach uczynionych ręką ludzką„.

Zobacz: Dzieje Apostolskie 17:24

http://www.nonpossumus.pl/ps/Dz/17.php

 

Kiedy byłem już dużym chłopcem, zapukał do moich drzwi Przyjaciel, Któremu ufam do dzisiaj i wierzę w to, że ufał będę zawsze.

Tenże Przyjaciel, objawił mi tajemnicę zakrytą od wieków, a mianowicie to, że Jest Synem Błogosławionego Boga Ojca, a tym samym wyznaczonym przez Niego, Jedynym Jego Pośrednikiem.

Porzuciłem więc, dzięki Łasce Zbawiciela, „obcych bogów„ i przestałem kłaniać się figurom z kamienia, i spiżu, oraz bałwochwalczym obrazom.

„Obcych bogów„, porzuciła również po pewnym czasie moja Mama.

Kiedy byłem już bardzo dużym chłopcem, zauważyłem, że owa „tradycyjność„ powielana przez lata w katolicyzmie, nie dotyczy tylko tego wyznania, a kto czyta moje artykuły i komentarze, wie o tym, że piszę również, o skostniałych wyznaniach niekatolickich.

Kiedy, moją jeszcze nie tak dawno chłopięcą twarz, pokryły pierwsze rysy umykającego czasu, zaskoczony zostałem tym, że tłumaczenie niektórych bardzo ważnych wyrazów z języka np. greckiego (Nowy Testament), nijak ma się do prawdy. I oto (dzięki łasce Zbawiciela), nie nazwę się dzisiaj „chrześcijaninem„, lecz „uczniem Chrystusowym„, zgodnie z Dziejami Apostolskimi 11:26.

http://www.nonpossumus.pl/ps/Dz/11.php

Jednak greckie „metanoia„, wywarło na mnie nie mniejsze wrażenie. Ów wyraz, tłumaczony na mój rodzimy język, jako „pokuta„, w rzeczy samej, oznacza raczej „zmianę myślenia„, do której to zmiany myślenia, namawiał Jan Zanurzający, błędnie zwany przez masy – Chrzcicielem!

Zatem, zmiana myślenia, nastąpiła również i w moim umyśle, przeniknęła stawy i zdruzgotała kości.

To dziwne!

Niektórzy z uporem twierdzą, że kiedyś sami poznali Prawdę.
Ja zaś uważam, że Prawda może być objawiona przez Kogoś, kto pewnego dnia,  zapuka do człowieczego serca i mu Ją objawi. Jakże wielka to różnica!

Nie wyście mnie wybrali, ale Ja was Wybrałem„- Powiedział Pan Jezus!

Ewangelia według Jana 15:16

http://www.nonpossumus.pl/ps/J/15.php.

Zaiste, wielka różnica.

Powiem Ci, zmień myślenie! Tak, zmień myślenie człowieku!

Poproś o pomoc Przyjaciela!

 

PS

Pozwoliłem sobie na wrzucenie jeszcze raz, arta sprzed kilku miesięcy.

Każdy z Was, w jakiś sposób pożegnał Polonię i Circ.  Nie chcąc być gorszym i ja dedykuję moją pracę, wyżej wymienionym Paniom!

 

0

57KerenOr http://57kerenor.blogspot.com/

-------------------------------------------------------------------------- NUDA VERITAS (Naga Prawda)! Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi kłamstwa, prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. Znajdziesz mnie również pod adresem: http://57kerenor.nowyekran.net/

130 publikacje
14 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758