SPOŁECZEŃSTWO
2

Męski strój na pogrzeb

05/01/2015
9774 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Męski strój na pogrzeb

Na pogrzebach swój szacunek do zmarłej osoby wyrażamy przede wszystkim swoją obecnością i chęcią ostatniego pożegnania. Żałobnicy zazwyczaj zakładają czarne lub ciemne ubrania, bowiem nie jest to czas i miejsce na modowe eksperymenty. Nasz strój powinien być subtelny i formalny, bowiem pogrzeb traktuje się jako wydarzenie formalne. Garnitur i koszula Panowie na pogrzebie bliskich osób powinni pojawić się w garniturze, który jest ubraniem klasycznym. Powinien być jednolity, bowiem w takich sytuacjach kontrastowe zestawienia nie wchodzą w grę. Z ceremonią pogrzebową kojarzy nam się przede wszystkim kolor czarny, jednak nie jest on obowiązkowy. Panowie zdają sobie sprawę z tego, że na co dzień garnitur w tym kolorze jest mało praktyczny, więc rzadko mają go w swojej szafie. Błędem nie będzie założenie […]

0


Na pogrzebach swój szacunek do zmarłej osoby wyrażamy przede wszystkim swoją obecnością i chęcią ostatniego pożegnania. Żałobnicy zazwyczaj zakładają czarne lub ciemne ubrania, bowiem nie jest to czas i miejsce na modowe eksperymenty. Nasz strój powinien być subtelny i formalny, bowiem pogrzeb traktuje się jako wydarzenie formalne.

Garnitur i koszula

Panowie na pogrzebie bliskich osób powinni pojawić się w garniturze, który jest ubraniem klasycznym. Powinien być jednolity, bowiem w takich sytuacjach kontrastowe zestawienia nie wchodzą w grę. Z ceremonią pogrzebową kojarzy nam się przede wszystkim kolor czarny, jednak nie jest on obowiązkowy. Panowie zdają sobie sprawę z tego, że na co dzień garnitur w tym kolorze jest mało praktyczny, więc rzadko mają go w swojej szafie. Błędem nie będzie założenie garnituru grafitowego czy też w ciemnych odcieniach szarości. Jeżeli nasz garnitur jest w kolorze granatowym, to również możemy go założyć na ceremonię pogrzebową. Najważniejsze, aby kolor był stonowany i stosowany do sytuacji. Mężczyźni często na pogrzeby zakładają czarne koszule, które jednak nie do końca dobrze wyglądają w zestawieniu z ciemnym garniturem. Należy pamiętać, że kolorem najbardziej formalnym i ponadczasowym jest biel. Dlatego pierwszym wyborem powinna być koszula właśnie w tym kolorze, która każdemu mężczyźnie doda elegancji i jednocześnie podkreśli nasz szacunek do zmarłego.

Buty i dodatki

Buty na pogrzeb należy dobierać na takiej samej zasadzie jak na inne formalne okazje. Przede wszystkim wybierzmy model wiązany, który najlepiej pasuje do oficjalnego zestawienia. Najbardziej odpowiednie będą buty w kolorze czarnym, jeżeli jednak do garnituru mamy dopasowane brązowe obuwie, to również nie będzie to żaden błąd. Pamiętajmy również o istotnych dodatkach, które będą dopełnieniem ubioru. Zrezygnujmy z kolorowych krawatów oraz z tych, które mają różnego rodzaju wzory i motywy. Najlepszym wyborem będzie materiałowy, matowy krawat w kolorze czarnym. W dalszej kolejności możemy dopasować do naszego stroju krawat granatowy lub szary.

Aby przeczytać o niecodziennych, kosmicznych pogrzebach, zajrzyj tutaj.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Alicja Rewa

2 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816