Globalnie i Lokalnie
Like

Merkel obiecuje Niemcom usunąć Orbana

21/05/2013
1085 Wyświetlenia
5 Komentarze
18 minut czytania
Merkel obiecuje Niemcom usunąć Orbana

Angela Merkel „Zrobimy wszystko, aby zawrócić Węgry na właściwą drogę. Ale od razu nie wyślemy kawalerii”. „…(źródło )   Viktor Orban „ „Niemcy już raz wysłali kawalerię na Węgry pod postacią czołgów. Naszą prośbą jest, aby tego nie czyniły powtórnie, bo nie był to najlepszy pomysł”. Miał na myśli tzw. operację Margarethe wiosną 1944 roku, kiedy odziały Wehrmachtu oraz SS opanowały Węgry, pragnąc tym samym zapobiec wyłamaniu się wcześniej wiernego sojusznika z koalicji wojennej. „…(źródło )   Były „Prezydent Republiki Federalnej Niemiec Horst Koehler „…..”„ Kraj o naszych rozmiarach oraz z tak zorientowany na eksport musi czasamiwysłać swoje oddziały aby bronić swoich ekonomicznych interesów  , „…(więcej )   2011 rok . Analityk polityczny Daily Telegraph Peter Oborne w swoim tekście […]

0


Angela Merkel „Zrobimy wszystko, aby zawrócić Węgry na właściwą drogę. Ale od razu nie wyślemy kawalerii”. „…(źródło )

 

Viktor Orban „ „Niemcy już raz wysłali kawalerię na Węgry pod postacią czołgów. Naszą prośbą jest, aby tego nie czyniły powtórnie, bo nie był to najlepszy pomysł”. Miał na myśli tzw. operację Margarethe wiosną 1944 roku, kiedy odziały Wehrmachtu oraz SS opanowały Węgry, pragnąc tym samym zapobiec wyłamaniu się wcześniej wiernego sojusznika z koalicji wojennej. „…(źródło )

 

Były „Prezydent Republiki Federalnej Niemiec Horst Koehler „…..”„ Kraj o naszych rozmiarach oraz z tak zorientowany na eksport musi czasamiwysłać swoje oddziały aby bronić swoich ekonomicznych interesów  , „…(więcej )

 

2011 rok . Analityk polityczny Daily Telegraph Peter Oborne w swoim tekście zatytułowanym Kryzys euro pozwoli Niemcom zbudować imperium, o którym od zawsze marzyli „ ( The euro crisis will give Germany the empire it’s always dreamed of . „pisze „ oznacza ekonomiczne zniszczenie większości europejskich południowych krajów. I rzeczywiście ten proces jest już bardzo zaawansowany. Z powodu swojego członkostwa w eurozonie peryferyjne państwa , takie jak Grecja i Portugalia w rosnącym stopniu Włochy i Hiszpania poddane są procesowi wymuszonej deindustralizacji , odprzemysłowienia . Ekonomiczna suwerenność zostanie całkowicie zniszczona , zostaną sprowadzone do pozycji państw wasalnych „ ..( więcej )

 

 

Żona Sikorskiego o nowym kolonializmie niemieckim „ Anne Applebaum „. Wprawdzie Unia Europejska od zawsze wymagała od krajów członkowskich rezygnacji z części suwerenności, ale Grecja właściwie nie zachowa już żadnej suwerenności. Umowy z MFW również są obwarowane warunkami, ale język, w jakim je sformułowano, jest nieco inny: zadłużony kraj prosi o pomoc, fundusz reaguje. W tym przypadku UE postanowiła, co Grecja ma zrobić. Nie sądzę, by ktokolwiek zdawał sobie sprawę, że UE ma aż taką władzę nad swoimi członkami. A na pewno nie wiedzieli o tym Grecy.”…” jawne narzucenie Grecji woli UE posłuży także jako ostrzeżenie dla innych,”…” Ale jeśli łamiesz zasady, ryzykujesz znalezienie się pod obcą finansową okupacją. Jeszcze chyba nie ukuliśmy nazwy na to zjawisko – może neo-euro-kolonializm? – ale niepostrzeżenie już nadeszło.” ….(więcej )

 

– Jesteśmy dumni, że możemy wziąć udział w oporze przeciw międzynarodowemu finansowemu terroryzmowi „….„W kolejną sobotę siły popierające Fidesz i Orbána chcą zwołać przy placu Bohaterów setki tysięcy zwolenników rządu i nowej konstytucji. „…(więcej )

 

 

2010 rok „Krasnodębski o rozpoczętym niemieckim ataku medialnym na Węgry”…” Krasnodębski  w tekście pod mądrym tytułem „ Brońmy  demokracji „ napisał  „We „Frankfurter Allgemeine Zeitung” ukazał się 14 sierpnia alarmistyczny artykuł, opisujący rosnące zagrożenie dla demokracji w jednym z państw „nowej Europy”. Obóz rządzący skupia w swym ręku całość władzy, naruszając zasadę jej podziału. Opanował Trybunał Konstytucyjny, zmieniając zasady wybierania sędziów, a urząd prezydenta państwa objął polityk, który jest blisko związany z premierem. Nowo wybrany prezydent od razu zadeklarował, że będzie wspierał rząd. Także obsada stanowiska prokuratora generalnego i rzecznika praw obywatelskich oraz przewodniczącego Sądu Najwyższego obsadzane są przez większość parlamentarną.”…” który przez osiem lat z ramienia SzDSz, partii nieco podobnej do naszej dawnej UW, zasiadał w węgierskim parlamencie. Przez 14 lat rządziła ona Węgrami w koalicji z postkomunistami. Rządy te doprowadziły Węgry do stanu zapaści gospodarczej.Ale z korupcją, układami, błędną polityką gospodarczą, cynizmem i postkomunizmem można się przecież jakoś pogodzić, zwłaszcza zagranicy. Teraz zaś grozi demokracji węgierskiej prawdziwa katastrofa” „…(więcej )

 

W 1915 roku Niemcy stworzyły koncepcję Mitteleuropy . A konkretnie Friedricha Naumann , który swoja koncepcje ogłosił w książce pod tym samym tytułem . „ W jej myśl ta część Europy miała stać się podporządkowanym państwu niemieckiemu tworem gospodarczo-politycznym „ …” Rejon miał być wykorzystywanym gospodarczo zapleczem imperium Niemieckiego, a jego zasoby miały służyć udanej rywalizacji z Anglią na arenie światowej w celu uzyskania pozycji wiodącego mocarstwa. Organizacja ekonomiczna opierałaby się na dominacji Niemiec, które narzuciłyby szereg korzystnych dla siebie umów ekonomicznych z podległymi im satelickimi państwami takimi jak Ukraina czy Polska Populacja na podporządkowanych terenach stopniowo byłaby germanizowana, „…(więcej )

 

Video Michalkiewicza z wykładem na temat Mitteleuropy i Polski jako gospodarki peryferyjnej Niemiec „…(więcej )

—–

Mój komentarz

 

Sikorski w swoim expose aby przekonać Polaków do serwilistycznej polityki stronnictwa pruskiego wobec Niemiec powiedział

 

Sikorski w expose „ Z Niemcami łączy nas wspólnota interesów i demokratycznych wartości.Kraj ten ugruntował swoją kluczową pozycję na Kontynencie. W naszym interesie jest, aby Niemcy oddziaływały na Europę w ramach mechanizmu konsultacji, na które państwa członkowskie – a więc także my – mają spory wpływ. Alternatywa, czyli przywództwo Niemiec „metodami tradycyjnymi”, jak to ujął pewien polityk CDU, byłaby gorsza. „…..(więcej)

 

Jakimiż to tradycyjnymi niemieckimi metodami straszył Polaków Sikorski . Czołgami , których na razie kanclerz Niemiec Merkel w swojej wspaniałomyślności nie wysyła z interwencja zbrojna na Węgry . Prezydent Niemiec w chwili szczerości zdradził doktrynę polityczną zgodnie z która Niemcy maja prawo wysłać Bundeswehrę i najechać obcy kraj tylko po to aby zabezpieczyć swoje interesy gospodarcze . Co w takim razie w sytuacji , gdy zostaną zagrożone geostrategiczne interesy gospodarcze i polityczne

 

Obawy Sikorskiego są jak najbardziej uzasadnione. Jeśli Polska i Węgry nie zaakceptują bycia peryferiami w niemieckiej „ gospodarce wielkiego obszaru „ to Niemcy zrealizują swoje interesy „metodami tradycyjnymi „.

 

Merkel obiecała że zrobi wszystko , aby de facto pozbyć się Orbana , z tym że na razie wykluczyła wysłanie tam niemieckiego żołdactwa .

 

Na razie Niemcy zajęte są wyniszczaniem ekonomicznym i populacyjnym krajów Europy, aby na zgliszczach ich gospodarek i społeczeństw ufundować IV Rzeszę . Węgrzy dzięki swojemu powstańczemu zrywowi wyborczemu postawili się Niemcom .

 

Reformy Orbana zaczynają przynosić owoce . 10 procentowy podatek dochodowy, opodatkowanie kolonialnych koncernów , wysokie ulgi rodzinne dla pracujących Węgrów z jednej strony i obcięcie zasiłków dla socjalistycznego lumpenelektoratu doprowadziły do wzrostu gospodarczego .

 

Węgry Orbana mogą być tym wybojem , na którym barak IV Rzeszy ciągnięty przez chabety typu Sikorski i Tusk się wykolei .

 

W miarę sukcesów Węgrów pod przywództwem Orbana metody ich zniszczenia ze strony Niemiec będą coraz drastyczniejsze . Niemcy uzbrajają się po zęby. Bundeswehrę przekształcają w siły szybkiego reagowania , w jeden wielki korpus ekspedycyjny. Węgry mogą być pierwszym krajem , na którym Niemcy przetestują zaprowadzanie porządku przy udziale swojego żołdactwa .

 

video dr Izabela Gaworowska-Burzyńska TVG-9 Gdański Klub Myśli Politycznej 

Wykład o Mitteleuropie

 

 

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

 

Victor Orban „Przyjaźń polsko-węgierska oparta na istniejącej od zarania dziejów solidarności między naszymi narodami może być traktowana jako ideowy pierwowzór Unii Europejskiej – pisze premier Węgier „Najważniejszy wspólny interes Europy Środkowej ma jednak wymiar nie tyle regionalny, ile kontynentalny. A jest nim wzmocnienie Unii Europejskiej jako całości, uczynienie jej bardziej przyjazną oraz zapewnienie jej bezpiecznego rozwoju w zmieniającym się świecie. Również dlatego na węgierską i polską prezydencję spada ogromna odpowiedzialność. „..

„Nadchodzi rok Europy Środkowej w Unii Europejskiej. W pierwszej połowie 2011 roku Węgry, a w drugiej Polska obejmą prezydencję Rady Unii Europejskiej. W tym samym czasie Litwa będzie przewodziła Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, a Ukraina Komitetowi Ministrów Rady Europy. „….„Dlaczego Europa Środkowa jest dla nas ważna? Przede wszystkim dlatego, że ją kochamy. Region ten jest większą ojczyzną, zarówno dla nas, Węgrów, jak i pozostałych narodów zamieszkujących te tereny. Stąd bierze się naturalne dla nas, Węgrów, uczucie, że w Polsce czujemy się znacznie bardziej u siebie niż w innych rejonach świata. Między krajami Europy Środkowej jest bowiem pewne podobieństwo, mieszkające na tym obszarze narody tworzą wspólnotę i jako jej członkowie – jak zwykło się mówić – „rozumieją się w pół słowa„.”…”Pewne natomiast jest to, że zawierane są nowe porozumienia i sojusze, a ten proces daje nam, narodom środkowoeuropejskim, wielkie możliwości. Cały region może zostać dowartościowany, jeśli zdołamy sprostać temu procesowi i wystąpić w jego ramach jako inicjatorzy.”…” Niewiele jest przykładów współpracy międzynarodowej, które mogłyby się poszczycić tyloma sukcesami, co Grupa Wyszehradzka. „…”Ważne Partnerstwo Wschodnie”Ważną dla nas wspólną sprawą jest los naszych sąsiadów na Wschodzie – a zatem także dotycząca ich inicjatywa UE, czyli Partnerstwo Wschodnie. Ten program unijny daje niezwykłą możliwość wydobycia naszych wschodnich sąsiadów z mroków zapomnienia w unijnej świadomości. Stawką jest możliwość stworzenia poprzez inicjowane także przez nich projekty wspólnej (a więc także razem z nimi) wizji UE w odniesieniu do Ukrainy, Mołdawii i Białorusi oraz trzech państw kaukaskich. W tej sprawie interesy państw środkowoeuropejskich – a zwłaszcza Węgier i Polski – są zbieżne. Dochodzi do tego kwestia dotycząca także całej Unii – za sprawą przewodnictwa UE stronie węgierskiej i polskiej przypadła istotna rola w dynamizacji tego programu. „…”Na koniec Premier Węgier przestrzega Polskę  słowami „Na razie warto zachować w pamięci słowa XV-wiecznego kronikarza Jana Długosza, który – być może jako pierwszy w historii – w pełni świadomie pisał o przyjaźni polsko-węgierskiej. Przytoczył on słowa wypowiedziane ponad 1000 lat temu przez papieża Sylwestra II, który przekazując przedstawicielowi narodu węgierskiego klejnoty koronne, podobno napomniał stojących przed nim posłów polskich i węgierskich, by póki świat światem ich narody żyły w przyjaźni, wzajemnie się wspierając, bo gdyby którykolwiek z nich chciał przyczynić się do zguby drugiego, także na siebie ściągnie nieszczęście „ ( więcej )

 

 

Kard. Meisner „Nie możemy odbierać Hiszpanom czy Portugalczykom młodzieży, a zatem ich przyszłości, bo to jest egoizm „….”odciąganie kobiet od rodziny, by wykorzystać je jako siłę roboczą, przypomina tragiczną sytuację NRD „….(źródło )

 

Szef MSZ Węgier János Martonyi „Nasze wspólne miejscew Europie „…”Europa Środkowa to nie tylko pojęcie geograficzne i polityczne. To wspólnota kulturowa „…..”Niestety w tle krytyki 
Węgier stoją nierzadko motywacje polityczno-ideologiczne „….”Grupa Wyszehradzka to dla nas istotny czynnik określający nasze powiązania w perspektywie geopolitycznej i ekonomicznej.Dlatego staramy się włączać w jak największą liczbę inicjatyw, także tych wykraczających poza ściśle rozumianą Grupę Wyszehradzką, na przykład w inicjatywy w ramach Partnerstwa Wschodniego. Współdziałamy na rzecz bezpieczeństwa energetycznego, rozwoju infrastruktury regionalnej, polityki zatrudnienia. Wspólnie występujemy na forum Unii Europejskiej – choćby w czasie dyskusji o unijnym budżecie. Na szczęście udało nam się dojść do wspólnych wniosków, że współdziałając, osiągniemy więcej, niż konkurując ze sobą.”…..(źródło )

 

Sławomir Sieradzki „O całej sprawie napisał lewicowy „der Spiegel”, który od razu zacytował też postkomunistycznych polityków węgierskich będących w opozycji, którzy byli „przerażeni” wypowiedzią Orbana.„Der Spiegel” zacytował także dziennik „Népszabadság” należący do koncernu Ringier (w Polsce ta szwajcarska spółka tworzy z niemieckim Axel Springer konsorcjum wydające np. tygodnik „Newsweek” – przyp. red.), który napisał, że „dzisiejsi Niemcy nie przyjeżdżają kawalerią, czy czołgami, lecz samochodami”.Sytuacja na Węgrzech i w Polsce pokazuje, że „Matka Chrzestna” Europy, czyli niemiecka kanclerz jest pod szczególną ochroną establishmentu lewicowo-liberalnego. Warto obserwować ten proces rozwoju swoistej „demokracji unijnej”.”…(źródło )

 

Janke „ Konieczna interwencja NATO na Węgrzech„ Panujący w Budapeszcie reżim właśnie uchwalił, że państwo węgierskie ma bronić instytucji rodziny, a rodzina to związek mężczyzny i kobiety. „…..”Na szczęście reakcja cywilizowanego świata jest stanowcza. Ministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Danii, Finlandii Holandii domagają się wprowadzenia cięć w unijnych funduszach dla państw członkowskich „naruszających demokratyczne wartości”. Rzeczniczka Komisji Europejskiej zapowiada, że „w razie konieczności użyte zostaną wszelkie środki, aby na Węgrzech przestrzegane były rządy prawa”. „…..”Kobieta i mężczyzna? Dziecko – rodzic? Miarka się przebrała. Tu reakcja Komisji Europejskiej nie wystarczy. Konieczne są stanowcze działania wojsk NATO. „ ….(więcej )

 

video dr Izabela Gaworowska-Burzyńska TVG-9 Gdański Klub Myśli Politycznej – Wykład o Mitteleuropie

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758