Bez kategorii
Like

Mec. Stefan Hambura: Ja stawiam tylko pytania

05/01/2013
459 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Dziennikarz niemiecki Jan Puhl opisuje w portalu spiegel.de działalność mec. Stefana Hambury.

0


 

Link – http://www.spiegel.de/politik/ausland/smolensk-rechtsanwalt-hambura-will-den-flugzeugabsturz-aufklaeren-a-875471.html  – I nie jest szczególnie przychylny prawnikowi urodzonemu w 1961r. w Gliwicach, zamieszkałemu od 1979r. w Niemczech. Wzmiankuje redaktor o traumie Polaków po 10 kwietnia 2010 roku, traumie wzmocnionej znacznymi rozbieżnościami w wynikach śledztwa i "właśnie adwokat z Berlina chce wyjaśnić, jak doszło do tragedii smoleńskiej – pisze Jan Puhl. – Wyprawą wojenną jest też walka Stefana Hambury  z polskim rządem".

W opisie tragedii nie wykracza spiegel.de poza kłamliwe ustalenia moskiewskiego MAK: "Wówczas samolot prezydenta Lecha Kaczyńskiego zanurzył się zbyt głęboko przy lądowaniu w gęstej mgle, ściął brzozę i rozbił się. (…) Jest jednak wielu Polaków, którzy nie mogą sie z tym pogodzić i Stefan Hambura należy do tej grupy. Także jego upór przyczynił się do tego, że katastrofa z 10 kwietnia 2010r. jest ciągle na porządku dziennym w Polsce i że premier Donald Tusk (ein liberaler Merkel – Freund) ma problem".

Jan Puhl z przekąsem opowiada o zaangażowaniu politycznym mecenasa, który broni Polaków w sądach niemieckich, gdy rozchodzi się o sprawy finansowe. "Gdzie znaczenie Polski jest zagrożone, gdzie Polacy czują się poszkodowani przez Niemców, tam jest Hambura – stwierdza spiegel.de. – Adwokat reprezentuje także polskich rodziców, którzy czują się pokrzywdzeni przez niemieckich partnerów i urzędy młodzieży".

Od wielu lat próbuje Hambura zorganizować mniejszość narodową obejmującą 1,1 miliona obywateli pochodzących z Polski. Ale mecenas nie ma wsparcia i jest zajęty sprawą smoleńską. "Wprawdzie dwie komisje śledcze – pisze niemiecki portal – doszły do wniosku, że łańcuch błędów polskich pilotów i rosyjskich kontrolerów spowodował nieszczęście. Ale dla Kaczyńskiego i jego stronników jest jasne:  to był rosyjski zamach".

"Hambura jest zbyt przebiegły, by potwierdzać spiskowe teorie. Ja stawiam tylko pytania – mówi. – Na przykład, dlaczego czarna skrzynka i wrak samolotu pozostają do dzisiaj w rosyjskich rękach? Jak mogło dojść do zamiany zwłok w trumnach?"

Czy mecenas czuje się bardziej Polakiem czy Niemcem? – pyta dziennikarz i pisze: "Stefan Hambura zastanawia się długo i odpowiada po polsku: Siedzę na barykadzie, a to może czasem bardzo boleć".

Inne zapisy autora:

0

Avatar
zygmuntbialas

NULL

260 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816