Bez kategorii
Like

,,Matoł” zemścił się na kibicach

22/09/2012
355 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Minister Gowin będzie miał pełne ręce roboty.

0


 

Jak donosi niezalezna.pl , sąd w Białymstoku skazał na kary grzywny kilkudziesięciu kibiców za zakłócanie spokoju i porządku publicznego oraz za lekceważenie i obrażanie konstytucyjnych organów RP.

 

W pierwszej kwestii, czyli zbyt głośnego zachowania, wyrażającego się wznoszeniem okrzyków proponuję obliczyć koszt wszystkich zasądzonych kar z jednej strony oraz z drugiej, sumaryczne koszty postępowania organów porządkowych, przygotowujących akt oskarżenia oraz koszta sadowe. Nie wiem, ale mam wątpliwości aby działania drugiej strony były korzystne z ekonomicznego punktu widzenia. Być może wystarczyłyby inne tańsze środki rozwiązania tego problemu.

 

Zdania „Donald matole, twój rząd obalą kibole” i „Precz z komuną” ,które były podstawą oskarżenia o lekceważenie i obrażanie organów RP nie zawierają żadnych istotnych treści, które wskazywałyby na jakąkolwiek podstawę oskarżania. Więcej, hasło„Precz z komuną”jest potwierdzeniem, wręcz wykrzyczeniem, zgodności myśli kibiców z intencją art. 256 kk :

 

,,Art. 256.Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lubnawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

gdyż komuna jako ustrój totalitarny nie może być propagowany, stąd kibice mówią ,,Precz”. Nie widziałem pisemnego uzasadnienia sądu, ale jeśli takie zdanie zostało uznane przez sąd za obraźliwe, to złożę zawiadomienie o ewidentnym, do bulu, popełnieniu przestępstwa za czyn dokonany przez sąd, omawiany w art. 256 kk. Nie może być tak, aby sąd nawoływał do powrotu komuny poprzez zanegowanie zgodnego z prawem hasła ,,Precz z komuną”, które wyraża dezaprobatę do totalitarnego systemu, zwanego komuną.

 

W drugiej kwestii, ,,twój rząd obalą kibole” nie jest nawoływaniem do popełnienia jakieś czynu zabronionego a tylko wyrażeniem przypuszczenia, ze względu na użyty w tej kwestii czas przyszły. Nie jest to tryb rozkazujący a tylko przypuszczający. Jak chodzi o słowo ,,Donald”, li-to-ści. Kojarzenie tego słowa z organem konstytucyjnym jest tak daleko idąca nadinterpretacją, że natychmiast po przeczytaniu pisemnego uzasadnienia wyroku w sprawie ukarania kibiców, złożę wniosek do ministra sprawiedliwości Pana Jarosława Gowina o to, aby przeprowadził kontrolę tego postępowania i przede wszystkim wniósł o przebadanie psychiatryczne sędziów prowadzących tą sprawę.

Dodatkowo, gdyby okazało się, że sąd uznał słowo ,,matoł” za tożsame z organem państwa, reprezentowanym przez Prezesa Rady Ministrów, to złożę zawiadomienie o ewidentnym przestępstwie dotyczącym obrazy osoby Donalda Tuska, popełnionym przez sąd. Nie podejrzewam, aby którykolwiek ze skazanych kibiców przyznał się, kogo miał na myśli mówiąc czy wykrzykując powyższe hasła. Natomiast sąd tak będzie twierdził, o ile zostanie to uwzględnione w pisemnym uzasadnieniu wyroku.

 

http://niezalezna.pl/33122-masowe-grzywny-za-tuska-matola

 

Inne zapisy autora:

0

Polaczok
Polaczok

Tu jest Polska

105 publikacje
95 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816