HYDE PARK
Like

Materace – przegląd najpopularniejszych modeli

30/07/2018
674 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Materace – przegląd najpopularniejszych modeli

Każdy może mieć dzisiaj materace jakie chce. Jest bowiem w czym wybierać. Które materace są jednak godne polecenia?

0


Czy materace sprężynowe to dobry wybór?

Z pewnością zacząć należy od materacy sprężynowych, które mimo upływu lat nie tracą swojej popularności. Ich konstrukcja jest stosunkowo prosta – naciągnięta sprężyna przymocowana jest do sztywnego drutu. Jak się jednak okazuje, jest to genialne rozwiązanie, które nie tylko zapewnia wygodę, ale również długą żywotność materaca.

Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze, że materace sprężynowe mogą być konstruowane różnymi technikami. Nie zawsze wykorzystuje się też te same materiały. Dlatego też nie można powiedzieć z całą pewnością, że dany materac będzie wytrzymały, jeśli nie pozna się jego parametrów.

Materace sprężynowe znajdują wiele zastosowań. Przede wszystkim, wielu ludzi wykorzystuje je w swoich sypialniach. Co ciekawe, dosyć często są one wybierane na materac dziecięce. Wynika to głównie z nieco niższej ceny tego rodzaju materacy. Rodzice nie chcą wydawać na materace dla dzieci, wiedząc, że zostaną dosyć szybko zużyte. Jednocześnie, pragną wygody i bezpieczeństwa dla dzieci. Materace sprężynowe zwykle zapewniają jedno i drugie.

Materace z kieszeniami

Ulepszonymi materacami sprężynowymi są tzw. materace kieszeniowe. Ich konstrukcja jest odmienna, gdyż nieobecny jest drut. Sprężyna natomiast nie jest rozciągnięta, lecz włożona do kieszonek, których może być w jednym materacu nawet kilkaset. Co daje takie rozwiązanie? – Materace kieszeniowe, dzięki niezależnej pracy sprężyn, charakteryzują się elastycznością punktową, czyli uginają się tylko w miejscu nacisku, w przeciwieństwie do materace bonellowych, które mają elastyczność powierzchniową – udzielił nam informacji pracownik sklepu Materace-dla-Ciebie.pl.

Od solidności sklejenia kieszeni zależy, czy sprężyny nie wyjdą z materaca. Jeśli bowiem klej puści lub też materiał się przerwie, ryzyko takiego wypadku znacząco wzrasta. Najlepsze materace kieszonkowe mogą dobrze służyć przez wiele lat.

Materace kieszeniowe są dziś prawdopodobnie najpopularniejszymi materacami wykorzystywanymi w sypialniach. Ponadto, znajdują one również wiele innych zastosowań. Między innymi, wykorzystuje się je bardzo często w szpitalach. Pacjenci szpitali często leżą na łóżkach bez przerwy, ponadto miewają problemy z układem szkieletowym. Z tego też względu, jak nikt inny potrzebują wygodnych materacy.

Pianka zamiast sprężyn

Coraz częściej można dziś również trafić na materace, które zamiast ze sprężyn wykonane są z pianki. Czy są one godne polecenia? Jaka jest jakość tego typu materacy?

Trudno odpowiedzieć na powyższe pytania, gdyż materace piankowe są zarówno wygodne i trwałe, jak i niekomfortowe i łatwo się niszczą. Oczywiście, wszystko zależy od konkretnego modelu. Największe znaczenie ma rzecz jasna sama pianka. Czasami jest to gąbka, która szybko ulega spłaszczeniu, staje się twarda i trudno na niej leżeć. Nieraz jest to jednak odporna pianka, która nie zmienia struktury nawet przez wiele lat. Dlatego też decydując się na materace piankowe, trzeba dokonać uważnej selekcji.

Warto zwrócić uwagę na elastyczność większości materacy piankowych. W tej kwestii szczególną uwagę zwracają materace lateksowe. Wciąż cieszą się one bardzo dużą popularnością ze względu na wytrzymałość, jak również ciekawą estetykę. W wielu sytuacjach z pewnością warto rozważyć wymianę materacy sprężynowych czy kieszeniowych na lateksowe.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

161 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816