Bez kategorii
Like

Maryja jest niezwykła nawet dla ateistów.. .

14/12/2012
341 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Zapewne wielu z niewierzących ale i niektórych chrześcijan – nie traktujących Maryi z jakimś większym szacunkiem nie zdaje sobie sprawy, że bez Jej zgody, nie istnieliby.. .

0


Gdyby nie Maryja, pewnie Europa i Świat byłby w głębokim zacofaniu cywilizacyjnym.

Nie wierzycie?

No to zróbmy sobie eksperyment intelektualny.

Modne ostatnio święta: 6 grudnia – dzień św. Mikołaja, Gwiazdka – Dzień Bożego Narodzenia, Wielkanocy.

Nawet ów dzień wolny od pracy – niedziela zawdzięczany jest potomstwu Maryi – a więc tym wszystkim którzy uwierzyli w jej Syna i stali się Jego wyznawcami.

Przecież przed chrześcijaństwem, nie było dni wolnych od pracy, panowało niewolnictwo, słabsi byli traktowani jak ścierwo albo siła robocza. Chorzy byli traktowani jak wyrzutkowie.. – skazani na rychłą śmierć albo dogorywanie w lazaretach.. . Chyba, że zachorował ktoś w wysoko postawionym rodzie wtedy i jego traktowanie podczas choroby było inne.

Edukacja? A kogóż było na nią stać, jeśli nie li tylko magnatów i bogaczy.. ?

____________

Maryja Powiedziała jedno TAK, Aniołowi Gabrielowi, który przyszedł z misją od Boga dla Maryi. . Ta zaś nie pytała, nie odkładała decyzji, nie powiedziała Aniołowi: przyjdź za tydzień, a ja się w tym czasie zastanowię. Ba! Nie pytała nawet o zgodę Józefa – jej zaślubionego.

Ona odważnie i natychmiast, powiedziała TAK. Bo wiedziała, że Bogu się nie odmawia. Gdy Bóg prosi, nie pytamy o zdanie "teściowej" albo nawet narzeczonego.. . Ona Boga ukochała ponad wszystko i nie umiała inaczej, jak tylko odpowiedzieć tym zdaniem:

– Oto ja, służebnica Pańska. Niech mi się stanie wg Twojego słowa.

Oto własnie doskonały wzór miłości Boga, doskonała dyspozycyjność wobec Jego planów, doskonała Matka wszystkich ochrzczonych.

Doskonała Matka, której potomstwo zwycięży diabła i jego dzieci.. .

______________

 

Gdyby nie Maryja, żylibyśmy w Europie zacofanej, bez humanizmu płynącego z Ewangelii. Bez idei które zmieniły cywililizację diametralnie. Bo przecież historia świata dzieli się na dwie epoki. Przed i po Narodzeniu JEzusa.

Zaś MAryja zgodziła się na ów przewrót cywilizacyjny – Geniusz Kobiety!

Inne zapisy autora:

0

Avatar
poldek34

27 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758