Artykuły redakcyjne
Like

Marsze Niepodległości poza centrum

05/08/2013
1078 Wyświetlenia
35 Komentarze
12 minut czytania
Marsze Niepodległości poza centrum

Po ostatniej wypowiedzi Mariusza Kamińskiego, szefa warszawskiego PiS i byłego szefa CBA wiemy, że 11 listopada 2013 odbędą się w Warszawie dwa Marsze Niepodległości. Ten oryginalny organizowany przez Ruch Narodowy oraz ten zawłaszczony organizowany przez Prawo i Sprawiedliwość oraz Gazetę Polską. Jeśli o mnie chodzi to zaskoczenie żadne, bo po organizacyjnej secesji Tomasza Sakiewicza w 2012 roku, który pod wydumanym pretekstem postanowił iść wprawdzie tą samą trasą ale jednak osobno – można się było tego spodziewać. Tym bardziej, że już po pierwszym masowym MN, który wyszedł ONR-owi i Młodzieży Wszechpolskiej w 2011 r. widoczne było rozgoryczenie Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że to nie jego impreza, co wyartykułował publicysta Gazety Polskiej Dawid Wildstein pod koniec listopada owego roku twierdząc, że tak naprawdę to PiS jest uprawniony do zorganizowania takiej imprezy więc powinien ją przejąć. Czyli szykują się Marsze Niepodległości x 2. Ale to nie wszystko, rozbitą imprezę patriotyczną czekają dodatkowe utrudnienia sprokurowane przez Tuska i Sikorskiego związane z organizacją tego dnia Konferencji Klimatycznej. Z tym, że nie chodzi tu bynajmniej głównie o zagrożenie na którym skupił się sam Jarosław Kaczyński i komentatorzy polityczni. Nie chodzi o napuszczenie alterglobalistów. Bo niby jak jak jedni w centrum, a drudzy poza. Drudzy, czyli my.

0


Już dziś wiemy, że Tusk kłamał. Ustalone przez naszą redakcję i jawnione dwa dni temu na facebooku fakty, iż decyzja o terminie organizacji w Warszawie Światowej Konferencji Klimatycznej nie została podjęta przez ONZ w 2008 roku – jak raczył publicznie łgać Premier – ale w zaciszu gabinetu Radosława Sikorskiego (na pewno nie bez konsultacji z Donaldem Tuskiem) w styczniu 2013 wskazują, jak bardzo rząd PO jest zdeterminowany, by maksymalnie utrudnić, zmarginalizować lub spacyfikować obchodzenie Święta Niepodległości przez społeczeństwo.

 

Ta prowokacja jest dopełnieniem innych działań podjetych już wcześniej przez Platformę Obywatelską. Takich jak próba przejęcia inicjatywy przez obóz rządowej zdrady narodowej, polegająca na utworzeniu konkurencyjnego, koncesjonowanego, tęczowego Marszu Kotylionowego z Dużym Preziem Komorowskim i Niemniejszym Preziem (ale formalnie drugim) Tuskiem czy próbą siłowej pacyfikacji Marszu Niepodległości przez uzbrojone po zęby oddziały policyjnej prewencji, strzelające z gumowych kul w tłum pełen kobiet i dzieci i niezliczone bandy zamaskowanych, udających kiboli, policyjnych prowokatorów. Dodatkowo organizatorzy Marszu Niepodległości, który w konsekwencji brutalnych ataków policji niemal nie został rozpędzony, musieli rozwiązać kwestię trasy przemarszu i zrezygnować z jego części – tej pod Pomnikiem Piłsudskiego – gdyż pokrywała się ona z trasą państwowego Kotylionu. I to co z tego, że MN odbył się wiele godzin póżniej, wszak nikt nie zmusi służb specjalnych, by nie zabezpieczały 300-osobowego marszyku Prezydenta 5 godzin po jego zakończeniu.

 

Sama pacyfikacja siłowa choć zakłamywana i przemilaczana w głownych mediach odbiła się jednak szerokim echem w Internecie i dotarła do społeczeństwa. Z dumą muszę przypomnieć, że to głownie dzięki dziennikarzom redakcji, której wtedy szefowałem, gdyż transmisje i filmy umieszczone w sieci zszokowały wszystkich do tego stopnia, że zostało zwołane specjalne posiedzenie Komisji Sejmowej dotyczące brutalności policji na którym Poseł Artur Górski z PiS zaprezentował film będący kompilacją nakreconych przez nas materiałów (nie tylko dziennikarzy zawodowych, ale także tych obywatelskich, blogerów czy internautów, którzy nam przesłali to co się udało im zarejestrować). PiS zresztą już wtedy przeżywał swoiste rozdwojenie jaźni, bo z jednej strony Artur Górski pokazujacy relację pobitego przez policjantów 10-letniego chłopca, a z drugiej strony Agent Tomek czyli Poseł Kaczmarek wraz ze wspomnianym Mariuszem Kamińskim gratulujący Policji wspaniałej postawy i ofiarnej postawy w tłumieniu zamieszek. Czysta schizofrenia, po której mocno zostały ograniczone możliwości wspólnej organizacji przez GP i RN czegoś dużego na przyszły 2013 rok.

 

Niemniej, zarówno na Komisji Sejmowej w grudniu 2012 jak i wcześniej w stacjach TV – które w końcu podchwyciły temat od którego Internet aż huczał – Policja musiała się gęsto tłumaczyć za brutalność, a razem z nią czasem  politycy z Platformy Obywatelskiej ją nadzorujący. To była lekcja, nad którą Tusk ze swoją bandą nie mógł przejść do porządku dziennego.

 

Zresztą ten sam numer z palbą w kierunku czoła demonstracji na pewno by nie przeszedł, za bardzo by śmierdział i też nie będzie potrzeby by musiało do niego dojsć. Wszystko już jest przygotowane, by – z pomocą PiSu niestety – upupić i zprowincjonalizować tą niegdyś wielką i groźną imprezę. Mieli na to dwa lata i wygląda na to, że je wykorzystali.

 

Tak jak po Marszu Niepodległości w 2011 roku przygotowano się do przyszłego założenia chomąta narodowi przez wprowadzenie nowelizacji do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, która wprawdzie w listopadzie 2012 nie weszła jeszcze w życie, ale teraz wejdzie dając możliwość odmowy przyjęcia zgłoszenia na przemarsz gdy trasę zabukuje inna grupa lub inne ważne względy, tak po zadymie policyjnej w 2012 Tusk z Sikorskim popracowali nad tym, by pojawiły się dodatkowe względy bezpieczeństwa i pojawiły inne grupy wielotysięczne grupy.

 

I tak będziemy niebawem świadkami sprokurowanej przez rząd niezwykle kłopotliwej sytuacji zarówno dla Ruchu Narodowego jak i Prawa i Sprawiedliwości, jeśli chodzi o organizację Marszów Niepodległości 11 listopada 2013. Po pierwsze Marsz Kotylionowy Bronisława Komorowskiego spowoduje wyłączenie na cały dzień osi Plac Piłsudskiego – Plac Trzech Krzyży – Plac na Rozdrożu – Belweder. Tak jak w tamtym roku. Po drugie mogę się założyć, że Kongres Klimatyczny zostanie zorganizowany i rozlokowany w taki sposób, że wyłączona zostanie oś Plac Bankowy – Marszałkowska – Plac Konstytucji, co zostanie podkreślone stosownymi barierkami i setkami policjantów chroniacych Globalistów rzecz jasna nie przed uczestnikami Marszów Niepodległości, ale chuliganami, alterglobalistami i innymi szumowinami przyjezdnymi w kominiarkach lub bez.

 

Do tego należy dodać zarezerwowanie – oczywiście ze względu na kolejność zgłoszeń – trasy Al. Jana Pawła II – Al. Niepodległości – Trasa Łazienkowska – Wawelska dla alterglobalistów, którzy zapewne zechcą przemaszerować skądś pod samo Ministerstwo Ochrony Środowiska. Kto wie, może jeszcze pojawią się zwolennicy bredzenia o CO2 i walki z efektem cieplarnianym, którym także trzeba będzie zarezerwować miejsce. I to być może nawet bez starań jednych i drugich o dokonanie zgłoszeń tras przemarszu, bo to wszak głównie obcokrajowcy, no ale wiadomo że będą więc mądra władza przewidzi i zastosuje kryteria bezpieczeństwa – tak na wszelki wypadek.

 

Ostatecznie na Marsz Niepodległości, a właściwie ścigające się na kolejność zgłoszeń dwa konkurencyjne Marsze pozostaną peryferie poza centrum Warszawy, ot może Koło i Wola, trasa Górny – Dolny Mokotów lub najlepiej Al. Krakowska czy Mickiewicza. Tam też Warszawa i też piknie. Dojedzie tam cząstka, reszta utknie po drodze w pociągach i autokarach zatrzymanych tylko ze względu na bezpieczeństwo Kongresmenów Klimatu z całego zaczadzonego świata. Przy czym PiS będzie się upominał tylko o swoich, a Winnicki o swoich, a że nikt nie będzie wiedział gdzie swój a gdzie nie swój to wszyscy o nikogo. Oczywiście, jeśli w ogóle autokary jakieś będą do wynajęcia – seria telefonów z ABW, bezpieczeństwo ponad wszystko, potrzeby tych z zagranicy, a firmy przewozowe też mają swoje urzędy skarbowe. Dojdzie do tego wzajemne podkradanie sobie przez organizatorów tych środków transportu.

 

Piszę to z sarkazmem, pamiętając jak “patrioci” sami potrafią sobie robić do farby ale jestem przekonany, że 11 listopada br. Centrum Warszawy będzie zarezerwowane dla uroczystości centralnych, poważnych, rządowych, takich jak oficjalny Marsz Niepodległości (który – kto wie – może teraz zyska taką właśnie nazwę) z Bronkiem na czele oraz Impreza Międzynarodowa pod auspicjami ONZ, za której udaną organizację w Polskie Święto Narodowe odpowiedzialność wzięli Radosław Sikorski i Donald Tusk, a bezpieczeństwa będzie strzegł sam Minister Sienkiewicz, kto wie, może wespół w zespół nie tylko Policji ale i Błękitny Chełmów z napisem UN.

 

Bo w Święto Niepodległości najważniejsi i najbezpieczniejsi muszą być notable oraz goście notabli, też pewnie zechcący złożyć gdzieniegdzie tego dnia wieniec albo dwa. A rozbita na jeden dwa, trzy marsze (raz wypączkowane pączkuje już samo) tłuszcza oraz motłoch, z babami i gówniarzami pakującymi się w zadymy między kibolstwo, faszystów, mohery, leśnych dziadków i inne oszołomstwo niech zaiwania opłotkami.

 

 

Aby grzecznie, bo inaczej w ryj!

 

 

I to z dala od kamer, wszak te będą jak zwykle tam gdzie dzieje się coś pozytywnego, radosnego, klimatycznego, wzniosłego no międzyplanetarnego niemal.

 

Już na pewno będzie się tyle działo ciekawego w Warszawie, że w TV – jeśli kogoś nie zabiją – to ani o Marszu Niepodległości RN ani o innym Marszu Niepodległości PiS mówić nie będą. Ot trzy ostre kłamstwa o ilości, przebiegu i znaczeniu, a dalej wiadomości sportowe.

 

Nie będzie nawet tego jak i gdzie sprostować.

 

Oto prawdziwa zagrywka Tuska: wynocha z Centrum i z centrum zainteresowania.

 

Bo to proszę Państwa furda z tymi naszymi marszykami niepodległości, gdy tu o dobro całej planety chodzi.

 

ŁŁ

marsz

 

Ps. Wszystkim, którzy chcieliby nam pomóc w pełnieniu misji medialnej przypominam, że zbieramy na sprzęt TV i Studio.  Można nam pomóc datkami na konto Fundacji Trucker:

Bank ING: 97 1050 1025 1000 0090 7045 6703
SWIFT: BIC-INGBPLPW
IBAN: PL 97 1050 1025 1000 0090 7045 6703

z dopiskiem “Darowizna na 3obieg.pl”.

Liczy się każdy grosz. Dziękuję też tym czytelnikom, którzy już nam pomogli i prosimy o więcej.

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

 1. Prorok jakiś czy co? Ale zapewne tak będzie. Przyjeżdżałem na ostatnie dwa marsze, ale dzisiaj kombinuję inaczej. Niby dlaczego tylko Warszawa i niewiarygodni dla mnie wodzusie RN? Było nie było, dojazd z kresów kłopotliwy, parkowanie w stolycy jeszcze gorsze, łatwość pacyfikacji i prowokacji.
  Warto zorganizować Marsze Niepodległości w każdym mieście wojewódzkim. Gdy Warszawa prezentuje 20 000 patriotów to suma marszów regionalnych może dać 2 000 000 Polaków. Będzie okazja pokazać NASZĄ siłę i determinację, a psiarnia jest bez szans na zaszkodzenie.
  Obawiam się tylko lamentu rozmaitych Winnickich, co to im pojawi się konkurencja lokalna…
  Zatem Gdańsk na początek, chętnie pomogę (bo ONR jest u nas cieniutki).

  0
  • we Wroclawiu to calkiem fajnie funkckjonuje. w Gdansku tez jest potencjal, choc to bastion liberalow. kibice Lechii ratuja sytuacje…

   0
   • Tylko, czy nie zostanie w ten sposób wylane dziecko z kąpielą? Nie mam jeszcze przemyślanej opinii na ten temat.

    0
    • Dawno temu, zanim trener Zieniawa nas sponiewierał, przypominał słowa Jigoro Kano – bądź jak elastyczna trzcina, ugnij się, ustąp, wyprostuj się, zaatakuj i wygraj. Kopanie się z koniem, kończymy zawsze jednakowo – w szpitalu. Tyle, że w szpitalu (lub w areszcie) wylądują kozaki z Ursusa, a wodzusie będą biadolić w telewizorze.

     0
     • Taktyka sprytu lub ostrego łomotu jest często lepsza w stosunku do chamskiej siły niż czcimy. Jeśli Ruska strzelisz w gębę będzie się ciebie bał, słuchał i cię szanował, jeśli zaczniesz kombinować, się uginač, zachowywać kulturalnie i zgodnie z zasadami będzie sądził że się go boisz i przestanie mieć wszelkie chamulce. Z kim Ci przychodzi walczyć potomkami samurajów lub szaolinu czy enkawudzistów od Stalina? Zastanów się

      0
     • Przepraszam za byka, oczywiście hamulce nie chamulce.
      Nikt nie jest doskonały 😉

      0
    • Redaktor Tomasz chyba złapał fazę… po dobrym piwie Amber mam nadzieję.
     Cieszę się ze spotkania tak ostrego kozaka jak Szanowny Redaktor. Zapraszam więc do pierwszego szeregu Marszu Niepodległości zablokowanego kordonem psiarni. Kogo walimy w mordę? Komorowskiego nie sięgniemy, Tuska takoż, ministra Sienkiewicza też nie. Mamy przed sobą wystraszonych policjantów, chłopców Polaków, naszych sąsiadów, może pociotków, parafian. Fakt, że to oportuniści, konformiści, zeszmacili się dla kasy, ale nie znaczy to, że oni są naszymi wrogami. Tymczasem redaktor z braku możliwości dosięgnięcia PRAWDZIWYCH wrogów zachęca do mszczenia się na przypadkowych mundurowych. Ale chętnie to zobaczę…

     0
     • Redaktor faz złapie więcej i to bez wypicia piwa, hahahah..

      0
     • Widzisz, ja już bywałem w pierwszym szeregu MN. W 2011 oberwałem z armatki i gazem chroniąc aparat fotograficzny a w 2012 zniszczono mi laptopa podczas transmisji na żywo.
      Przypomnij mi w którym momencie piszę o mszczeniu się na przypadkowych policjantach?

      0
   • Pablo napisz coś więcej, potrzebujemy dobrych pomysłów- pozdrawiam

    0
    • Pani Katarzyno, nie jestem alfa i omega. ja zyje poza Polska i nie bardzo mam wene do czegokolwiek. skupiam sie na bardziej przyziemnych sprawach, ewentualnie odprezam sie przy interesujacej mnie ksiazce. ale jesli, mam cos jednak doradzic, to sila informacji wciaz jest najwazniejsza. internet obecnie daje wielkie mozliwosci. jest coraz wiecej organizacji i srodowisk, ktore generalnie laczy wspolny cel. mozna powtorzyc sukces z 2011 i 2012 roku na 11 listopada. strategia ‘oblezonej twierdzy’ jest najprostsza i najskuteczniejsza. jednak diabel tkwi w szczegole. nie moze ludzi przesycac tym tematem, a zainteresowanie wzbudzac stopniowo, az do kulminacyjnego punktu…

     0
     • Dziękuję za odpowiedź,Zgadzam się że diabeł tkwi w szczególe..tak stopniowe krok po kroku, bardzo mądra rada- pozdrawiam serdecznie

      0
 2. w ogole to wyglada na to, ze wiele stron nagle chce przejac zaniedbywane wczesniej swieto narodowe. to co robi ekipa rzadzaca, z tym swoim marszykiem, to faktycznie kpina. tylko blokuja ulice. ale teoretycznie to faktycznie, prezydent panstwa ma prawo robic takie szopki i oni to wlasnie wykorzystuja. mysle, ze nie ma co sie martwic o przekaz w tvn, bo kto jest skazony ich wizja rzeczywistosci, to juz i tak nie da sie do niczego przekonac. nie chodzi nam przeciez o wyprane mozgi, a rozsadnych, samodzielnie myslacych obywateli. jesli chodzi o PiS, to zorganizuja swoj marsz przy udziale Klubow Gazety Polskiej, bo nie chca byc kojarzeni z ewentualnymi ekscesami i wrzucani do worka z chuliganami. zabiegaja o glos przyslowiowej matki Polki, starszego dziadka z laweczki, czy stroniacej od awanturniczego zycia spolecznosci. nie chca tracic glosow. to jednak uwidacznia tez skale nieswiadomosci polityczno-spolecznej w Polsce, a takze wplywu mediow na schematy mysleniowe widzow. za duzo Ryskow z Klanu sie utworzylo. natomiast Ruch Narodowy, jako zbior organizacji tworzacych pierwsze Marsze Niepodleglosci, skorzystal glownie na calej zadymie spowodowanej przyjazdem niemieckich anarchistow i wywolanym przez to gniewem nacjonalistow i chuliganow. to w pewnym sensie plus, ale takze pokazuje slabosc tych organizacji, ktore w zasadzie sa dopiero w okresie raczkujacym. brakuje dojrzalych liderow i dojrzalej mysli politycznej.

  jednak fakt faktem, ten caly szczyt klimatyczny, to kolejny policzek wymierzony w ugrupowania narodowe. prawdopodobnie nie spotka sie z nalezyta reakcja, ale pozostawi kolejny slad na przyszlosc… w koncu pewien bicz spawiedliwosci, czy zemesty jak kto woli, musi ich dosiegnac. dzis czy jutro, to bez znaczenia.

  0
  • Wiem sami sfilmowaliśmy tych Niemców oraz ich chowanie się w “Krytyce Politycznej” i puściliśmy materiały w obieg. A jednak to nie zadymy świadczyły o sile Marszu ale niesłychana ilość młodych ludzi i współdziałanie wielu sił opozycyjnych. A to wynik świetnej organizacji imprezy przez Winnickiego, Holochera, Zawiszę i Tumanowicza.

   Oprawa medialna też miała rzecz jasna swoje znaczenie, ale do tego nie wystarczy zwykła telewizja internetowa, tu trzeba było takich odważnych ludzi z nosem dziennikarskim jak Ci którzy wtedy ze mną współpracowali. To był niesamowity zespół, dzięki któremu przebiliśmy się z prawdą nawet do największych i najbardziej zakłamanych mediów dysponujących setkami kamer, helikopterami, wozami transmisyjnymi itd.

   Ba, nawet udało się z czasem skazać policyjnych bandytów kopiących uczestników MN dzięki materiałom nakręconym przez nas, a film “Widziałem Naziola” Ewidentnego Oszusta był najwspanialszym dokumentem o tym wydarzeniu jaki widziałem.

   Kto to teraz zrobi i tak zadziała nie wiem. Jakby 3obieg miał możliwości sprzetowe moglibyśmy spróbować, ale na razie nas nie stać, a ci których stać zazwyczaj działają statycznie lub odrabiają pańszczyznę.

   0
   • Coś się na pewno wymyśli, jednak bardziej skutecznego z mniejszą dawką pesymizmu, dobrą strategią, eliminującą możliwość dostania po łapach, przyjemny optymizm odpowiedzią na negatywny bełkot kokurencji. Zdobyć sponsorów ale przy pomocy rzetelnego wartościowego dziennikarstwa….Dać możliwość wypowiedzi Biznesmenom, wyciągnąć rękę do dawnych wrogów znaleźć wspólny punkt widzenia i do przodu…Czasami najlepsza strategia to przyznanie się do porażki- pozdrawiam

    0
   • nie zgodze sie Panie Tomku, ze tak istotna byla w tym wzgledzie organizacja i wspolpraca wielu srodowisk w zwiazku z tym Marszem, choc niewatpliwe to jedna z posdtaw sukcesu. ale wiekszosc ludzi nie jechala tam ze wzgledu na przynaleznosc do prawicowych organizacji, a raczej przez sentyment narodowy i przeswiadczenie, ze jest on naruszony. natomiast co do oprawy medialnej, to pelna zgoda i wg mnie kluczowy element. to wlasnie byla istota sily tych wydarzen. jednak dodam, ze caly sukces zrodzil sie nie po ujawnieniu tych wydarzen z 11 listopada w spolecznosciowych mediach, ale jeszcze przed. potem to stalo sie dopelnieniem wszystkiego. wg mnie sukces zrodzil sie przez czesciowo nieswiadoma, ale jednoczesnie swiadoma w sensie wspolnosci celu, akcje propagandowa. stopniowe budowanie donioslosci wydarzenia, przyjecie roli biblijnego Dawida walczacego z poteznym Goliatem, mobilizowanie mlodziezowych srodowisk i ruchow kibicowskich do wsparcia inicjatywy i wreszcie wisienka na torcie dana nam na tacy przez ‘kolegow’ z Krytyki Politycznej w najodpowiedniejszym momencie, zwiazanej z przyjazdem niemieckich anarchistow walczacych z nacjonalizmem… tak wlasnie bylo.

    0
    • Tak ale bez organizacji by się to nie udało. Sam nimb jedynego niekoncesjonowanego Marszu z dużą przewagą młodzieży to za mało.
     Teraz ciekawe jak sobie z tą żabą poradzą organizatorzy. Ja mam pewne rozwiązanie i napiszę o nim, ale będzie one z założenia jakby poza oficjalnym komitetem organizacyjnym.

     0
     • Avatar pp

      Wystarczy zamiast marszu tym razem zorganizowac pikiety wzdłuż oficjalek i skandowac ” złodzieje, złodzieje. …..” zresztą tusk swoje rządy powinien zakończyć juz we wrześniu, dziwne ze skonczyly się w czerwcu czy nawet wcześniej. Przyczyna taka jak w 1981, agentura rzadzi związkiem . Byl bolek teraz jest duda.

      0
 3. Cześć, Tomaszku!. Dawno tu nie zaglądałam, bo myslałam, że dołączyłes do Pietkuna i wreszcie masz pracę, odpowiedną do parametrów. Ale widze, że walczysz i do pięćdziesiątki masz ambicje zostać intelektualistą- choćby na poziomie gminnym, ale jednak. No to walcz, walcz! – dla ambitnych ponoć świat stoi otworem.
  Ale poniewaz jestem od dawna twoją przyjaciólka i wierną fanką twojego talentu, wiedzy i zdolności to ci powiem nowinę. Nowy Ekran ma nowe “miotły”, w tym niejakiego SpiritoLibero, kiedyś nawet sensownego blogera. I wyobrax sobie, że w porównaniu z tymi “miotłami’, to ty jawisz sie dosłownie jako geniusz i initelektualista najwyższego lotu-prawda, ze nie możliwe?. A jednak!.
  No pozdrawiam cię, jak zwykle serdecznie i przypominam, abyś, jak przystało na osobę, powszechnie znaną i szanowaną, jako żarliwy obrońca zasad demokracji nie zapomniał przypadkiem zastosować cenzury do mojego wpisu.

  0
 4. Avatar Ple ple ple ple

  I tak to pseudoobrońcy upadających idei zawsze muszą się pokłócić o byle co aby tylko udowodnić światu że są przegrani. Dla nich nieważne kto kto wywoływał burdy. To wszystko o ile się nie zgadza z tym co twierdzą to tym gorzej dla prawdy.
  To już kurwa koniec jest Polski: banda chłystków się kłóci: ” nie, to my jesteśwa prawdziwą prawicą, łune to zdrajcy i żydy” i n odwrót ta druga strona.
  Pracy nie ma w Polsce żadnej ale to zasranej prawicy nie interesuje. Kurwa żryć nie będzie co ale oni mają najważniejsze czyj marsz jest “prawdziwy”.
  Polacy już powoli opuszczaja Polskę bo nie ma tu co robić i kłótnia i nerwy przy byle gównianej prcy za 1000 zł miesięcznie. Nie opłaca się nawet robić.
  Widocznie nie da się żeby z Polski zrobić Polskę poprzez ewolucję czegokolwiek co było za komuny, łącznie z katolikami i narodem, wszystko do wymiany.

  0
  • Nie uogólniałbym, pamietajmy, że to Sakiewicz i PiS dążą do osobnego marszu. Co niestety ułatwi sprawę Tuskowi. W ten sposób faktycznie zachowują sią jak “piąta kolumna” i jest to niesłychanie smutna konkluzja.

   Jeszcze ciekawiej będzie gdy Gazecie Polskiej uda się zorganizować Marsz w centrum, a Ruchowi Narodowemu nie.

   Pamietajmy, zawsze kto jest kim poznawajmy po owocach, innych narzędzi nie mamy.

   0
   • Cieszę się ta zmiana decyzji wyjdzie na dobre! Maciej napisał wspaniały artykuł, jest mniej jadu a więcej wartości. Zamknij za sobą przeszłość i odetnij ludzi którzy nie są twoimi prawdziwymi przyjaciółmi, uśmiech i życzliwe słowo wypowiedziane prawdziwie znaczy więcej niż frustracja- pozdrawiam

    0
 5. Prezes kontynuje dzialania – swego sp. brata, ktory zawierzyl Polske Izraelowi …A

  Sakiewicz wyczul waadze i pieniadz – no i nie ciekawa ma przeszlosc- nie tylko ta familijna, ale i dzis wystarczy przymonciec dziela Sakiewicza do ksiedza czy pewnego polskiego osrodka medialnego …Szkoda tylko przekreconych ludzi z Klubow GP …I

  ewentualnych wyborcow pis …

  0
  • Ocenianie wszystkiego na jedno kopyto też jest bez sensu. Każdy ma prawo świętować niepodległość jak chce. Chce osobno to robi osobno. Szkoda tylko, że opozycja patriotyczna nawet w takiej sprawie nie potrafi wyjść poza partyjniactwo. Polska jakby wciąż na dalszym planie za projektem politycznym, osobistymi ambicjami i PR-em. I na tym wygrywają zdrajcy i to rozgrywa Tusk ze swoimi właścicielami i wasalami. Tak właśnie marnuje się szanse ba zmiany. Ale może nie o zmiany w tym wszystkim chodzi tylko zamiany?

   0
 6. Myślę, że w dosyć zabawny sposób chcecie przypisać sobie “wyłączność” na marsz 30+ tysięcy ludzi, zapominając (czyżby) o swojej miniaturowej pozycji na prawicy…

  0
  • Miło Cię widzieć Muni. Czyżby coś się zmieniło i teraz komentujesz nie czytając tekstu? A kto tu i gdzie sobie przypisuje takie rzeczy? I co do tego ma pozycja na prawicy jeśli wśród członków redakcji 3o nie ma żadnego polityka?

   0
   • Tomaszu Parol jesteś niezwykle odważnym facetem i w dodatku bardzo inteligentnym Muni ma interesujący blog i tyle w tym temacie…..Mężczyzno należysz do Mensy oszczędzaj siły na większą batalię jest ciebie bardziej godna…

    0
    • Muni to świetny bloger i szczypiemy się od dawna. Zresztą przy wielkiej sympatii z mojej strony

     0
     • Hahahaha, całkiem fajne to szczypanie, cieszę się że z wielkiej sympatii, skąd inąd może tak nawiązać współpracę z zacnym Munim, co źle by było połączyć siły skoro się lubicie, jest dobry a szanowny mój redaktorze potrzeba dobrych rzetelnych blogerów bo oni są bezcenni, windują portal w górę swoim talentem i wiedzą. Słabi sprowadzają w dół….bloger piszący wiersze, kawały ,oczywiście polityka jako cel główny, jednak dodatki są potrzebne tak dla zmniejszenia nudy, np. fantasy, kulinarny, moda, uroda, porady prawne, fitness, podróżniczy, rozwój itp. A i jeszcze działalność charytatywna…

      0
 7. Wspaniały blog pozdrawiam, lubię Rabiego Jacoba mistrzowskie wykonanie..

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816