Bez kategorii
Like

Marsz „Stop laicyzacji!”

14/04/2012
308 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Ponad 3 tysiące osób przemaszerowało ulicami Rzeszowa w obronie równego traktowania TV Trwam wobec innych telewizji.

0


 

Na zdjęciu trudno pokazać ogromną ilość uczestniczących w marszu ludzi, dlatego zachęcam do obejrzenia filmiku  

  

Marsz „Stop laicyzacji” 14 kwietnia 2012 roku to wielka manifestacja zwolenników Radia Maryja i Telewizji Trwam, wszystkich ludzi wierzących oraz tych, którzy sprzeciwiają się dyskryminacji TV Trwam w dostępie do multipleksu cyfrowego. To wielkie wydarzenie, które zgromadziło w Rzeszowie ponad 3 tysiące osób rozpoczęło się o godz. 11:00 Mszą Św. pod przewodnictwem ks. inf. Stanisława Maca w Bazylice oo. Bernardynów w Rzeszowie, następnie pochód przemaszerował ulicami Sobieskiego, Targową, Mickiewicza i doszedł do rzeszowskiego Rynku Głównego.
W marszu uczestniczyli również przedstawiciele z całego terenu Metropolii przemyskiej m.in. z Dębicy, Łańcuta, Sanoka, Krosna, Kamienia, Przemyśla oraz innych miejscowości.
 
 

Fot. 1. Po zakończeniu Mszy Św. uczestnicy marszu powoli zaczęli ustawiać się przed Kościołem.

 

 Fot. 2. Młodzież trzymała w rękach wielkie litery tworzące napis głównego hasła marszu. Uczestników marszu zebranych pod Bazyliką oo. Bernardynów eskortowała Policja, na trasie pochodu wstrzymany był również ruch uliczny.

 Fot. 3. Poparcie dla TV Trwam udzieliły również partie polityczne, oprócz Samoobrony, Prawica Rzeczpospolitej, Solidarna Polska  oraz Prawo i Sprawiedliwość.

 

Fot. 4. Zgromadzenie zakończyło się na Rynku Głównym. Działacze organizacji katolickich podpisali się pod listem do papieża Benedykta XVI w sprawie postępującej laicyzacji Polski i Europy.

 
Dominika Sibiga

 

Inne zapisy autora:

0

podkarpackie

49 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758