Bez kategorii
Like

Manipulacja TVP 1 a moja relacja z pogrzebu Pani Jadwigi Kaczyńskiej

23/01/2013
543 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Skostniała wrócilam do swojego miasta z

0


 

 
 
 
Skostniała dotarłam do swojego miasta, po kilkugodzinnej uroczystości pogrzebowej śp. Jadwigi Kaczyńskiej.
Nie wiem, ile tysięcy mieści Bazylika Mniejsza Świętego Krzyża w Warszawie, ale była wypełniona wiernymi oraz setki ludzi stało przed kościołem w syberyjskiej aurze. Organizatorzy zapewnili telebim oraz stoisko z gorącą herbatą.
Ci, stojący na zewnątrz kościoła, przyjechali z dalekiej północy lub południa Polski, nie zdążyli dojechać przed godziny 11, bowiem już o tej porze bazylikę wypełniał ściśnięty tłum wiernych.
Poczty sztandarowe /z całej Polski/ wchodziły do kościoła przez ponad godzinę, a wraz z nimi wniesiono tony kwiatów. Ceremonia Mszy Świętej Żałobnej rozpoczęła się w Anioł Pański.
Ks. bp Dydycz , który wygłosił homilię powiedział między innymi:
"Dziękuję Ci, Mamo Jadwigo, za wspaniałe wychowanie synów. Dziękuję za Twój wyjątkowy patriotyzm i za miłość do Polski" .
 
Kilkadziesiąt autokarów, z całej Polski, przejechało w kondukcie żałobnym na Cmentarz Powązkowski. A ja dotarłam prawie jako ostatnia. Wzdłuż ul. Tatarskiej i od bramy cmentarza, aż do grobu rodzinnego śp. Jadwigi Kaczyńskiej, gromadzili się uczestnicy pogrzebu. Na głównej alei, odgrodzonej od wiernych czerwoną taśmą, leżały wieńce i wiły się przez kilkadziesiąt metrów jak kolorowa wstęga, a które po zakończeniu ceremonii pochówku, zostały położone na grobie Pani Jadwigi.
Przyjechawszy do domu i odtajawszy co nieco, włączyłam telewizor, akurat była to pora nadawania Wiadomości w TVP1. I co widzę : krótka migawka z kościoła. Pokazano trumnę,  Premiera Jarosława Kaczyńskiego i jakby nikogo więcej nie było w kościele. A na cmentarzu… no właśnie… a migawka z cmentarzu pokazywała zmarzniętego żołnierzyka, niosącego wieniec jak obarzanek oraz wielkie ośnieżone, puste przestrzenie cmentarza, i ani żywej duszy, ani trumny, nic i nikogo – nie widać było.
– Jezu! – zawołałam na głos – czy aby to relacja z Powązek?
Teraz, z perspektywy czasu zadaję pytanie, czy ten żołnierzyk: to artysta, z którym nagrano mini filmik, a potem puszczono w głównym dzienniku TVP 1, by pokazać milionom Polaków jaki to ubogi pochówek miała Matka śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Premiera Jarosława Kaczyńskiego???
Szanowna Redakcjo TVP1
funkcjonujesz dzięki naszym podatkom i jakim prawem okłamujesz wszystkich podatników? Dlaczego nieuczciwie, nierzetelnie relacjonujesz wydarzenia?
Waszym obowiązkiem jest przekazywanie autentycznych wiadomości i pokazywanie prawdziwego przebiegu wydarzeń.
 
 
     
 
0

Tatarka

"Ty który stwarzasz jagody królika z marchewka lato chrabaszczowe cien wielki malych lisci/.../ spraw niech poeci pisza wiersze prostsze od wspanialej poezji" -ks. Jan Twardowski"

188 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758